Jump to content

I-7 Intel CPU ispod 300€ u Srbiji?


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 91
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 3 months later...

ja se dvoumim izmedju AMD® Richland APU A10-5750M do 3.5GHz  ili Intel® Core™ i5 4200U do 2.6GHz

ovaj intel je noviji, haswell tehnologija, manje greje, ali opet nervira me taj mali takt i samo dva jezgra kao da je smart telefon

ne znam kakav je amd a10, malo sam zardjao sa ovom novom tehnologijom

sta vi mislite? :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz ličnog iskustva govoreći, stekao sam utisak kao da AMD imaju visok obrtaj ali fulaju u prazno dobar deo tih obrtaja - tj, Intel koji ima manje "obrtaja" , "bolje vuče uzbrdo".. Ali kako rekoh, subjektivna procena. Ako išta znači, od 1998 kada sam kupio svoj prvi PC, svi su bili AMD a tek ovaj poslednji koji imam od pre dve i po godine je Intel. Ne mogu da kažem da mi je "žao" što se nisam pre prizvao pameti, ali na neki način jeste - žao mi je što sam slepo verovao AMD fanaticima koji su stalno pljuvali po Intelu da je Intel skuplji a nije ništa bolji za tu veću cenu... Za iste pare verujem da je moguće da AMD može da bude konkurentan... :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Heh, zato Intel "fanatici" pljuckaju po AMD-u.AMD je uvek bio "intel" za "široke narodne mase" sa oznakom koja ne prikazuje realni radni takt, tipa 3200+ :) :drink:E6600 u fiksnoj makini i i3 u laponji nisu ni za poređenje. i3 sa 2 jezgra i 4 thread-a "maže na 'leba" e6600.AMD može da bude "konkurentan" samo dok ne dođe do masivnog "drobljenja brojeva" gde počinje drastično da posustaje.Ne treba slepo verovati kojekakvim Benchmark testovima.CPU i APU su dve različite živuljke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

CPU i APU su dve različite živuljke.

imam obe. APU mi treba za spravu pod mišku (HTPC) , a i nema vent na hladnjaku. drugi komp sa CPU (odvojenim grafikama) mi ima 15 kila.5 kila je samo napajanje :buehehe:

Postavljena slika

Hladnjak je RAIJINTEK Pallas sa A10-6800K bez ventilatora go je oko 38 °C (sad na ovoj spoljnoj teperaturi) sa ventilatorom mogu da napucam na 5Ghz , i ide do 54°C.Verovatno ce da me pitate sta je ona plocica u kucistu gde ide mrezni kabl u nju...to je Mikrotik Metal 5SHPn :buehehe::drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

AMD može da bude "konkurentan" samo dok ne dođe do masivnog "drobljenja brojeva" gde počinje drastično da posustaje.Ne treba slepo verovati kojekakvim Benchmark testovima.

 

Ja sam prešao na Intel i7 zbog SolidWorks-a. Biće da je u pitanju "number crunching" ... Sve ostalo mislim da je savršeno ferceralo i sa X4 965BE... Jest cena bila malo jače od x2 ali isplatilo mi se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

ne znam zasto vraca poklopac, tj zasto ga stavljaju u fabrici?

 

Nešto mi se kroz maglu nazire mogućnost da se bez zaštite procesor mnogo brže i lakše ošteti, pride zaštita od prljavštine, prašine, paučine itd... Mada, možda je samo inžinjer koji je to smislio predugo radio u fabrici gde se proizvode konzerve...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene u lapu je i5 bez poklopca. Verovatno u njih ne stavljaju zbog štednje na prostoru...

 

Sve se vrti oko garantnog roka: ako ti je laptop pod garancijom, ne smeš ga otvarati, inače gubiš garanciju. Kad kupiš procesor za desktop PC (a to se prikazivalo u klipovima), ideja je da se procesor zaštiti koliko realno može. Makar i po cenu povišene temperature, uostalom, mora i to jednom da crkne, jer da ne crkavaju, ko bi kupovao nove?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.ebay.de/itm/Prozessor-i7-Quad-Core-/231600222923?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item35ec72f2cb

 

nije najjači model niti je u srbiji ali sad kad paypal radi nije ni to frka a cpu nije ni loš  :wink2:

Malo je stara tema, no vidim opet je aktuelna, tebi treba robi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...