Jump to content

Почетак краја, или сам крај ?


крокодил

Preporučeni Komentari

Не знам је ли ово право место, али ....Пре мање од двадесет дана сам дошао из Филаделфије, био сам тамо око два и по месеца.Да не давим превише - за сво време нисам успео да нађем ни један једини часопис који се бави хај фајем!На читавом подручју се налази свега 4 или пет радњи које продају хајфај.На њујоршком аеродрому (није Џ.Ф.К) нисам нашао ни један једини часопис!У Амстердаму, на аеродрому, после вишесатне потраге - једино Вот Хај Фај, један једини...Је ли то нешто говори ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 16
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Da. Isto što nam govori ekspanzija minijaturizovanih gedžeta u proteklih desetak godina... Potrošačko društvo: kupi, koristi, baci/recikliraj, kupi... i tako u krug... Pogledaj neki od filmića sa linka iz mog potpisa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma doterali smo cara do duvara. Pogledaj moju prepisku od juce sa drugarom iz Kanade (Vankuver):

http://www.blic.rs/V...elezen-u-Kanadi

Citam u novinama da je bio tamo u Kanadi neki zemljotres?

Gde si inace, sta se radi?

Pozz

Zdravo

Ne znam za nikakav zemljotres niti sam procitao igde. Ja skoro i da ne izlazim nigde osim na poso a i to mi je udaljeno oko 3minuta. Sve sto mi treba imam u stanu. Ovih dana (kad vec pominjes zemljotres) razmisljam o odlasku u Chile, ali ne turisticki, vec da radim. Videcemo sta ce biti od toga.

Cujem da je kod vas u Srbiji prava zima, nema zajebancija. Ovde sneg vidim samo na televizoru, a i padao je nesto malo (oko desetak minuta).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da. Isto što nam govori ekspanzija minijaturizovanih gedžeta u proteklih desetak godina... Potrošačko društvo: kupi, koristi, baci/recikliraj, kupi... i tako u krug... Pogledaj neki od filmića sa linka iz mog potpisa...

Ово сам био написао на оном сајту, па су ми избрисали постове , што ме у принципу не секира, али ми смета што се дигла џева јер сам написао гариша..А нисам расиста, али факат су црни...Елем, донео човек (г) тв на сервис и на рачуну са тв-ом млеко и клопа.Значи, одеш по доручак и купиш тв, нек се нађе. Страшно је то што пада интерес за стварно добрим стварима, нико их не купује, мало се кваре. Чак и сервиси пуцају.Али кад се екрани ставе један до другог, разлика је неописива. Пионир је заиста најбољи. Био, не раде више.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ово сам био написао на оном сајту, па су ми избрисали постове , што ме у принципу не секира, али ми смета што се дигла џева јер сам написао гариша

И мени, Ја сам написао Угљеша!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Не знам је ли ово право место, али ....Пре мање од двадесет дана сам дошао из Филаделфије, био сам тамо око два и по месеца.Да не давим превише - за сво време нисам успео да нађем ни један једини часопис који се бави хај фајем!На читавом подручју се налази свега 4 или пет радњи које продају хајфај.

Da li si bio ovde:DowntownBarnes & NobleRittenhouse Square1805 Walnut StreetPhiladelphia, PA 19103215-665-0716Moje omiljeno mesto kad nemam sta da radim. Casopisa koliko zelis, udobne fotelje. Uzmes kafu i razgledas koliko zelis. Nisam u tom gradu ali oni bi trebalo da su isto opremljeni kao i svi drugi.

post-70-0-22654600-1328556347_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moj Vlada hteo da me voda u Frisku u prodavnice sto FiFi sto delova ;mada me napomena o metrima McIntosha zagolicala na momenat , nisam se primio ....kuj cu to da gledam - ionako se najbitnije ne vidi kad je poklopac gore

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li si bio ovde:DowntownBarnes & NobleRittenhouse Square1805 Walnut StreetPhiladelphia, PA 19103215-665-0716Moje omiljeno mesto kad nemam sta da radim. Casopisa koliko zelis, udobne fotelje. Uzmes kafu i razgledas koliko zelis. Nisam u tom gradu ali oni bi trebalo da su isto opremljeni kao i svi drugi.

Jesam, više puta. Fenomenalna radnja, i sama ideja. Tu sam kupio usnu harmoniku i knjižicu o učenju blus harmonike Dejva Olivera, za neverovatnih 10 dolara..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Не знам је ли ово право место, али .... Пре мање од двадесет дана сам дошао из Филаделфије, био сам тамо око два и по месеца. Да не давим превише - за сво време нисам успео да нађем ни један једини часопис који се бави хај фајем! На читавом подручју се налази свега 4 или пет радњи које продају хајфај. На њујоршком аеродрому (није Џ.Ф.К) нисам нашао ни један једини часопис! У Амстердаму, на аеродрому, после вишесатне потраге - једино Вот Хај Фај, један једини... Је ли то нешто говори ?

