Jump to content

DIY gramofon II


stein

  

66 članovâ je glasalo

  1. 1. Da li ste zainteresovani za samogradnju gramofona?

    • Da, ako nije skuplje od cene novog CD plejera
    • Da, ako tema bude dovoljno informativna
    • Da, bez obzira na cenu i tehničke informacije
    • Ne, to je bacanje para i vremena
    • Ne, previše je zahtevno
    • Ne, gramofon je prevaziđen kao izvor
    • Nisam siguran, ali je zanimljivo
    • Nije mi zanimljivo
  2. 2. Da li vam je ova tema zanimljiva



Preporučeni Komentari

:) Ovo poslednje je uvek tako i tako i treba da bude u Hi-Fiju.Što reče Duško Dragović: "U mojoj kući, moja muzika"...BTW, nije to loše sa kompozitnim materijalima i slaganjem više vrsta mermera... sviđa mi se kao ideja.A ako se "slaže" više vrsta mermera uvek "žile" (ako ih ima) unaksrt. Čvršće je i bolje. Princip šperploče ili bilo kakvih spregnutih konstrukcija.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 703
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Moja baza će da bude kompozitna smesa mermernih kamičaka i belog Portlanda uz dodatak nekih aditiva... Svakako neću kačiti na kanap ili sajlu niti lupati čekićem. Uostalom, koju ciglu ja lupim čekićem, ta se više ne zove cigla no se zovu polutke... Nema tu rezonancija... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moja baza će da bude kompozitna smesa mermernih kamičaka i belog Portlanda uz dodatak nekih aditiva... Svakako neću kačiti na kanap ili sajlu niti lupati čekićem. Uostalom, koju ciglu ja lupim čekićem, ta se više ne zove cigla no se zovu polutke... Nema tu rezonancija... :)

Armiraj ti to onda, blago meni - bez armiranja cementni malter maksimalno debljine 2.5 do 3 santimetara!!!I još jedared, pre konačnog izlivanja pogledaj ovo: http://www.kerrock.com/materials.htmlVele da je sa kvarc punilom čvršći nego granit...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма све је лепо и красно, ал колико то до сад све кошта?!Надам се да ћемо сазнати колико је новца потрошено за тај "Мамбо Џамбо" грамофон.стоН_Колд

Iskreno, nije uopšte skupo. Zvučnica 50€, inače, bila bi oko 200€ da je baš-baš nova, granit 75€, u lokalu su mi tražili između 220 i 300€, tanjir sa osovinom 12.000RSD, ručica i motor ništa para osim nešto malo epoxy lepila koje sam svakako morao kupiti. 1725 dinara za 50kg mermera i 25kg cementa. Sve ostalo je bilo ili besplatno, ili sam već imao i naravno moja dobra volja i slobodno vreme koje sam mogao provesti crkavajući po krevetu i posle slušati kako samo ležim i ništa ne radim... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskreno, nije uopšte skupo. Zvučnica 50€, inače, bila bi oko 200€ da je baš-baš nova, granit 75€, u lokalu su mi tražili između 220 i 300€, tanjir sa osovinom 12.000RSD, ručica i motor ništa para osim nešto malo epoxy lepila koje sam svakako morao kupiti. 1725 dinara za 50kg mermera i 25kg cementa. Sve ostalo je bilo ili besplatno, ili sam već imao i naravno moja dobra volja i slobodno vreme koje sam mogao provesti crkavajući po krevetu i posle slušati kako samo ležim i ništa ne radim... :)

A za sokocalo ces da dobijes strasne pohvale :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A za sokocalo ces da dobijes strasne pohvale :)

Onomad smo nešto pričali o ženama audiofilima. Da se ne vraćam na tu priču, ali i dalje stoji da moja žena mnogo više ceni stvari na sluh nego na ime, više ceni stvari na izgled i uloženi trud i rad, nego koliko me je para koštalo i mogu da kažem da sam primetio da postoji visoka doza ponosa kada nekom svom prijatelju/poslovnom saradniku spomene šta radim kao hobi... Pošto je "deal" takav da mogu da radim šta god hoću u okvirima svog hobija sve dok to ne oštećuje kućni budžet i normalno funkcionisanje porodice, onda se za ovakve stvari ne sekiram jer na kraju uvek dobijemo više nego što uložimo a to i jeste jedna od premisa DIY-a, zar ne? :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

То је већ прешло одавно цену једног веома квалитетног половног грамофона.

И то Фирмираног.

стоН_Колд

Pa u pravu si... Možda nije konfekcija, polovan i kvalitetan. Ali je zato hand made, nov i vrhunski :)

Ni ja u stvari kad malo razmislim ne bih znao da se odlučim između polovne Opel Vectra-e i novog Ferrari-ja :) :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

То је већ прешло одавно цену једног веома квалитетног половног грамофона.И то Фирмираног.стоН_Колд

Da, video sam te takve, polovne pa još i firmirane. Štaviše, ovaj moj Thorens je sav takav. Polovan... Pola tamo, pola vamo... A znaš koliko me zabole za firmirane stvari. Sav sam u brendovima.... Pravi, skoro manijakalni brendomanijak... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa u pravu si... Možda nije konfekcija, polovan i kvalitetan. Ali je zato hand made, nov i vrhunski :)

Ni ja u stvari kad malo razmislim ne bih znao da se odlučim između polovne Opel Vectra-e i novog Ferrari-ja :) :)

Ajd malo batali zelena i crvena slova, još će neko pomisliti da si nam neki drugar... :)

Da li će biti vrhunski, još je diskutabilno. Po svemu do sada učinjenom, trebalo bi, a od nedelje mi stiže i jedna ClearAudio zvučnica...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ја лично једва чекам завршетак. :) И скидам капу stein-у што ради оно што ја умишљавам годинама. Али, аљкаве руке, недостатак времена и шта ти ја знам узеше данак.А што се тиче буџета, прича колико ли то само кошта, прилично сам сигуран да је stein то увидео пре него се латио посла. Могу се надовезати - ја скоро годину дана скупљам делове за Audio Playback PC. Замислио сам fanless напајање, овакву плочу, овакву кутију, CF уместо диска, EMU 1212m за дигитални транспорт... и то је сада сигурно превазишло цену иоле нормалног nettop-а који се може свугде купити.Али не би то био мој урадак онда...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako god bilo - skuplje izlazi od Lenco L75:)cujem da tamo neki Zeon_Rider prepravlja jedan .....:)

Јој, само ми њега не помињи, то је један благо речено :) Чули смо се пре неколико дана, сад преправља и Ленка и неки Торенс и неки ДД Техникс.Ма чудо од човека!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Чули смо се пре неколико дана, сад преправља и Ленка и неки Торенс и неки ДД Техникс.Ма чудо од човека!стоН_Колд

Уместо да лепо лежи на дивану све дуван пушећи...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

То је већ много боље од веома квалитетног половног грамофона.И то Фирмираног.стоН_Колд

:)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...