Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

16 minutes ago, ninja said:

Ja akumulator prikljucim na "CTEK" pa povremeno prikljucim.

Da živim u kući u kojoj je pristup napajanju iz mreže blizak vozilu na ulici kod mene bi to bio uobičajeno vrlo često. No, okolnosti su, vrlo, drugačije. Dok sam imao garage bilo je kao što navodite sa DIY vrlo dobrim punjačem kojeg i dalje imam, sa sve podešavanjem i struje i napona punjenja. Ali, donošenje battery u WC je postalo pomalo teško.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, zika said:

Da živim u kući u kojoj je pristup napajanju iz mreže blizak vozilu na ulici kod mene bi to bio uobičajeno vrlo često. No, okolnosti su, vrlo, drugačije. Dok sam imao garage bilo je kao što navodite sa DIY vrlo dobrim punjačem kojeg i dalje imam, sa sve podešavanjem i struje i napona punjenja. Ali, donošenje battery u WC je postalo pomalo teško.

ja sam one prikljucke stavio na bateriju, zivim u stanu, kad odem kod nekog prijatelja koji ima kucu, prikljucim se tamo, par sati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 časa, zika reče

Uračunat je u cenu, bez brige...

Provereno je preminuo... bez brige i oko toga...

Nije ovo moja prva večernja igranka...

Sve što me je zanimalo jeste da li je neko imao iskustva sa Exide jer ja, do sada, nisam.

Exide je danas premium kategorija akumulatora,ne zato sto to pise na kucistu ,vec onako generalno..40 meseci garancije,danas na akumulator? hmmm,to je bas qrta ponuda....inace je to tzv "maintenance free" akumulator...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@guja011 Da me ne razumete pogrešno, zahvalan sam na savetima i brizi ali sam, zaista, prepečen (ne svojom željom) glede ovijeh stvari, samo sam 'teo da se raspitam oko iskustava i pohvalim. Kada bih ispisao spisak vozila i tako dalje verujem da biste mi i poverovali.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma to je okej, sasvim razuman pristup, nego pominjem famoznu udicu "za stari akumulator vam dajemo popust" na koju se svi upecaju

a i reše se bede sa obično traljavom ručkom koja seče. a i de posle da ga nosiš na otpad i slično.

naravno u prilog ide i famozna garancija za novi pa ako nešto becne ima da se reklamira (al to ume da bude mukotrpna rabota)

maintenance free akumulatori nemaju čepiće pa onda šta da se prčka?

štos je vrlo jednostavan, izbuše se na poklopcu rupe od recimo 6mm po jedna po ćeliji pa se onda izmeri nivo krajnjih u odnosu na one u

sredini i postupi kako je gorenavedeno. akumulaturi živnu a rupama je dovoljna i duct traka ili nalepnica neka ili improvizovani gumeni čepići za te rupe.

meni takvi akumulatori u radionici služe za pogon akumulatorskih alata dok se ne ubedim da prepravim na litijum. evo već 3 godine jedan

otpisani od 55Ah radi perfektno. povremeno ga dam sa kablovima komšijama u nevolji a bogme takav je išao i za grčku bez greške.

povremeno i vrti ražanj na terenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 31 minuta, guja011 reče

 famozna garancija za novi pa ako nešto becne ima da se reklamira (al to ume da bude mukotrpna rabota)

maintenance free akumulatori nemaju čepiće pa onda šta da se prčka?

štos je vrlo jednostavan, izbuše se na poklopcu rupe od recimo 6mm po jedna po ćeliji pa se onda izmeri nivo krajnjih u odnosu na one u

sredini i postupi kako je gorenavedeno. akumulaturi živnu a rupama je dovoljna i duct traka ili nalepnica neka ili improvizovani gumeni čepići za te rupe.

@guja011 :mislis,sad @zika treba da izbusi rupe na novom novcijatom akumulatoru ?..vidi,poslom svojim sam vezan za auto industriju,garancije unutar toga (odobravam-odbijam garancijske zahteve,medj njima i akumulatorske),proizvodjac za koga radim ugradjuje i Exide akumulatore,i prodajemo ih i mi,separatno...msm mogla bi u neku ovlascenu radionicu doci stranka i pod ruku sa Svetim Petrom sa ovako izbusenim akumulatorom,i da preti s cim god hoce "dvojka je zagarantovana" sa dva prsta u slovu "victory,onako polegnuta u visinu stomaka",i sa jednim laganim zglobnim pokretom od tela prema vani je jedan "mrs napolje,bez daljih komentara" je zagarantovan...na desktopu instaliran decoder za fault codove akumulatora,ne bi ni otvorio...

^_^

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uzgred ninja je pomenuo legendarni CTEK, znaju bar bajkeri da vredi svake pare, al da napomenem da se u lidlu

pojavio dobar punjac slične koncepcije a nije skup (dinar manje od 2k dinara) sa nekoliko modova rada i održavanja.

vredi kupovine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 25 minuta, Zen Mod reče

gujomir je busenje pominjao u kontekstu starog, gecrkt akumulatora

jes blesav, al' ne na taj nacin

 

 

:)

 

pre 23 minuta, guja011 reče

ma paja je to... da sam reko gramofon i slova bi prebrojao :D

naravno da se intervencija odnosi na stari oslabeli akumulator.

to je druga prica,not my cup of tea..pardon...:hypocrite:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, paja959 said:

proizvodjac za koga radim ugradjuje i Exide akumulatore, i prodajemo ih i mi, separatno...

