Jump to content

Pro koaksijalci


chakija

Preporučeni Komentari

Mislim da bih sa nekom corner-hornom tipa autograph ili GRF došao tu negde do pred kraj puta što se tiče audiofilije (a daaa ahahahah)Pitanje generalnog tipa: kakav je efekat ubaciti drugačiji drajver u ovakvu kutiju? Kakve parametre vijati? Neko ustaljeno pravilo za koje ja znam je da je Otc od 0,2 i manje pogodnije za horne..Kako bi se ponašao drajver od Qtc 0,44 i Fs 40Hz (15FCX76) u poređenju sa Qtc 0,29 i Fs 33Hz koliko ima 12xa38Nd15" tannoyi imaju Qtc od oko 0,19 i FS od oko 22Hz što se baš dosta razlikuje od pomenuta dva zvučnika.Takođe, mislim da po ovim parametrima tannoyi nikako ne bi smeli u BR kutiju već samo hornetine. Kontam da je upravo to razlog zašto ljudi prijavljuju OGROMNE razlike u zvuku BR iteracija od nekih od horni. Ako bi neko bio spreman da da planove za autograph ili GRF, ja ću napraviti 3d model i iseckati ga u flat-pack tako da se dobije nešto poput ovoga. Mislim da bi ovo daleko olakšalo izgradnju, ali da bi je isto tako poskupelo bar nekoliko puta.

Piše u prethodnom postu :) 0,29

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 62
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Zeza me ovaj Dolphin browser. Ne da mi pisati gdje hocu. U postu pise 12xa... a ja nisam kliknuo na link vjerujuci da vodi do data sheetaza dvanaesticu. Nesporazum.Ovo sto si predlozio je sjajna stvar!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A vidim da počinju vicevi u vezi tog izraza zajednica kojeg ponekad koristim umjesto diya.rs.Sve 5! To i je zajednica čudaka koji misle da kuže svijet bolje od drugih jer vole mjuzu. Treba njegovati te tekovine kao Zenicu oka svoga...i ne samo kao Zenicu, nego i kao Kostajnicu i Drniš....oka svoga. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto sad sorry ?

 

nisi ti meni boris a ni ja tebi ivo

 

:hihihihi:

 

 

Vala i to što divaniš! :)

 

Nego, Chakija, što ti u stvari treba da uradiš to? Ako netko ima na hardu da ustupi, a ako nema da potražimo, pa tko nađe prvi postavlja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trebaju mi nacrti kutija na osnovu kojih ću ja napraviti 3D model. Kasnije taj model iseskam kako je ovaj čika to uradio i svaki taj komad lepo priremim za CNC obradu. Ko bude hteo da pravi, lepo samo ponese crteže na stiku u neku firmu koja radi CNC sečenje i posle lepo spaja komad po komad, ko puzle :).

Inače, ne smem ni da zamislim koliko bi koštalo seckanje 30 i kusur pozicija debljine 32mm :hot:

Nisam uspeo nigde na netu da nađem da je neko gurao beyme ili B&C-je u autographe ili GRF-ove. Kontam da bi trebalo dobrano prepraviti čitav dizajn da bi to radilo kako treba, a to je već malo prevelik zalogaj za mene :whiteflag:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Xtra!

Inače, ovaj čileanac je lud ko struja...

Rectangular GRF je daleko prostiji za konstrukciju i za njega bi mi trebalo možda dan-dva posla da pripemim komplet model cut-listu za pozicije.

Autograph je druga priča... :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li bi neko raspoložen i sposoban :) mogao da odradi MLTL simulaciju za 15FCX76?

Evo i parametara:

  • [*]
Fs
40 Hz
[*]
Re
5 Ω
[*]
Qes
0.47
[*]
Qms
8.3
[*]
Qts
0.44
[*]
Vas
187.0 dm3 (6.6 ft3)
[*]
Sd
855.0 cm2 (132.5 in2)
[*]
η₀
2.5 %
[*]
Xmax
6.5 mm
[*]
Xvar
7.5 mm
[*]
Mms
87 g
[*]
Bl
15.6 Txm
[*]
Le
1.2 mH
[*]
Ebp
85 Hz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pokušavam iz više izvora da nabavim 15FCX76 ali izgleda da ih nema nigde, pa čak ni u Italijama.

Navodno ide sledeći šiping negde u avgustu, a do tada ko zna gde ću ja biti...

Elem, mislim da je adekvatna zamena stariji 15CX40 koji takođe svi hvale da je odličan zvučnik. Čak je mal falilo da pazarim jedan par..

Meni se lično ne sviđa kod njega što ima odvojene magnete za drajvere i zato što ima rebra na samoj membrani. .