Tvoje zapazanje je dosta ispravno, mada treba svakako napomenuti...Publishing industrija je svakako u krizi, da ne kazem izumiranju, ali pored toga, vecina casopisa uglavnom se prodaje putem predplate. Vrlo mali broj kupovine magazina se desava na newspaper standu, za razliku od toga kako smo na to mi navikli. Takodje ima vrlo mali broj news stands. Skoro najveci izbor se nalazi u lancima koji prodaju knjige, kao sto je Borders. Cak i ti lanci prolaze kroz veliku krizu i mnogi se gase jer ih unistava Amazon sa web prodajom. Magazini prave novac kroz reklame, a prodaja samog magazina je skoro smesna u poredjenju sa tim prihodom. Uz sve to valja napomenuti da su generalno tirazi za magazine neproporcionalno mali u odnosu na Evropu. Podatak koji imam je da Arhitectual Digest ima tiraz oko 700,000 sto na ovoliku zemlju to zaista nije mnogo.Mala razlika i izuzetak je New York, gde vecina ljudi hoda gradom i imaju naviku da zastanu da kupe novine i li magazin, te toga tamo i ima vise. Na zapadnoj obali, na primer u LA-ju mislim da mogu na prste jedne ruke da naprojim ulicne magazine stands, a to potice od toga da skoro niko ne koristi javni prevoz ili hoda - svi se voze. Zato dostava postom je kako se najveci broj magazina i novina prodaje, a to narocito vazi za male audio magazine, jer su njihovi tirazi vise nego smesni.Sto se tice goods tu takodje nije ruzicasta situacija. Vecina manjih kvalitetnih radnji je nestala (mom and pops stores) pojavom lanaca koji su ih unistili nizom cenom i primamljivim kreditima. Nakon toga manji lanci su nestali jer su ih pojeli veci lanci. Dobre hi fi radnje ili radnje za prodaju elektronike i delova su prava retkost. Vecina kupovine sto se tice delova se obavlja preko weba. Pojam setnje gradom i ulazak u omiljenu radnju skoro da vise ne postoji u vecem delu Amerike. Jedino se jos do nekle drze New York i San Francisco, gde u prvom slucaju nema toliko prostora za velike lance, a u drugom vlada kontra kultura koja pokusava da se odbrani od corporate kulture.Nadam se da je ovo objasnjenje dalo malo bolje razumevanje fenomena koji si iskusio. Amerika se izmedju ostalog najvise i razlikuje od Evrope po tome.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Не знам где сам чуо информацију да већину младих више привлачи да чују неквалитетну репродукцију са којекаквих мп3 плејера, мобилних телефона и осталих глупости него са квалитетног HiFi система! Неко истраживање је рађено, чини ми се.С тим у вези (а можда и не баш), ја волим Vintage.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Jedino se jos do nekle drze New York i San Francisco, gde u prvom slucaju nema toliko prostora za velike lance, a u drugom vlada kontra kultura koja pokusava da se odbrani od corporate kulture...

Eto, kad jedared dođem turistički u 'meriku, znam di ću...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa jednog drugog foruma, ne znam koliko je tačno, samo prenosim:Hi Fi Choice circulation 11,420Hi Fi World circulation 16,862Hi Fi News circulation 13,500What Hi Fi circulation 67,531Brojke se odnose na Veliku Britaniju. Apsolutno, verovatno je What Hi-Fi? najveći ako se dodaju i brojevi prodatih lokalnih verzija tog časopisa.Ono što mene potresa je da po ovom spisku, izgleda da se jedino jeftino i glupo isplati.Uzgred, u vreme kada sam ja poslednji put bio u Filadelfiji, decemebar 1988, Hi Fi radnji je bilo, ali i onda su bile dosta retke. Starosedeoci su mi rekli da je dosta njih zatvoreno u prvoj polovini 8-ih. Isto tako, rekli su mi da se dobar deo njih ispomerao u razne mall-ove po obodu grada, gde je renta kudikamo niža nego u centru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma doterali smo cara do duvara. Pogledaj moju prepisku od juce sa drugarom iz Kanade (Vankuver):

http://www.blic.rs/V...elezen-u-Kanadi

Citam u novinama da je bio tamo u Kanadi neki zemljotres?

Gde si inace, sta se radi?

Pozz

Zdravo

Ne znam za nikakav zemljotres niti sam procitao igde. Ja skoro i da ne izlazim nigde osim na poso a i to mi je udaljeno oko 3minuta. Sve sto mi treba imam u stanu. Ovih dana (kad vec pominjes zemljotres) razmisljam o odlasku u Chile, ali ne turisticki, vec da radim. Videcemo sta ce biti od toga.

Cujem da je kod vas u Srbiji prava zima, nema zajebancija. Ovde sneg vidim samo na televizoru, a i padao je nesto malo (oko desetak minuta).

Amerika i Engleska,

biće zemlja proleterska.

A Kanada,

udruženog rada :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...