Jump to content

DIY gramofon II


stein

  

66 članovâ je glasalo

  1. 1. Da li ste zainteresovani za samogradnju gramofona?

    • Da, ako nije skuplje od cene novog CD plejera
    • Da, ako tema bude dovoljno informativna
    • Da, bez obzira na cenu i tehničke informacije
    • Ne, to je bacanje para i vremena
    • Ne, previše je zahtevno
    • Ne, gramofon je prevaziđen kao izvor
    • Nisam siguran, ali je zanimljivo
    • Nije mi zanimljivo
  2. 2. Da li vam je ova tema zanimljiva



Preporučeni Komentari

Кренусмо са грамофоном, а дођосмо до бетона и грађевинарства.Не дај Боже да ово чита и Мркоњић :character13: Ајде вас двојца грађевинаца размењујте мишљења око бетона путем Приватних порука!стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 703
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

A sada reč dve o tanjiru i ostalom... Izgleda da za sada (od sinoć) kuglica iz pogonske sekcije bicikla radi svoj posao veoma korektno. Tanjir ne prestaje da se vrti adekvatnom brzinom, na VHS traci se ne pokazuju znakovi zamora, jedino malo ostaju mestimično blage flekice po tanjiru. Moguće da sam tanjir malo omastio tu i tamo, ali ništa što medicinski alkohol ili medicinski benzin neće moći da odstrane pre peskarenja. Posle nekoliko dana čestog bacanja pogleda na akrilni valjak, počinjem da se navikavam na gabarite i detalje izrade istog i moram priznati da iako počinjem da se navikavam, tanjir nije ništa manje impresivan nego prvog dana kada sam ga uživo video, štaviše, sve više mi liči na gramofon :) Počinjem da zamišljam snežno belu bazu i plavo svetlo stroboskopa koje ga osvetljava... :character13:

Sada se pitam, da li sam sebi mogao zamisliti lepši poklon za Božić... Postavljena slika :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Кренусмо са грамофоном, а дођосмо до бетона и грађевинарства.Не дај Боже да ово чита и Мркоњић :character13: Ајде вас двојца грађевинаца размењујте мишљења око бетона путем Приватних порука!стоН_Колд

Tu se priča o samogradnji baze. Ako ti se ne dopada, slobodno možeš da ništa od ovoga ne iskoristiš za gramofon koji ne praviš :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala za odgovor :character13:Elem, trenutačno i nemam nekih suvislih pitanja, sada imam još samo jedan, nazovi problem a reč je o obliku baze. Najlakše bi kako sa aspekta pripreme kalupa tako i glede poliranja bazu izvesti kao kvadrat ili pravougaonik. Međutim, voleo bih da svemu dodam neku notu individualnosti pa se sada povlačim i idem da odsanjam neki lep a istovremeno i jednostavan i dobar oblik ...

Imas materijala za vise egzemplara pa izlivaj razne oblike. A ja cu da ti telepatski saljem poruku u san: okrugli , okugli, okrugli, okruglipost-39-126142872013_thumb.jpgpost-39-126142869482_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma šta je 40.000? To ti je pola poslaničke plate :character13: ...pod uslovom da si poslanik u nekoj saudijskoj šeherizarijatriji... (belo na belo, select to read)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, kad zavrsis mermerofon treba da ocistis ploce. Evo ti ideja za sledeci projekat. http://secret-sound-labs.net/wash.htmPS Tegle ajvarke su me odusevile. :character13:

Nemam šta da čistim :)Ploče su ako ne skroz nevine, onda skoro pa skroz. Trenutačno sam u pregovorima za drugu zvučnicu, ClearAudio, ne znam koji model, ali nije ni bitno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма то неки "Кафањероски" звучници, фуј!стоН_Колд

Ja sam mislio da dobro idu uz onoliko alkohola koliko se spominje u "čašćavanjima" po forumu... :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein,kako napreduje marmoriranje-betoniranje.?

Napreduje, ali ne toliko "konkretno" (he he, igra reči) koliko sam uspeo da pohvatam konce za formulaciju svega ostalog. Na primer, sam tanjir, jel' ne znači mnogo ako nema šta da ga drži, a to opet ne vredi mnogo ako nema na čega da se stavi. Srećom, koncept je bio skoro sasvim jasan kada sam krenuo u celu priču, s tim, da sam od osnovne ideje debelo preterao u pozitivnom smislu. Koncipirao sam prvo krov (tanjir) a potom shvatio da cela priča mora da se gradi na adekvatnim temeljima. Stoga, otkriću nekoliko detalja šta se radi...Da krenem od temelja... Pošto će gramofon da bude egzemplar preterivanja u svemu, onda se kao osnova mora sagraditi adekvatno postolje, tj polica. To će biti komadina na nogama 50x50mm preseka sa policom za napajanje i veoma izvesno, neki fin cevni RIAA (samo što se ona dva stručnjaka stalno podbadaju umesto da se formuliše dizajn tj šema) ali i to će da bude, a u svakom slučaju, na tu policu će se postaviti komadić od Granita dimenzija 600x400mm i visine 70mm da to stoji stabilno. E, na taj granit ide motor i baza koja drži tanjir i ručicu a kalup za izlivanje mermernog cilindričnog kućišta je skoro gotov. Malo ćemo ga još polirati da posle izlivanja bude što manje posla oko finiša. Prvi komad će pokazati na čega to može da liči pa će se procedura ili doraditi ili ostati zabeležena. Postoji mogućnost da će biti još komad ili dva za izradu pa ne bih svaki put sve ispočetka. Ako, odnosno, kada se uspe sa dobijanjem odlivka kućišta za motor koji zadovoljava kriterijume i zahteve, onda se izrađuje kalup za bazu, tj nosač motora i ručke, plus opciono, dodatak za ručku, dve, tri, kako kome paše... Sledi eksperimentalno sastavljanje a ako je sve u redu, finiširanje detalja na svakoj od komponenti. Posle toga možemo krenuti u hvalisanje... :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...neki fin cevni RIAA (samo što se ona dva stručnjaka stalno podbadaju umesto da se formuliše dizajn tj šema)...

Jebote, sad i ti ! Pa jel' Zflazar jasno napisao da je ona Broskie-eva sema sto je na Kiticevom sajtu sjajan cevni RIAA preamp koji je svu konkurenciju znacajno zvucno nadmasio. Sta jos hoces da ti neko formulise/dizajnira?Ne filozofiraj nego betoniraj :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...