Jump to content

Zu Omen Standard - SS iteracija


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 64
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zoki, ako si imao na umu neki određeni tip kutije i ne mrzi te da ubaciš u sim, postuj :)

OKU pravu si (iz mog ugla gledanja a na osnovu iskustva...)za time alain.mislim da je uvek bolje da HF jedinica bude izdvojena i da se moze pomeratiu osi zbog toga sto si spomenuo a i zbog faznog pomeraja koji unosi skretnica i raznih specificnih refleksijasvakog prostorapa i ugla pod kojim se slusa.narocito ako su horne u pitanu koje mogu da budu izrazito usmerenepa se stice utisak da "kolorisu zvucnu sliku"a ustvari to je efekt usmerenosti
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz mog ugla gledanja ......Time al.......kao prvo se zasniva na teorijskim modelima .....gde se u praksi imaju neka sasvim druga ponašanaja .....kao prvo realno upotrebljen zvučnik se razlikuje od teoriskog jer ima ograničen opseg i samim tim neko sopstveno fazno ponašanje ... ....sad taj zvučnik ima fazno ponašanje u zavisnosti od toga da li je sa filterom ili nije .....dakle već dva nova ponašanja .....gde se opet iimaju razne varijacije u domenu upotrebljenog filtera .....sto različitih filtera prouzrokuju sto različitih ponašanja faze .........visokotonac ......pa da li je dosta da je usaglašen sa Time al..... pa jeste ako je teorijski model , a ako nije onda se može samo posmatrati iz ugla nekog olakšavanja pri rešavanju problema ........zašto je to tako , pa zato što zvučnik pod filterom ima svoje i samo svoje fazno ponašanje ......nekad je dovoljno možda i da se nešto pomeri napred ili nazad .......možda je dovoljno da se promeni i poneka komponenta za isti sonični rezultat .....ali u većini slučajeva to je samo lov u magli ......sve dok se ne vidi kako ide , sve je nagađanje ......kada se vidi kako ide onda sva teorijska znanja postanu praktična jer idu u pravcu rešavanja problema a ne nekih pretpostavki .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bih rekao da je tajm alajnment dramaticna stavka u uslovima ovakvog zvucnika, narocito cheapo uslova koji su postavljeni. a i uslovima slusanja u srpskim sirotinjskim sobama (SSS) tipa 10-15 m2.uostalom ko bude razvijao model izrade za DIY neka predvidi da se ta mala hornica moze pomerati napred nazad po nekoliko cm. merenje plus uvo bi trebalo da ovo resi, narocito ako se ide na minimalisticku opciju. pored toga mislim da je veci problem spajanje 2 zvukovna karaktera, to je problem i mnogo vecih i boljih resenja gde se spajaju dinamicki i kompresioni drajver

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada se dobije otprilike ravan odziv, pusti se pink noise na zvučnik, horna sa kompresionim drajverom se poveže o kontrafazu. Pomera se horna napred - nazad dok se ne dobije pošten dip. Obeleži se mesto gde je da bi se znalo ubuduće i poveže se opet + na + i - na -. Opet se pogleda šta se dešava sa frekventnim odzivom i opet malo peglanja ako ima potrebe. Par puta tako i to je to.Vladac je to odavno apsolvirao :oke:Što se tiče zvukovnih karaktera, mišljenja sam da je to nemoguće uskladiti da se uopšte ne čuje ali nije da mi to nešto mnoooogo smeta baš zato što je cheapo varijanta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bih rekao da je tajm alajnment dramaticna stavka u uslovima ovakvog zvucnika, narocito cheapo uslova koji su postavljeni. a i uslovima slusanja u srpskim sirotinjskim sobama (SSS) tipa 10-15 m2.

uostalom ko bude razvijao model izrade za DIY neka predvidi da se ta mala hornica moze pomerati napred nazad po nekoliko cm. merenje plus uvo bi trebalo da ovo resi, narocito ako se ide na minimalisticku opciju. pored toga mislim da je veci problem spajanje 2 zvukovna karaktera, to je problem i mnogo vecih i boljih resenja gde se spajaju dinamicki i kompresioni drajver

:good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

momcovi , ne mi se rasplinjavatetema je varijetet Zu Omen , a ne opet neki EconoWG ili sta ti ja znamnaravno , kad bude sim , moze svako da radi sta oce , ali nemo' rasplinjavate temuZvubli , sledeci put kad pomenes 1K8 i/ili Audax , dobijas 3 poena u warn :sarcastic_hand:odobravam sve do 5K , ali ispod toga :angry27::acute::buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ih bre. Pa ništa nisi skontao da opet navlačim vodu na našu vodenicu. Fora je da svaki projekat blago s/krene ka econowave-u da se namlatimo para Gagi, ti i ja :rofl:TW034 i 1800 Hz :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas gledam unutrasnjost Zuleta, te onu piramidu. Sve mi lici na neku kombinaciju bas-refleksa, ili bolje receno, na nesto kao half-chang, samo sto osnov piramide nije otvoren nego je Mass-Loaded. Pretpostavljam da je bas tjuniran kombinacijom duzine piramide, otvorom na vrhu, te visinom od poda. Mogli bi napraviti nesto slicno tome, ali nesto nalik na Half-Chang, samo sto bi otvor bio "Mass-Loaded". Ili mozda bukvalno Half-Chang za taj Eminence driver, a visokotonac odozgo....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vix , o boxu se pricalo ovde : http://www.diyaudio.com/forums/full-range/211351-what-kind-enclosure-zu-omen.html?highlight=zu+omen

