Jump to content

Gde ćete na letovanje/zimovanje?


crni.

Preporučeni Komentari

12 hours ago, ninja said:

Motori, motori, mootooriiii :)

Na žalost ne . Idem busom da mogu  racionalno pogledat sve oni što nisam mogao onda. Čak sumljam da bi sa 6 banki na grbači i sa još jednim jednako starim suputnikom to odvozio u 6 dana . pogotovo na mojoj Hondi koje je relativno  udobna za  300 km , VF 500 Four , baka od motora  ne sumljam da bi bilo problema s njom , al bilo bi vjerovatno s menom , .  Imam ju sam zato kaj hoću imat motor  :). Imao sam ga od 15 te godine  pa što nebi i imao  danas ?  Hi fi i motori su mi ekspanzioni ventil ? ! :wacko:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, black coffe said:

Za nijansu prevelika temperatura na kave aparatu !. prama boji pjene . Inače se takva preferira kod nas . Okus možda malo gorča ? :D . Uglavnom ok  , bolje gorča neg "protjeruša " . !

Izvinite na kratkom offtopicu:

@black coffe Kako bi procenio ovu, po slici?

IMAG4687-1280x720.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Vix said:

Izvinite na kratkom offtopicu:

@black coffe Kako bi procenio ovu, po slici?

IMAG4687-1280x720.jpg

Isto ! Skoro savršen espresso  primjenjen  "našoj" spoznaji kave ? . Evo vidiš da je ova kava  nemiješana ? znači da ona žličica  desno nije bila upotrebljena :)   a koja je smisao espressa  . po segmentima   se vidi sa je za naše pojmove ok . al u tzv , apsolutnoj vrijednosti ? :D kao ni high - and  nema kraja ? pa budimo neograničeni  dok imamo penez - para ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

52 minutes ago, ringeraja said:

Ove godine pun pogodak, Dassia/Corfu.

Evo već nedelju dana vreme fenomenalno, nema kiše/poplava, ni požara (pu pu, daleko bilo),...

Koleginica otišla u Agiu Triadu kod Soluna, ubi ih kiša i loše vreme.

Bio pre par godina. Voda bila ledena. Kolega bio 2 nedelje pre mene kaže bila OK. Bio baš u Dasiji ali plžu nisam ni video. Obilazili ostrvo te se malo kupali tamo-vamo.  Probao par puta da odem do plaže u mestu ali odustao jer se ljudi vraćali na bazen. Obavezno odi organizovano na Vido, Ahileon ne mora jer imaju audio gajd i ako se sećam košta 5e. Ostalo po volji. Dobro im je vino i maslinovo ulje. U Kerkiru obabezno i danju i uveče na večeru. Ako ideš u Golden Fox probaj  vino sa linka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, Vix said:

@black coffeU pravu si, kasika nije koriscena,posto mi ne treba- ne koristim secer, navikao sam da pijem espreso bez ikakvog zasladjivaca,i tako mi je najbolji. Ali, ipak, pjem ga na balkanski nacin - polako :)

 Talijani piju polako !  Samo na dva puta, otprilike ko na ovim prostorima drugu rakijetinu  . Al kod njih je espresso (ispijanje ) "priredba " -skoro seansa . U jutro prije posla pije svak za sebe i to je osobno -kako ko . Al  za vrijeme poslovnog dogovora to je sasvim drugačije . nakon dobivene kave  talijan ju bjesomučno miješa jedno minutu i razgovara s tobom  , onda odpije gutljaj , pogleda te u oči (ovisi kako te treba ) blagonaklono ili onako pa slijedi priča koja traje oko 10 min - ovisi kolko se razumijete  i onda drugi guc , stim da je non stop šarao po kavi sa žličicom . Ovo je provjereno sa par firmi u Italiji kad sam bio kod njih i kad su oni bili kod mene . E da promiješaj  espresso bez obzira na šećer  jer je esencija (ako ga ne stavljaš , a ni ja ) okusa u onoj  "pjeni" . Tamo su skriveni šećeri i nus proizvodi iz kave .  Mogu Ti pojasnit ak treba . ;)...... nek neko prebaci u  temu o kavi ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, skrstic said:

Bio pre par godina. Voda bila ledena. Kolega bio 2 nedelje pre mene kaže bila OK. Bio baš u Dasiji ali plžu nisam ni video. Obilazili ostrvo te se malo kupali tamo-vamo.  Probao par puta da odem do plaže u mestu ali odustao jer se ljudi vraćali na bazen. Obavezno odi organizovano na Vido, Ahileon ne mora jer imaju audio gajd i ako se sećam košta 5e. Ostalo po volji. Dobro im je vino i maslinovo ulje. U Kerkiru obabezno i danju i uveče na večeru. Ako ideš u Golden Fox probaj  vino sa linka.

U Dassia se ne kupam, krš je plaža. Voda je okay, nije hladna, ali je u početku bila hladnjikava, u Paleokastrista ko iz friza, u hladniju u životu nisam ušao, ali to je zapadna strana, gde je uvek hladna voda.

Od plaža za preporuku: Barbati (trenutno stacioniran), Nisaki, Moraitika.

Kerkira je fenomenalan grad, oseća se duh Mletaka, kao da sam ušao u Dubrovnik. Ostavio baš jak utisak na mene, pošto sam prvi put na Krfu. Obavezno svratiti na grill Pane e Souvlaki, neverovatan je, jagnjeći kebab me je raspametio.

Inače, dosta drugačije je od ostatka Grčke, baš na Krfu se oseća mix kultura koje su osvajale ovo ostrvo: Mlečani, Vizantija, Englezi, Francuzi, čak i Rusi. Jedino nije bilo Turaka, pošto ih je po legendi Sveti Pantelejmon spasio od njih.

Hvala za preporuke, vino probano, odlično, čak imaju i Corfu Beer, jako podseća na engleski pale ale.

Maslinovo ulje već rezervisano kod prijatelja u Solunu, kupimo fa u povratku.

Lep pozdrav sa suncem okupanog Krfa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...