Da vratimo sve na početno, jednorečno pitanje: iskustva. Mada, šta mi je trebalo i da pitam... ;)

Doživljavam savete o popravci sokoćala koje više i nemam samo kao vrlo dobronamerne a iskustva su mi dobrodošla da bih znao kako da se ponašam glede očekivanja. Mada, kako iščitah gore nemam o čemu da brinem... No, iskustvo iz prve ruke na tezgi uvek dobro dođe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@zika :pitanje,rece si dobio 40 mesecnu garanciju,na Exide sad kupljen..msm ovo me zivo interesuje iz profesionalne deformacije,kad su svi proizvodjaci akumulatora krajem 2018,najskasnije prolece 2019,presli sa dvogodisnje garancije,na jednogodisnju i uslovi koji se prihvataju kao garancijska popravka/zamena su poostreni (iz tih testera kodova Low voltage/Low CCA,replace battery se ne prihvataju vise,iskljucivo "bad cell")..msm,ja proveravao za sebe,jer bi mozda trebao menjati akumulator i sam,isto Exide sam gledao,njet 2 godine sad vec kao sto je bilo ranije,iskljucivo godinu dana (Varta,Bosch itd.,svi isto),moze se kupiti i sa 2 godine garancije,uz doplatu u slucaju kao Tvoj,cca +15 eura..sad ta dodatna 1 godina je vec tzv kategorija "extended coverage"-a,ovo se moze produzavati do mile volje uz X nadoknadu za istu,velicinu te nadoknade odredjuje prodavac/uvoznik,taj novac se baca u neku kasicu-prasicu,pa ako se javi neko sa problemom,pare se vade iz te kasice-prasice,i to se onda pokriva odatle...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, чика-Брка said:

Vartu.

tad mi se nije zakljucavao oklop.

motorin bio u fazi lakseg tuninga.

sad se zakljucava oklop + motorin drzim u garazi.

 

Sad mi je, nekako lakše, ako je ikako dobro i oko Varte...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, paja959 said:

@zika :pitanje,rece si dobio 40 mesecnu garanciju,na Exide sad kupljen..msm ovo me zivo interesuje iz profesionalne deformacije,kad su svi proizvodjaci akumulatora krajem 2018,najskasnije prolece 2019,presli sa dvogodisnje garancije,na jednogodisnju i uslovi koji se prihvataju kao garancijska popravka/zamena su poostreni (iz tih testera kodova Low voltage/Low CCA,replace battery se ne prihvataju vise,iskljucivo "bad cell")..msm,ja proveravao za sebe,jer bi mozda trebao menjati akumulator i sam,isto Exide sam gledao,njet 2 godine sad vec kao sto je bilo ranije,iskljucivo godinu dana (Varta,Bosch itd.,svi isto),moze se kupiti i sa 2 godine garancije,uz doplatu u slucaju kao Tvoj,cca +15 eura..sad ta dodatna 1 godina je vec tzv kategorija "extended coverage"-a,ovo se moze produzavati do mile volje uz X nadoknadu za istu,velicinu te nadoknade odredjuje prodavac/uvoznik,taj novac se baca u neku kasicu-prasicu,pa ako se javi neko sa problemom,pare se vade iz te kasice-prasice,i to se onda pokriva odatle...

Exide Technologies, www.exide.rs, Andreja D.O.O Temerin, www.andreja.co.rs, 12V 77Ah 760A, broj: 9ME04-2, tip: EA770, datum proizvodnje: 04.12.2019. , Garantni rok: 40 meseci od dana prodaje proizvoda, pod uskovima navedenim u garantnom listu. Maksimalni rok za prodaju akumulatora je 12 meseci od datuma proizvodnje u protivnom je garantni rok ograničen na 24 meseca i 1 dan! (uskličnik je njihov) Piše i da ne sme ući u duboko pražnjenje ili se mechanically oštetiti... Brojka 40 (meseci) nije rukom upisana već je odštampana na obrascu. Pošto je sve urađeno u service-u ja sam sâmo platio, između ostalog (mali service) i EXIDE i to je to... Nisam učestvovao u ikakvom dogovaranju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, paja959 said:

@zika :pitanje,rece si dobio 40 mesecnu garanciju,na Exide sad kupljen..msm ovo me zivo interesuje iz profesionalne deformacije,kad su svi proizvodjaci akumulatora krajem 2018,najskasnije prolece 2019,presli sa dvogodisnje garancije,na jednogodisnju i uslovi koji se prihvataju kao garancijska popravka/zamena su poostreni (iz tih testera kodova Low voltage/Low CCA,replace battery se ne prihvataju vise,iskljucivo "bad cell")..msm,ja proveravao za sebe,jer bi mozda trebao menjati akumulator i sam,isto Exide sam gledao,njet 2 godine sad vec kao sto je bilo ranije,iskljucivo godinu dana (Varta,Bosch itd.,svi isto),moze se kupiti i sa 2 godine garancije,uz doplatu u slucaju kao Tvoj,cca +15 eura..sad ta dodatna 1 godina je vec tzv kategorija "extended coverage"-a,ovo se moze produzavati do mile volje uz X nadoknadu za istu,velicinu te nadoknade odredjuje prodavac/uvoznik,taj novac se baca u neku kasicu-prasicu,pa ako se javi neko sa problemom,pare se vade iz te kasice-prasice,i to se onda pokriva odatle...