mislim da nema neke potrebe za komplikovanjem , ali tek kad uradim sim znacu zasigurno

malo samm lenj trenutno , a i ne vidim neki razlog za zurbu

usput , ajd da se nadje

http://mysite.verizo...il11/id116.html

http://mysite.verizo...il11/id119.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neki rezultati za Legend-B102 u folded Voigt kabinetu.prvi je za minimalnu sirinu kabineta od 28 cm (unutrasnje dim)i visinu od 90cm (bez nogica...)otvor kruzni fi=26cm, + stuffing itdSt=28cm x 1cmSm=28 x 28cm.drugi graf za sirinu od 36cm i visinu od oko 105cmotvor 36cmSt=36cm x 1cmSm=36 x 36cm.U oba slucaja se potiskuje dip na oko 200Hz koji ima driver na osnovu podaka proizvodjacaali mislim da je potrebno dodati barem 1 helmholtz komoru za Fo oko 405Hzorijentaciono to je oko 2.5 litra komora sa portom oko 5-6cmnaravno moze se tacno izracunati.karakteristicni su veci promeri portova u oba slucaja i or precnika veoma zavisi odziv u donjem delu spektraduzina porta nije od presudnog znacaja posto ne reaguje previse na promenu duzine.sa vecom hornom se ponasa bolje, ali i zapremina kabineta se znacajno povecavasve u svemu veoma dobro za mali driver..mpze se uraditi x 2 po kanalu pa jedan kabinet na drugom obrnuto postavljena visokotonska jedinica u sredinia mozda je dobra ideja i 2 drivera u Karlson kabinetu K15 sa malom intervencijom u dimenziji St-a

post-96-0-02421300-1335425808_thumb.jpg

post-96-0-86218200-1335425819_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni taj LegendB102 lici na one drivere iz projekta DTQWT ?ima slicno vesanje, korpu i motorako je to tako onda je to vrlo dobro i prilicno mekano a cvrsto i kvalitetno vesanje(imao sam priliku da pogledam drivere iz dtqwt-a...)ali samo je verovatno membrana tanja i manje masivna postoje u PDF-u navedeno da je masa pokretnog mehanizma oko 28gmkada se oduzme coil, deo mase centratora i deo mase vesanjaonda je membrana sa trubicom prilicno laka?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trebalo bi obratiti paznju na podatke iz pdfa za APT50 driverzbog toga sto je graf dat sa hornomta horna je neodgovarajuca za kucno slusanjetako da bi driver trebalo koristiti bez H290 hornekoja ocigledno previse istice donji deo spektra driveraa to je upravo onaj deo koji se nadovezuje na bas.ili izraditi odgovarajucu hornupa ce onda i skretnica biti jednostavnija,manje ce biti usmerenostiskoro da nece biti potrebe da se atenuira drivertu se isto moze lako isprobati jednostavni i mali karlson couplerkoji vrlo dobro rasprskava u prostoru sobe..moze se koristiti i verzija sa hornom ALI onda je potreban super tweeter ili vise njihi 2 ili 4 bas drivera da bi se dostigli tih 105db u centralnom delu APT50 sa H290 hornom..u svakom slucaju APT50 ne izgleda lose prema podacima i fotografijamaali ipak trebalo bi ga izmeriti golog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ono sto sam hteo da kazem vidi se iz uporednih pregleda grafova zaAPT80 koji ima samo manju konicnu hornui ostalih koji imaju vece visesegmetne horne....poenta je da bi trebalo izmeriti driver ALI bez ikakve horne (posto uglavnom i imaju vec malu hornu)pa na osnovu toga videti da li je uopste i potrebna bilo kakva dodatna hornaa ako jeste koji flaer, koja Fo.jer jednostavno mislim da nema smisla dodatnom hornom koja je za PA sisteme pumpati vestackidonji deo spektra jedinice, pa ga posle atenuirati + koristiti kompleksne skretnicekoje vec dolaze na povecana izoblicenja PA horni..mogo je bolje uraditi ako je potrebno pure exponential hornu sa zadatim ST irecimo odnosom precnika usta / duzine = 1posto ima najmanje izoblicenjaili exp-hyp za te vise F svega 10-ak milimetara duzu.ILI sa mnogo vise rucnog rada klang-film koncept horna+lenses na ustima horne.ili sto je mozda steta NE isprobati Karlson coupler....Sve samo NE PA hornapotpuno su druge namenea mislim da ima kod Olsona o tome i o vise segmentnim hornama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eve vam i origigi Druid XO , za referencuto necete naci na netuobratite paznju (fundamentalno) da upgrade Druida (link by Zvu) ukljucuje i promenu te skretnice , u stilu modernijeg Omen-a

post-2-0-06244000-1335445490_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...