Jump to content

Oklopljivanje (shielding) MC trafoa


grau.

Preporučeni Komentari

Dobar dan, nude mi se neoklopljeni MC trafoi pa bih da vidim kakve mi opcije stoje ovde u lokalu za njihovo oklopljivanje tj da vidim da li je takva operacija uopste isplativa.

Pretpostavljam da nekih gotovih "konzervi" od mu-metala nema i da bi se to moralo napraviti. Koliko kosta mu-metal ovde i gde se to moze kupiti? Takodje da li je neko prosao kroz slican proces i moze da posavetuje da li trafoe treba umotavati u razne folije, posto se sporadicno javljaju takva resenja tipa umotavanja u bakarnu (ili sirotinjsku alu) foliju.

Prosto ne bih da se zaglibim sa sumom koji ne mogu da eliminisem sem da sa trafoima setam po stanu i trazim tacku u kojoj rade ok - osnovna ideja mi je da ih ugradim u phono preamp....

Pozdrav G.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

cinemag nisu losi za to koliko kostaju na trzistu polovne robe, naprotiv. bolji su od ovih bazicnih sowthera u korato anniversary phonou ali su cujno slabiji od top range sowthera koje mi je FFL dao na slusanje. 

 

da, neoklopljeni su intact. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tu razne folije ne rade posao, nemoj da gubiš vreme - probao sam više kombinacija bakarnih i aluminijumskih

Treba da nadješ limene čašice - ipak tek kada ih posle ubaciš u metalnu kutiju od pojačala, uopšte nećeš imati smetnji 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tu razne folije ne rade posao, nemoj da gubiš vreme - probao sam više kombinacija bakarnih i aluminijumskih

Treba da nadješ limene čašice - ipak tek kada ih posle ubaciš u metalnu kutiju od pojačala, uopšte nećeš imati smetnji 

 

Slazem se ! 

 

Jedino limene ( Fe ) mogu da sprece negativan uticaj odnosno nepozeljnu magnetnu indukciju u tim (Fe) jezgrima kod tih malenih signalnih trafuljaka od recimo rasipnog polja nekog obliznjeg mreznog / izlaznog trafoa , ili od magnetnog polja gramofonskog motora  ...,itd .  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Površno ste prešli preko informacije da je materijal "folije" mumetal tj. materijal kome i jeste uloga i primena u oklapanju radi zaštite.

 

Pročitajte još jednom, ako vas ne mrzi - http://www.shieldingsystems.eu/index.php?p=Nieuws&id=277&Lang=2

 

Proizvod je dokazano dobar, a ako već preferirate igranje limarskim radovima iskoristite kućište napajanja za PC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Površno ste prešli preko informacije da je materijal "folije" mumetal tj. materijal kome i jeste uloga i primena u oklapanju radi zaštite.

 

Pročitajte još jednom, ako vas ne mrzi - http://www.shieldingsystems.eu/index.php?p=Nieuws&id=277&Lang=2

 

Proizvod je dokazano dobar, a ako već preferirate igranje limarskim radovima iskoristite kućište napajanja za PC.

 

Leonardo u Pravu si 100 % !!! 

 

 

:thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...