Jump to content

mac OS he he he ...


gaggia

Preporučeni Komentari

ma jasta, nego me je iznenadilo tako nesto, jer je ovo ipak petljavina malo veca.. OS je dizajniran da radi sa drugacijim tipom bios-a i ta se razlika premoscava vrstom konfiguracionih fileova..i bez izmene pomenutih, bootovao bez problema - na to sam mislio

Uvek je to lepo iznenađenje. Win je obrazovao mnoge navike i strahove...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 68
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 1 year later...

Igrao sam se neko vreme sa OS X (hack) i batalio. Ono na šta sam ja naišao korišćenjem se podudara sa ovim donjim pisanijem (preuzeto sa Bencha):

 

Yosemite po meni radi mnogo bolje nego Mavericks. Memory managment je bolji, manje grafickih transition bugova, osecaj da se brze krecete kroz desktop, bolji graficki drajveri... Sto se tice programa, istina je, svi programi su nalik Pages. Zasista jeste sve saroliko medjutim ima svoj apple prepoznatljiv izgled koji nije mnogo promenjen. Po meni, Snow Leopard je najbolji osx sistem do sada. Previse nepotrebnih servisa, konkretno mislim za mape,cloud itd...Sve to dodatno napreze osx gde ubrzo shvatite da nemate dovoljno memorije. Najgora moguca stvar koju krasi osx je katastrofalni memory managment. Mnoge stvari se lepe i ostaju u memoriji tako da sistem posle nekih pola sata ozbiljnog rada krece da pati od usporavanja, jednostavno oseti se. Ovo sto pricam pricam za nase linije MacPro kojih imamo u studiju nekoliko komada. Uzeti su za obradu slika,medije... Pored ovoga imamo i nekoliko masina sa win 8.1 i moze se reci da su masine MacPro znatno hardverski jace, medjutim dolzaimo do onoga ali. Svi i5 Windows sistemi su znatno brzi, brze se krecete kroz desktop, brze brisete fajl, hiljade opcija u desnom kliku, hiljade precica. Drugim recima ono sto zelim da kazem da je osx dobar samo za neki posao ali ne za korisnika koji zeli da se razbija od igara,gledanja filmova, neke brze obrade slicice, citanja stripova,mangi itd smile.gif Osx je znatno sporiji u svemu i ako hardwer govori suprotno. Da li je to zbgog ne savrsenosti opengl-a u odnosu na directX ili zbog neceg drugog ja ne znam. Evo uzmite na primer macpro koja ima u sebi dve graficke firepro D700 i jednu od nasih pc masina koja ima jednu R9 280X. Mac bi trebao da dere pc, medjutim obrnuto je. Cak smo instalirali na jednom Win pa onda radili Geekbench i rezultati su ama bas isti smile.gif Medjutim win bolje i brze radi na samom meku. Naravno ne zelim nikoga da uvredim pogotovo hackintosh usere koji tek imaju problema sa hardverom jurici konstantno novi i novi hardver svake godine, trazeci graficke framebafere, razne kextove i opet imaju samo 90% funkcionalni mek. Hackintosh nije losa stvar za probati medjutim vreme koje je potrebno za prvo podesavanje je ogromno, bukvalno se moze zaraditi veliki novac za svo to vreme pokusaja i proba. Mnoge moje kolege su gubili veliko vreme na hackintosh i bili srecni kao mala deca kada ga srede. Odem kod njih da mi pokazu kad ono radi ono ne, a oni opet iznenadjeni pa do malopre je radilo sve itd. Ja postavljam pitanje svima koji imaju hackintosh zasto? Da bi rekli da imate Mek? To nije mek i nikada nece biti mek, jer mnogi kextovi koje vecina koristi su modovani, kao Cyanogen mode za android, covek se ne moze zadovoljiti sa onim sto ima pa ide na nesto vise pa makar to bio i budzeni Cyanogen mode. Moj savet je da se svi koji nemaju potrebu za FinalCut zadrze na windowsu, manje ce imati problema. Ono sto zelim je da skrene paznju na vase dragoceno vreme i sistem koji ce vam ga najmanje oduzimati za neke prostije radnje. Neko ce reci, ja zelim da svoje vreme trosim kako ja zelim a ne neko da mi namece svoje misljenje, pa u vezi sa tim cinjenica da su mnogi probali mek i zahvalili se posle par dana, cisto da se zna i da je veliki broj ljudi u samoj Srbiji i svetu vise okrenut ka sistemima kao sto su Windows i Linux. Ne zelim da kazem da sam expert mada imam puno staza na meku i windowsu i mogu da ocenim sta mi je brze i stabilnije. Hackintosh useri nisu kompetentni za pricu o meku s obzirom da nemaju adekvatan hardver...Hackintosh useri se nece naljutiti zbog ovoga, nadam se smile.gif ali i sami znaju na sta mislim, a to je gomila djubreta koju instaliraju da bi pokrenuli mak na pc-u. Da li iko od vas zna sta je zapravo FakeSMC.kext ili modovani Apple.HDA.kext razni kextovi za mrezu, razni bootflagovi itd i koliki udar to pravi na vas hardver. Pa evo kada sve to nemate u "MEKU" on radi mnogo lepse i prirodnije ili sto bi nas narod rekao, to je ono malo sto devojci srceu kvari.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@nesic - da primetim samo, istine radi:

