Jump to content

Mali,malecki single end


gidjga

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 95
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ni mene, baš bih zamenio ove drkljave crno crvene. :shakehands::fouetaa:

Nisam rekao da su na prodaju ili na poklon. Trebalo bi, čim se nakanim, da ih ugradim u Aleph5 klona... 60W u A klasi zavređuje dovoljno mase na konektorima da se može pošteno spojiti adekvatan presek. Ima kod mene tako razbacano ovih manjih, što neko reče "drljavih" koji su super za igranje i testiranja, improvizacije i pojačala malih snaga i gabarita...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pretpostavljam da si zaboravio da nacrtas kond posle 3K3 ;ne skodi staviti i poseban 1M resetkin otpor na masu , na prvoj triodi ; koga je pot jednom izdao , vise nikad ne cini istu stvar :hammer: , ili - sto bi nas narod rekao : "kog su zmije ujedale , taj se i gusterica boji" otkud sad 6N6 (6Н6П ? ) na ulazu ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pretpostavljam da si zaboravio da nacrtas kond posle 3K3 ;ne skodi staviti i poseban 1M resetkin otpor na masu , na prvoj triodi ; koga je pot jednom izdao , vise nikad ne cini istu stvar :hammer: , ili - sto bi nas narod rekao : "kog su zmije ujedale , taj se i gusterica boji" otkud sad 6N6 (6Н6П ? ) na ulazu ?

Ovo je neka probna verzija ,naravno da posle 3k3 postoji kond i biće 1M prema masi.A otkud 6N6 ,pa nekoliko vas me je u prethodnim postovima ubeđivalo i ubedilo(ja nisam tvrdoglav i cenim savete i iskusnijih i manje iskusnih i starijih i mlađih) da nju upotrebim ,trebalo mi je nekoliko dana da je dovedem da svira onako kako bih ja hteo i mislim da je to to.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:siroma: ja pitah sto sam primetio , za svaki slucaj - vise ociju vise vidi .......desavale su se meni i gore stvari - jednom sam potrosio 3,5 sata trazeci sto nemam signal na izlazu ampa ..... sve struje dobre ,svi naponi dobri , sve dobro spojeno ...... kad se ispostavi da sam jednostavno propustio da uopste stavim vezne kondove izmedju obrtaca i resetki izlaznih ......jes' bilo posle ponoci ...... pa se time tesim :hammer: a bar 5 puta sam merio amplitude na obrtacu i cudio se kol'ko izbacuje - van pameti ......
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:blum3: ja pitah sto sam primetio , za svaki slucaj - vise ociju vise vidi .......desavale su se meni i gore stvari - jednom sam potrosio 3,5 sata trazeci sto nemam signal na izlazu ampa ..... sve struje dobre ,svi naponi dobri , sve dobro spojeno ...... kad se ispostavi da sam jednostavno propustio da uopste stavim vezne kondove izmedju obrtaca i resetki izlaznih ......jes' bilo posle ponoci ...... pa se time tesim :hammer: a bar 5 puta sam merio amplitude na obrtacu i cudio se kol'ko izbacuje - van pameti ......

Hteo si da uštediš nekoliko sprežnih :siroma:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo šeme po kojoj planiram to da povežem,mislim da sam sve potrebno ispoštovao,ali evo neka to umne glave prekontrolišu.