U Srbistanu je zakonska minimalna garancija 2 god na tehničke uređaje, ako se ne varam.

Inače i ruski Akom akumulatori imaju garanciju 40 meseci a nisu ič skupi. Morebit zato ostali malo popustili, tip kod koga sam kupio mi reko da mu zbog njih Vartu skoro niko ne uzima  :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 31 minuta, zika reče

Exide Technologies, www.exide.rs, Andreja D.O.O Temerin, www.andreja.co.rs, 12V 77Ah 760A, broj: 9ME04-2, tip: EA770, datum proizvodnje: 04.12.2019. , Garantni rok: 40 meseci od dana prodaje proizvoda, pod uskovima navedenim u garantnom listu. Maksimalni rok za prodaju akumulatora je 12 meseci od datuma proizvodnje u protivnom je garantni rok ograničen na 24 meseca i 1 dan! (uskličnik je njihov) Piše i da ne sme ući u duboko pražnjenje ili se mechanically oštetiti... Brojka 40 (meseci) nije rukom upisana već je odštampana na obrascu. Pošto je sve urađeno u service-u ja sam sâmo platio, između ostalog (mali service) i EXIDE i to je to... Nisam učestvovao u ikakvom dogovaranju...

super,thanks,pocinjem da razmisljam da onda svoj akumulator kupim u SRB,prvom prilikom kad odem na tu stranu :D..ovde je proizvodjacka garancija za sve akumulatore 12 meseci..amin,nebitno o kom proizvodjacu se radi,nebitno sa kiselinom ili zele,ako ces jos  godinu,placa se neka crkavica,tu nekih +15-20%,ali je tvoja odluka sta i pod kojim uslovima kupujes...kad i tamo nakace neka EU  pravila zbog harmonizacije,bit ce veselja  :o..s ovdasnje tacke gledista,tebe su obmanuli:

-pojam garancije je obavezno pokrice,koje je proizvodjac duzan da da za svoj proizvod,za kvarove prouzrokovane svojim nehatnim radom,ili upotrebom materijala losijeg/slabijeg kvaliteta od predvidjenog,znaci u ovom slucaju,potencijalni kupac se ne pita,da li on zeli da ima to,ili ne,sleduje mu automatski

-sve van ovoga je tzv "extended coverage",i to je jedna opcija,za koju bi se potencijalni kupac trebao pitati,jer se to placa X para,koja je ukalulkisana u finalnu cenu proizvoda koji se kupuje...da li to produzeno pokrice tebi vredi tolko para,ili ne,znaci trebala bi biti kupceva odluka...

mesanje ovih pojmova na privrednim sudovima unutar EU-a,se krvnicki naplacuje,do te mere da bi bilo koji ozbiljan proizvodjac,nakon jedne takvo izrecene kazne,jeo bi leba i pio ciste vode,narednih 20 godina

kolko vidim,na zvanicnom sajtu SRB (a ni HUN) ne figurira u njihovoj zvanicnoj distribucionoj mrezi:

https://www.exide.com/eu/en/product/exide-premium#country-picker

za neke njihove proizvode,ide svega 6 meseci garancije (akumulatori za motore)

msm,uzivaj (mo) dok mozemo ...:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, ManicP reče

U Srbisatnu je zakonska minimalna garancija 2 god na tehničke uređaje.

moguce,al imaj na umu da ni prva godine garancije nije DZ..mi mislimo da jeste,ali nije..troskovi garancije se "kaleme" na gotov proizvod,uzimajuci u obzir broj prodatih primeraka,sa procentualno kalkulisam  troskovima garancije za doticni proizvod u nekom vremenskom periodu..znaci paradox,losiji proizvod ce ubrzo postati skuplji od boljeg..trik je u tome da se ZZ proizvodu odredi adekvatna trzisna cena,da moze dovoljno dugo da kompenzira troskove garancije,i da usput pristupi reviziji kvaliteta svog proizvoda..

:ph34r:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se razumemo, ja i ne računam da ću da koristim jamstvo i, ponavljam, nisam išta birao kako zbog toga a i inače. Moje jamstvo je service u kojeg imam poverenje i zato se družimo. Jednostavno, u jednom trenu sam odlučio da mi je švedski sto bolji od takeaway i sve, vozila što se tiče, predao njima u ruke. Godine. Ove podatke sam ispisao @paja959 jer mi se (u)činilo da su mu potrebni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...