Tekst koji si naveo sa mojim licnim iskustvom ima veze samo kada se radi o dovoljno nekompatibilnom hardware-u, ili lose podesenom. Takodje, nije zgoreg pogledati rezultate u geekbenchu i info o konfiguracijama...prosto da sam nisam seo pa poredio, moglo bi da prodje napisano. Dalje, macpro 3.1 sa 14gb rama i quad xeonom e5462, nema sta da trazi pored npr i5ice, bilo koje generacije u hackintosh konfiguraciji. Skoro pa dupla razlika u bench-u. Dalje, mac nije za igranje, odatle i slabiji rezultati u toj vrsti testiranja, dakle nema veze sa relacijom mac-hackintosh. Macos za mene jeste daleko pogodniji za svakodnevni rad koji ukljucuje obradu multimedije, za sta je potreban jak hw i dosta rama inace, bilo da je mac ili win u pitanju. Sasvim pristojno radi i sa 4gb, za masu svakodnevnih bezvezarija puna kapa. Znas i sam da sam sa hacka presao na mac, no sad se vratio na hack, jednostavno, nemam ikakvih pproblema. Da je potrebno vremena i strpljenja, ne sporim, ali kada ga podesis, nema vise cackanja, ma koji da update dodje. Kljucna stvar je sredjen DSDT zajedno sa SSDTom, sto za preporuceni hw vec postoji, samo se treba informisati. Tim pre sto sa uefi plocama imas dosta vecu kompatibilnost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Ja predjoh skrooz na OSX.  Desktop i laptop sa koga tipkam sad. 

Zen Book X302LA.

Skoro identicno izgleda spolja kao Mekbuk. Da nalepim nalepnicu jabuke preko ASUS niko ne bi provalio.

Klonirali Kinezi. . . :buehehe:

697823.jpg

 

DSDT i SSDT  su kljucna stvar.  pogotovo za laptop. 

Evo jedan skrinsot.

p.s.

All this not being done to get rid from the Microsoft Windows. :smesna:

Screen Shot 2016-10-30 at 10.12.14 PM.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja 10 godina nisam preinstaliro sistem - samo migration na druge masine ili wireless ili jos brze firewire... Za muziku mac mini :). Win koristim preko bootcampa i parallelsa under osx i isklucen sa neta - obavezno. Jos sam nastarim unibody msinama i ne verujem da cu prelaziti na ove nove tanke. Ne svidjau mi se. nista bre nemaju od prikljucaka. ni FW cini mi se ni thunderbolt? Mada ono malo burence desktop ima sve i dopada mi se hmmm :). 

Miko instaliraj neki soft za pracenje temperature po kljucnim tackama takodje softver koji kontorlise obrtaje ventilatora. Videces bice ti jako korisno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma sta klonirali pa oni ih i rave...

Vucic najavio prvi mac made in serbia za 2056 godinu. Pogon u malim Klitoricima ce zaposljavati 25 ljudi i 3 robota bez pelena. Promoter ce biti najverovatnije Milo Dj. Ako do tada planeta zemlja bude postojala u ovom obliku kao do sada... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne bih sad trošio 1000 reči na temu OS X vs Windows, zakačiću sliku:

winmac.jpg

 

p.s. Nakon 6 meseci mučenja na Mac-u (firma, posao - shit to be done) sam se vratio na stari dobri, pun bagova, smrdljivi, Windows. Kap koja je prelila čašu je bila nemogućnost pokretanja lokalnog MySQL servera - iz ni Bog sveti nije znao kog razloga a kamoli Google. Da ne pričam šta je sve bilo pre toga.... Na winu to sve jednostavno - radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uspeo sam cak brightness sensor da namestim. To ne radi ni na WIN10.

Baterija - punjenje , praznjenje u procenat. Sve rucno patchovao.

Kamera radi. Zvuk ubija kako radi. 

A na Linuksu zabada Touchpad kad ode u hibernaciju.  Ovde jok. Sve moze da se namesti preko DSDT. :D

Btw. na Linuksu cekam 6 meseci vec  da narihtaju ovaj FIX po defaultu u kernelu 

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/1490130

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...