Jump to content

USB kabl - nekoliko pitanja


Doktor

Preporučeni Komentari

Gde se moze u Begradu na potezu Centar - Banjica kupiti USB - USB kabl za povezivanje PC - DAC ?Cuo sam da do 5 m nema nikakvih gubitaka u kvalitetu zvuka ?Koja bi bila orijentaciono cena za 4m ili 5 m ?Unapred se zahvaljujem na odgovorima i izvinjavam se ako je ovo vec bilo kao topic.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

5m je maksimalna dužina USB kabla. Za veća rastojanja mora kabl od 5m koji ima aktivni element repaeater (ili regenerator signala) na kraju.USB kabl 5m je orijentaciono 200-300 din. Na zadatoj putanji pada na pamet mikroprinc...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gde se moze u Begradu na potezu Centar - Banjica kupiti USB - USB kabl za povezivanje PC - DAC ?Cuo sam da do 5 m nema nikakvih gubitaka u kvalitetu zvuka ?Koja bi bila orijentaciono cena za 4m ili 5 m ?Unapred se zahvaljujem na odgovorima i izvinjavam se ako je ovo vec bilo kao topic.

Ako te zadovoljava bilo koji USB kabl, evo na priloženom linku ih imaš koliko hoćeš....http://www.tehnomani...SB+Kabl&x=0&y=0Međutim, ukoliko ti je važan kvalitet reprodukcije i poseduješ kvalitetan DAC, optimizovan računar i dobar audio sistem, ondati preporučujem da potražiš neki namenski USB kabl u okviru tvog raspoloživog budžeta.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@DoktorAko te zbog gramofona PC i ne zanima kao ozbiljniji izvor zvuka, onda ti je sve jedno kakav je USB kabl. Ali ukoliko imaš nameruda iz digitalnih fajlova dobiješ što kvalitetniju zvučnu reprodukciju, onda se vredi potruditi oko izbora. Dakle, sve zavisi od pristupai kvaliteta ostatka sistema.Taj Peđin DAC nisam slušao, ali verujem da zaslužuje bolji USB kabl od ovih običnih koji se spremaš da kupiš. Takođe ti nije dobroda ideš na rešenje sa dugačkim USB kablom (4-5m), jer ćeš dobiti lošije zvučne rezultate. Treba da bude što kraći, mada znam daje to ponekad teško uskladiti.Kod nas je malo teže kupiti namenski USB kabl, ali se povremeno pojave Kimber i AudioQuest. Cene su rastegljive, od pristojnih doveoma skupih. Kimber ima dva modela koji se prodaju po razumnoj ceni (od 45€ do 75€ /1m), Ovaj drugi je srebrni i odličan je za taj novac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Kome trreba USB kabl vece duzine.

 

Ja sam nekada pravio od CAT5 licnastog i radi na 12m super.

 

Danas. CAT6-ili 7 spojiti parove tako da od 8 zicki dobijete 4 i onda zalemite zeljenje konektore.

 

Kazu da to radi i do 50m.

 

S obzirom na moje iskustvo sasvim je moguce.

 

Meni je bio problem jer je veliki pad napona ( na 5V) a koristio sam taj sistem za spoljnu WiFi antenu ( sa stikom pored nje) a da ne bi  vodio drugi napojni vod (12v recimo) pa stablilizator gore, pa komplikacije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada se vec nastavila ova tema - Kakva su vam iskustva sa USB kablom bez feritnog jezgra (prigusnica) u odnosu na USB kabl bez f. jezgra ?

Da li ima ili nema razlike u zvuku ?

Vasa iskustva, misljenja, meditacije .....

 

Postoje na net-u komentari ZA i PROTIV. Evo na pr. :

http://www.headphiles.org/index.php?t=msg&goto=258320&

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada se vec nastavila ova tema - Kakva su vam iskustva sa USB kablom bez feritnog jezgra (prigusnica) u odnosu na USB kabl bez f. jezgra ?