Гледам шему и размишљам да ли да ишта кажем а да се не протумачи погрешно?По мени :-нема потребе за толико великом вредношћу анодног отпорника,нарочито не 100к.-катода прве половине 6н6 је на 0,3в што ће рећи да је и решетка на -3в(под условом да се стави отпорник решетка -маса).Оно што мене буни је шта ће се десити ако на улаз дође сигнал од 2в из ЦД-а,односно у том случају потенциометар би био негде на минимуму иначе оде све у клипање и дисторзију.-Штета је да се таква цев напаја струјом од неких 3,5мА,нарочито зато што је тада њен радни режим дебело у нелинеарном делу карактеристике,тј. у њеном колену.Опет по мени ја бих прву половину ставио да на решетки имам најмање 2в, а у аноди не више од 2к, осим ако ти веће струје реда 20мА не дозвољава цевна исправљачицаЕто то је било само моје мишљење,не значи да сам у праву
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

p18 , ja razmerio u uravnao za tobom ;priznajem da nisam ni vrsio analizu struja ;6Н6П mnogo vole struju - ja verujem da ti jos uvek imas one grafove sto smo razmenjivali , da ih sad ne trazim , pa ih mozes priloziti ;naravno - nas kolezi Letac ce da odluci ocel' da proba ili nece , a ako i proba sta ce zadrzati ........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Već imam problema sa visokim naponom,kada svako povuče svoje struje napon pada prilično više nego što sam očekivao.Nazad za sto i smisli ga ponovo :siroma::hammer::blum3: (uzeću u obzir klaso tvoje primedbe ,ali se bojim da kada poteram 6n6 na preko 10mA ostah bez napona).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Кад смо код тога ево и два режима и конкретне употребе-ово стварно пева добро,неки су имали прилике да се увере у тоpost-23-126046781145_thumb.jpgУ овом режиму са улазом од 1в на излазу имамо преко 60в,што мислим да је за овог малишy прејакоПо мени је довољан само један степен појачања,и онда се поставља питање шта са другом половином?Терати сигнал другог канала по мени ће изазвати нежељено преслушавање,тако или све електроде умасити и не користити је.За наведени режим предлажем оптерећење 3к9 и око -6в на решетци,или урадити CCS са другом половином што изгледа управо овакоpost-23-126046804325_thumb.jpgОво је иначе шема мог преампа кога је слушало још ушију осим мојих и који такође тврде да то добро звучи.Појачање овог степена није испод 8 пута тако да се комотно може довести 2в и на излазу добити 16в што му некако и дође оптимални режим за излазну цев.Мало о напајању,Колико сам испратио употребљена је 5w4 исправљачица а њен лимит односно максимална струја је 100мА,сад шта радити или ићи на неку другу испављачицу или мало смањити струју излазне цеви.Можеш ли да дођеш до 5u4g или бар до 5z4g (5ц3с,5ц4ц) или било које исправљачице која даје бар 125мА ?Ово је само из мог угла и експериментисања са 6н6п,што значи да не мора баш она да се употреби али по мени било би штета оставити је са стране кад је већ при руци.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Klaso ,super su ove tvoje šeme ,ali da drajv povuče 80mA je malo previše za ovaj mali ,malecki single end .Trafo nije dimenzionisan za sve to ,ako smatraš da sa 6-8mA ova cev ne radi dobro moraću da je izbacim iz ove aplikacije i sačuvam za neki drugi (ozbiljniji) projekat.Sutra ću da probam neku drugu ispravljačicu da bih video da li je ona problem velikog pada napona ,inače na trafou imam 2X280V/100mA što je ukupno 200mA nisam očekivao toliki pad napona ,postoji mogućnost da je do ispravljačice pa će sutra proveriti.Izveštaj sutra ,pozdrav. :hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мало о напајању,Колико сам испратио употребљена је 5w4 исправљачица а њен лимит односно максимална струја је 100мА,сад шта радити или ићи на неку другу испављачицу или мало смањити струју излазне цеви.

Inače po podatcima koje ja imam 5w4 je za 110mA
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Sta bi sa ovim ampom? Prosvira li ili ...? Stigle lampe a ni glasa o zvuku. Bio bi red da bar oni sto su se potrudili da lampe dodju do maleckog SE-a dobiju informaciju o zvuku.

Radi se radi,stavljam 6s4p na raznorazne muke ,odnosno isprobavam je na različitim strujama pa ću videti gde je najbolja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...