Jump to content

I-7 Intel CPU ispod 300€ u Srbiji?


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 91
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Na koji si konkretno mislio? Ispod 300e je i7-2600k. Evo link:http://www.itsvet.co...comp_cpu/46/436

Mmmda...hhh..Svikao na to da su sve radnje osim winwin-a u Subotici "prsle" pa drugde nisam ni gledao.Daklem, ne gine mi da "slupam" 400€ ako budem hteo da sa AMD-a pređem na Intel. (MB+CPU) Dobar podsetnik zašto sam uvek do sada bio (i još uvek) na AMD-u...Dakle, prvo nešto moramo da prodamo... :(
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A baviš se nekim naučnim simulacijama pa ti treba brz CPU?Ja pre neki mesec prešao sa nekog starog c2d na phenom ii x4, jes da je novi 2-3 puta brži ali meni za svakodnevan rad maltene isti đavo. I to sam menjao samo jer je stara ploča krenula da zeza nešto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A baviš se nekim naučnim simulacijama pa ti treba brz CPU?Ja pre neki mesec prešao sa nekog starog c2d na phenom ii x4, jes da je novi 2-3 puta brži ali meni za svakodnevan rad maltene isti đavo. I to sam menjao samo jer je stara ploča krenula da zeza nešto.

Hmm, pa zapravo i ne. Nikakve naučne simulacije. Ništa naučno... Samo radim to što se od mene očekuje. A da bih to odradio, očekujem od računara da adekvatno odreaguje. U poslednje dve godine su zahtevi po pitanju kompleksnosti konstrukcija porasle a pojavio se i novi dodatak: fotorealistični renderi za prezentacije i animacije za prezentacije. KeyShot i slični mu programi render rade bez opterećivanja GPU, sve opterećenje ide na CPU. Problem počinje kada moram da dodam nekoliko izvora svetlosti, e onda mi se Phenom 965BE sa sva četri jezgra (3.74GHz) zakuca na 100% pa ili uspe ili krahira. Prilično iritira kada nakon sat vremena rada mašina prsne i moraš sve iznova. Povećanje sa 6 na 16G RAM-a nije mnogo olakšalo situaciju.Osnovni rad sa konstrukcijama i delovima može da se odradi i na laptopu, recimo, nekom jednojezgarnom Celeronu sa 1 do 2G memorije. No problems. Kada nagomilaš par stotina delova u sklop pa pokušaš da odradiš pošten fotorealistični render, e onda bude čupavo.Realno gledano, u 99% slučajeva, bilo kakva kanta može da odradi posao. Problem je kada dobiješ posao koji je zahtevan, dobiješ rokove i obavežeš se da ispoštuješ dogovoreno. Jest, mnogo je to para, ali budimo realni, bilo kakva radna stanica od HP ili FS, DELL-a (itd) u ovoj klasi košta po 3500 i više evara, a to ne mogu da si priuštim. Tako gledano, čak i nije skupo... Sa prethodnom mašinom, pre oko dve godine, imao sam sličnu situaciju, dobio sam posao, potpisao ugovor i prionuo. Dnevno sam sedeo pred računarom u proseku oko 16 sati na dan. Koliko god to zvučalo neverovatno, od toga sam po 4 do 5 sati gubio čekajući da računar odradi posao, tj, neku operaciju. Istovremeno, bilo je nemoguće uraditi bilo šta drug jer je task manager redovito prijavnljivao onaj stari dobri izgovor za takve situacije kada je CPU na 100%: "app_name (Not Responding)" i onda, ili čekaš da završi pa nastavljaš, ili restartuješ i počinješ ispočetka samo da bi desetak minuta kasnije gledao u isto obaveštenje.Nisam hteo ni da kukam ni da cvilim, niti ovo treba tako da se shvati. Samo sam pokušao da dođem do informacije o eventualno nižim cenama za traženi proizvod. ;)Edit: BTW, našao sam nešto za oko 26.000 i čekam da mi jave kakva je ponuda za adekvatnu matičnu koja bi se uklopila između I-7 procesora i memorije koju imam. Možda i prođem ispod 400€ :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Natovari i neko dobro lađenje :P ako će već da radi ko vuruna

Samo prebacujemo postojeći 120 vent sa rebarcima (CM-Gemini S2) i verovatno menjamo adaptere... :)Potom ostaje da formiramo oglas za dosadašnju mazgu :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A jesi razmisljao da uzmes AMD i da ne menjas maticnu?AMD FX-8150 3.6GHz 8MB - ti je oko 230e, jos ga kloknes.. Odlican odnos ulozenog i dobijenog, sto nije slucaj sa Intelom. Ili sacekas jos malo, ove godine izlazi babaroga od Amd-ovog procesora.Ja sam se za*ebao, imam Intelov i5, prvi intel koji imam, losiji procesor za te pare nisam mogao da uzmem :crying:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U renderovanju je čak i i5-2500k brži od FX-8150, pri tome jeftiniji, i još pride se odlično klokuje. Naravno, kada neko pušta renderovanje satima ili i ceo dan sa 100% opterećenja svih jezgara CPU, treba da namesti setovanja koja su rock solid, i dobro da hladi CPU. Noctua NH-U12PSE2 ... jeste da košta 50e, ali se isplati, s obzirom na nezgodne uslove eksploatacije. Za profi namenu ništa nije skupo, tj. ono skuplje se pokaže kao bolje i jeftinije, jer štedi silno vreme, što će reći da zaradi novac.Edit: moja je preporuka i da se ima kvalitetna matična ploča i napajanje, jer bez toga ne može da se izgura stabilan rad u tako teškim uslovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam i7-920 sa Intel DX58SO i vrlo sam zadovoljan. Sreca je da sam dobio iz USA gde su cene povoljnije.