Da li ima ili nema razlike u zvuku ?

Vasa iskustva, misljenja, meditacije .....

 

Postoje na net-u komentari ZA i PROTIV. Evo na pr. :

http://www.headphiles.org/index.php?t=msg&goto=258320&

Oba su ista.   :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemoj mnogo da se opterecujes usb-om. turi sta imas i slusaj muziku.

s obzirom na dac koji imas (ako ga jos imas) vaznije ti je da nabavis sto bolji strujni kabl. tu ulaganje ima smisla.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemoj mnogo da se opterecujes usb-om. turi sta imas i slusaj muziku.

s obzirom na dac koji imas (ako ga jos imas) vaznije ti je da nabavis sto bolji strujni kabl. tu ulaganje ima smisla.

Hvala na odgovoru. :)

 

Da, jos uvek imam isti DAC i nemam nameru skoro da ga menjam.

Uz DAC  sam dobio strujni kabl od prodizvodjaca/autora DAC-a.

 

Moje pitanje je bilo postavljeno iz ugla poredjenja, iskustava, utisaka o jednom/drugom kablu, ako ih ima neko od clanova foruma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam jednom probao neki iz amerike, bem li ga kako se zove, pozlaceni konektori, izgledao je bas onako mocno, cene oko 50$ i koliko god se trudio ja nikakvu razliku nisam cuo.

taj strujas sto ti je dao pedja je sigurno lapp, takav sam i ja dobio. odlican je. jednom sam probao neki audioquest od 100e i cula se razlika a li ne toliko da bih dao 100 evrica. ti imas mnogo ozbiljniji dac od mene pa mi se cini da bi se tebi investicija u strujni kabl isplatila

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

taj strujas sto ti je dao pedja je sigurno lapp, takav sam i ja dobio. odlican je. jednom sam probao neki audioquest od 100e i cula se razlika a li ne toliko da bih dao 100 evrica. ti imas mnogo ozbiljniji dac od mene pa mi se cini da bi se tebi investicija u strujni kabl isplatila

Nije strujas Lapp. :angry27:

Ja sam dobio solid core strujni kabl koji se tada isporucivao uz Pedjine DAC-ove.

Bilo je nekada na njegovom sajtu o tom strujnom kablu. Koliko sada vidim nema informacija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

USB veza je balansirana veza

podaci + i -

napajanje +5V

i masa

.

I dobra je onoliko koliko je transmotter u racunaru dobar i onoliko koliko je kabl manje kapacitivan

naravno da fabricki kablovi nisu najbolje napravljeni bez obzira na to koja im je cena

.

najjednostavnije je napraviti korektan kabl na sledeci nacin

2 parice twisted pair shirm izolovani kabl

zice unutra na + i - pinove podataka

shirm samo sa jedne strane na masu recimo sa strane racunara.

+ isto moze da se posebno izvede recimo obicnim koaksijalnim

gde je + napajanje zica unutar shirma

a - ili GND kosuljica

ova 2 kabla koji ne moraju biti pendrek debeli vec normalni tanji

mogu se ubaciti u termo buzir

i to je to

nema udvajanja masa, sve je izolovano, manji return i sve je bolje.

za dugacke kablove ISTO to SAMO se doda dobar i kvalitetan balansirani transmitter- receiver posle racunara

to je onaj repeater sto se spominje...

.

Sada sve zavisi od protokola

i softwarea koji to drzi na okupu

.

USB je jednosmerna pruga po kojoj idu 2 voza koji nose postu

da bi je dan prosao drugi mora da stane.

vozovi prenose posiljku u paketima i to ne mogu da urade odjednom.

kada se paketi isporuce putuju izvestaji da su aketi stigli i to u oba smera.

Tada se isto sve zaustavlja.

.

Firewire je u tom smislu bolji jer ima 2 koloseka

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...