Jump to content

Zu Omen Standard - SS iteracija


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 64
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

si procitao temu od pocetka ?kako 24db ? gde da ga seces onda ?mislim - namena jeste da bude fun zvucnik , sa žilom , a nikako fifi .... sto sa ovim driverima ionako ne mozes dobitiuvedi bilo kakvu kompenzaciju , i vec si ga ubiou obzir eventualno dolazi samo serijsko spojena RC paralela , ali ni to nije potrebno , jer slicno (aprox. linearnog odziva) dobijas pravom vrednoscu tog jednog konda u seriji s visokimznam jer sam se igrao i sa Legendom (bio par u nekom nemackom bass guitar combo-u , pa sam se i potrudio da poslusam jedan naked,baffleless) , a APT-ova mi je bar 30 proslo kroz ruke , nekad dok se nesto i radilo od servisa ......Legend bese starija iteracija (kakav bese u Druidu) .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa zen zila se ne nalazi u visokom nego u ovome dole, basicu...evo kako, recimo1 - prvo se izmeri basic u kabinetu - prazan2 - onda se recimo proveri sa stuffingom polazna i recimo 1 helmholtzovom komoromza oko 405Hz3. - koriguje se pik na oko 2.X Hz od double cona - mehanicki isklucivo4 koriguje se ako je potrebno opt. opseg oko 1K posto je tu porast na grafu mereno u BR kabinetupa ce mozda biti i u drugom kabinetu takodje?5. utvrdi se krajnji deo opsega i nadje tacka na cca -6db, sto ce biti verovatno relativno visokozbog lagane membrane, a verovatno nece ni biti znacajnih izoblicenja u tom intervalu.onda se izmeri Hf unit i preklopi na -6db sa bas driverom,ove skretnice manjeg reda ne seku dovoljno spektar ispod F susreta pa je on dominantan cak i ako je isti nivo u dbto se jednostavno cuje toliko jasno i uvek je tako a narocito kod tih kompresionih jedinicahorne samo pogorsavaju stvari i stvaraju totalno vestacku prisutnost. Skoro svaki matreijal isto zvuci sto se toga ticeBas sam skoro to primenjivao na mojim sada vise ne komprsionim jedinicama i recimobolje mi se pponasa cak 36db/oct LR nego 24db/oct istatako da nemaj predrasuda nego opusti se i probaj?.jako vazno : vrednosti moraju biti sto tacnije onim koje odgovaraju odredjenom tipu kola LR, Bessel, Buut. itdtu improvizacije vecih odstupanja po sistemu recimo 0.5uH ma nema veze stavicu 0.4uH jednostavno ne radei dobice se pogresni utisci irezultati probe...Takodje zica zavojnica za probu moze biti tanja ALI se najbolji rezultati barem iz mog iskustvadobijaju sa isto ili za nijansu tanjom zicom nego za bas i to bez obzira na SPL HF unit-aUvek su mi skretnice sa debelom zicom za visoke mnogo bolje delovale nego kao one sa tankimu fazonu ma to je HF nije nije potrebno, ili pa svi stavljaju tanju zicu za visoke itd.... :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E ti fazoni kao uvedi bilo kakvu compenzaciju i sve ce da se poremetijednostavno, po mom misljenju a mozda i gresimjednostavno nisu tacne(Mislim ako se to uradi odokativno bez izracunavanja, provere rezultata u cadu i na uvceU PRAVU SI = sigurno je haos i totalno se sve poremeti...)i ja sam dugo robovao tom usvojenom misljenju koje sam samo procitaosve dok nisam konkretno isprobao na driverima a na osnovu merenja i posle toga naravno slusnih testova..Gde to moze da bude +pa recimo kad postavis PA ozvucenje na terenu, u vecem prostoru haligde su mnogo vece udaljenosti tacke slusanja i refleksijaa zvucne jedinice za odredjeni spektar razvucene i tretirane aktivnim skretnicamarecimopa cak i u tim slucajevima je nekada preostro?.ne mislim nesto sad ja tu da pametujem nego cisto pisem licna iskustva :character13::laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...

Nema interesovanja dok ne bude sve na gotovs. Valjda smo to apsolvirali.Mene bi isto odbilo što ne znam kako treba da ide kutija, a da nisam vičan proračunima.Glede toga da oni kažu da je u pitanju MLTL, mislim da malo laguckaju. To je klasičan BR (sudeći po impedansi). Zato sam hteo da postuješ baš za MLTL kuteju da sve bude na gomili :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Zanimljiva mi je ova priča o Zu Omen Standard, možda jednog dana i poželim da pravim, mada bez vašeg vođstva Zen i Mlađo, mrka kapa.

 

Nađoh na ovoj stranici par zanimljivih fotosa i nešto analitičke nemačke priče. Jeste da je za Def model ali može poslužiti.

 

http://www.hifistatement.net/de/tests/item/986-zu-audio-omen-def/986-zu-audio-omen-def

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...