Koliko ta rebra na membrani bassa mogu da utiču na kvalitet visokih s obzirom da je membrana bass-a produženi waveguide za mid-hi ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad dodjes do momenta izbora , tu vise nema palamudjenja ; ili zazmuris i platis sta je naletelo , ili ides na siguricu da kupujes ono sto si cuo

 

i pored narebrane membrane moze biti izvanredan zvucnik ( dopler pravi vise problema od toga ) .......... odnosno moze da se desi da savrsena forma membrane ne znaci nista - da mu je zila ubijena na neki drugi nacin

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15cx40 sam bio spreman da platim jer je naletelo solidnopovoljno, ali nisam imao načina kako da ih dopremim do Srbije :(+što je osoba sa susedne strane bila malko neraspoložena za dogovaranje.

Tannoy ne bih uzimao iako sam ga čuo zato što bih da probam malo da experimentišem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisi ni sa Tannoyima bas video mnogo experimentisanja

 

odnosno - cuo si eksperimenata koliko i sa drugima ........... a to sve , na zalost , donosi samo relativno losu sliku o kvalitetu samih drivera

 

Arden i slicni kabineti su daleko od optimizovanog resenja .......

 

kako god bilo - uzmi sa rezervom pisanija po netu - sta je jednako a sta je bolje od Tannoya ; kako god okrenes , uvek ispada da je za kucu bolji old school driver ( manja snaga , bolja efikasnost ( ne mislim na db/W/m ! ) ) od modernijih drivera koji imaju kilo wata ugradjenih u MC , i sve ostale pripadajuce elemente

 

na kraju dobijas tarabu koja je mnogo glasna za 1W ali treba 5KW da obezbedi kontrolu

 

jednostavan primer - zasto Dynaudio , i pored kulturne cifre db/W/m zahteva pojacala zavidne snage da svira kako treba ?

 

isti princip ; iz tog razloga kazem - zazmuri ako ces uzimati bilo sta sto nisi cuo , bio to Eminence ili RCF ili statijaznamvec

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što jes, jes...u pravu si 100% što se tiče žmurenja. Uzeti nešto samo zato što je neko napisao da dobro radi je poprilično naivno...

Međutim, problem je jer nema nigde u blizini(kolko ja znam) da se čuje to što bi ja da uzmem :(.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što jes, jes...u pravu si 100% što se tiče žmurenja. Uzeti nešto samo zato što je neko napisao da dobro radi je poprilično naivno...

Međutim, problem je jer nema nigde u blizini(kolko ja znam) da se čuje to što bi ja da uzmem :(.

 

 

Možeš improvizirati tako da zapamtiš što sve preporučuje taj koji priča o driveru koji te zanima. Zatim poslušaš one druge stvari do kojih možeš doći.

Ako se i tebi svidi moguće je da imate podjednak sluh za iste stvari, pa je dobra šansa da će i za tebe taj driver biti OK.

Moguće da sam nespretno opisao na što mislim.

Moj primjer: Zen hvali Iskre. Meni se sviđaju. Zatim se pohvalno izrazi o Klipschu - i meni je dobar. Dakle, velika je šansa da bi i za mene taj skupi i veliki RCF radio odlično.

Netko drugi hvali YG Kipod. Mene fali neposrednost u glazbi. Njegovo mišljenje o bilo kom proizvodu meni više ne govori puno jer se čini da ne tražimo isto od reprodukcije.

Što se tiče neta - bolje od toga ne možeš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj primjer: Zen hvali Iskre. Meni se sviđaju. Zatim se pohvalno izrazi o Klipschu - i meni je dobar.

Moj primer: Zen hvali Tannoy. Meni ne da se svidja ovaj Tannoy nego nema da mrda vise odavde.A mislim da nas je zaebao sve sa RCA ...treba samo DIY skup da obavimo da slusamo RCA, kakav sajam pichaka,

 

kakvi bakrachi.znaci dolazim tamo da slusam RCA leptire i sise  :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije loše...

Z-M cenim iz više razloga, a jedan od njih je svakako i to što zna koji zvučnik ima Žilu :D

Pa koliko je ljudi urećio sa preporukama za sonidima, eto Mika orgazmiše sa tannoyima, zerowaf sa Iskrama itd...

Problem je što je on to sve čuo još pre 20godina dok je još imao sluha, a ove novije koaxialce nije stigao da posluša :msn-rofl:

 

EDIT ON TOPIC:

Mislim da imam novog favorita/kadnidata

http://profesional.beyma.com/pdf/15CXA400FeE.pdf

Mićko moj, ovo svira 35Hz u 150l kompresionoj kutiji! Jedini je problem što ga nema još u prodaji, a i pitanje je kada će ga biti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...