Jump to content

Mali,malecki single end


gidjga

Preporučeni Komentari

zasto svaka racionalna opaska nailazi na "noz" uopste na forumima?jel' ti P18 lepo rekao... :shakehands: iz cd-a imas oko 2-3v out, a tamo ti je u najgorem slucaju -Ug, (mada je zbog dist i manji u svim primerima...)oko recimo -16V to ti je oko 8 X pojacanje za ulaznu cev?kave bre ecc83 i 81 sa 40 - 80 X pojac anjem u kolu?mislim moze ako ces riaa preamp... :cheers: *za pravu exotic verziju step up trafo 1:5-8 na ulaz...maybe... :) uz malu eq-R izvora...*ili 6F6 u triode mode (ako se ne varam oko 6x ampli)ili zasto ne 2A3?*niko nije ni pominjao 6SL7 sa 70 mu faktorom pojacanja... :cheers: *kako god to ce lepo da "svira"*jos jedna cev iz te "familije" 6Y6?doduse cetrvrtasta anoda...bljaksalim se :fouetaa:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 95
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nisam se dobro izrazio,ili ti nisi razumeo .Sam ispravljač je za 2A ,a u tekstu je pomenut 1A kao okvirna struja koju će vući 6F6 i 6n2p.

И ниси се добро изразио и нисам те добро разумео.Без да се правим паметан,али из личног искуства имао сам проблеме са таквом варијантом грејања  са 7805. Иако га је произвођач декларисао на 1-1,5А знао је да обори напоне при граничним струјама.Имао сам исте проблеме везано и за 78S05 верзију која се декларише за струје до 2А.Ма мало ми је чудно да не може 6н6п да ти потера 6ф6, па сам почео да тражим узроке....Ето,нећу даље да ти паметујем увидећеш сам где си направио превид. :shakehands:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Klaso,već sam u nekom od prethodnih javljanima rekao da (citiram) :" u linijskoj vezi obe polutriode ,ecc81 i 6n6p odrađuju posaao dok druge dve(misli se na ecc83 i 6n2p) kao što sam i očekivao imaju preveliko pojačanje i divljaju."Ali meni lično zvuk cevke 6n6 ne leži (ne sviđa mi se ) i nju sam u startu odbacio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...