U renderovanju je čak i i5-2500k brži od FX-8150, pri tome jeftiniji, i još pride se odlično klokuje. Naravno, kada neko pušta renderovanje satima ili i ceo dan sa 100% opterećenja svih jezgara CPU, treba da namesti setovanja koja su rock solid, i dobro da hladi CPU. Noctua NH-U12PSE2 ... jeste da košta 50e, ali se isplati, s obzirom na nezgodne uslove eksploatacije. Za profi namenu ništa nije skupo, tj. ono skuplje se pokaže kao bolje i jeftinije, jer štedi silno vreme, što će reći da zaradi novac.Edit: moja je preporuka i da se ima kvalitetna matična ploča i napajanje, jer bez toga ne može da se izgura stabilan rad u tako teškim uslovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da AMD daje vise za iste pare. Ipak moram da priznam da sam za ozbiljne sisteme u mojoj praksi uglavnom vidjao Intel (ne u kucnim racunarima).

Malo sutra radi bolje od FX-8150! A i sa kime se ja raspravljam... :dash1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U renderovanju je čak i i5-2500k brži od FX-8150, pri tome jeftiniji, i još pride se odlično klokuje. .

Kazes moze vise da se klokuje od AMD-a? :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na dva CAD foruma gde sam se raspitivao za odabir između dva specifikovana procesora, "praksaši" su potvrdili rezultate ovog benchmarka http://www.cpu-world.com/Compare/822/AMD_Phenom_II_X4_965_%28140W__BE%29_vs_Intel_Core_i7_i7-2600.html (koji meni, lično, ne znači ništa, sam za sebe i sam po sebi - ne razumem mnogo osim onoga što bi razumelo i moje dete)Uglavnom, ako je ko i pomenuo prednost AMD-a, bilo je u kontekstu uštede u novcu, a pošto Phenoma već imam, a veoma često gubim dragoceno vreme, onda sam sve bliži odluci da za neki novac otkupim svoje vreme i potom nešto od te otkupnine ponudim nekome kome je novac važnija stavka od vremena tj, nekome, kome će i Phenom biti dragulj, kao što je meni bio u protekle dve godine, godinu i po, da ne lažem sad, ne sećam se tačnog datuma kupovine... :)Ako neko misli da sam nadrndani tehnomanijak, greši, jer stvarno ne trčim za najnovijim ludorijama, ali kada je reč o poslu, efikasnost i pouzdanost su mi veliki faktori, a vreme koje želim da provedem sa prijateljima, u zabavi, sa porodicom, ne želim da provodim radeći posao koji mogu da uradim brže i efikasnije upravo zato da bi mi više vremena ostalo za najdraže... Ljudi, verovali ili ne, odkako sam sklopio sistem, nisam ga sveukupno slušao 6 sati... Mislim, štaviše, veoma sam siguran da će uložen novac biti dobra investicija (što znači da će mi se vratiti dobrim rezultatima ;) ) Elem, ako se zajebunim, budite sigurni da ću da to isto tako otvoreno i javno priznati... Hvala svima koji su mi pokušali olakšati odluku ličnim iskustvom ili makar mišljenjem.:respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kazes moze vise da se klokuje od AMD-a? :buehehe:

Vid' da se ne zevzečim. Stoji da AMD uvek, po pravilu radi CPU koji se da lako overklokovati. Meni, međutim, primarnu ulogu igra ono što neko reče (beše Boki?) "Rock Solid", dakle, nominalni takt, bez overklokovanja, ali da radi ma koliko i kako ga opteretio. Onomad sam bio skeptičan prema Workstation GPU, cene su kudikamo daleko iznad "Consumer GPU" i kada sam video performance test (video) gde se uporedo testiraju dve GPU (jedna za grafičke radne stanice i druga "za igranje") u istoj klasi cene, nije bilo više potrebe da razmišljam da li ili ne. Ni jednog trenutka nisam zažalio što sam sredstva uložio u Quadro FX karticu. Naravno, ponavljam, kupljeno za jasno određenu namenu. Na kompu mi je "najžešća" igrica Solitaire i Chess Titans koje dolaze sa Win7...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Realno, 99,9% ljudi koji koriste comp nema iskustava sa situacijama 100% CPU usage, pa tako 24/7. Pričao sam sa onima koji se time intenzivno zabavljaju i oko toga muku muče, i ima i pregrevanja, i zakucavanja, čak i izgoretine. Ploča mora da bude vrlo kvalitetna, jer kod bolje filtracije napona manja je i disipacija toplote sa elemenata na ploči, ali je i trajnost i pouzdanost same ploče bolja. 6+1 faze filtracija, kvalitetni kondovi na ploči, veliki hladnjaci za čipset i trandže od filtracije, prostrano kućište sa dobrim provetravanjem. Preporučujem ploču koja na kraju u oznaci ima GEN3 ..Da ne širim priču šta i kako....

Ako ti ne treba mnogo slotova na ploči, odlična je ova Asus-ova mATX: http://www.itsvet.com/proizvod/asus-maximus-iv-gene-z-gen3/comp_comp_mboard/20/2135

Od full ATX formata možda ova: http://www.itsvet.com/proizvod/asus-p8z68-v-pro-gen3/comp_comp_mboard/20/2117

Ako ti nekoliko Evra više nije problem, onda ova : http://www.itsvet.com/proizvod/asus-p8z68-deluxe-gen3/comp_comp_mboard/20/2128

A ako baš mora Gigabyte, onda ova: http://www.itsvet.com/proizvod/gigabyte-ga-z68x-ud5-b3/comp_comp_mboard/16/1956

P.S. Ne bilo se uzbudživati oko celog texta. Eto samo malo lamentiranja oko comp hardware-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...