Jump to content

I-7 Intel CPU ispod 300€ u Srbiji?


stein

Preporučeni Komentari

Vid' da se ne zevzečim. Stoji da AMD uvek, po pravilu radi CPU koji se da lako overklokovati. Meni, međutim, primarnu ulogu igra ono što neko reče (beše Boki?) "Rock Solid", dakle, nominalni takt, bez overklokovanja, ali da radi ma koliko i kako ga opteretio. Onomad sam bio skeptičan prema Workstation GPU, cene su kudikamo daleko iznad "Consumer GPU" i kada sam video performance test (video) gde se uporedo testiraju dve GPU (jedna za grafičke radne stanice i druga "za igranje") u istoj klasi cene, nije bilo više potrebe da razmišljam da li ili ne. Ni jednog trenutka nisam zažalio što sam sredstva uložio u Quadro FX karticu. Naravno, ponavljam, kupljeno za jasno određenu namenu. Na kompu mi je "najžešća" igrica Solitaire i Chess Titans koje dolaze sa Win7...

Ok, pricam na osnovu svog licnog iskustva. Najzesci program koji ja koristim je AutoCAD, da ne pricam o C# ili C++ koji je i matori athlon lepo gurao. Za ono sto je potrebno meni, iskreno sam se za*ebao oko izbora procesora i tek sada vidim razliku. AMD ima svoje nedostatke, trazi jako napajanje, jos ako ga klokujes ehee...

I intelu i AMD-u naglo opadne cena kada izadje novi model, a i jedni i drugi ce uskoro izbaciti nove modele.

AMD FX-8150 je procesor ispred svog vremena, ima veliku snagu u multitaskingu, jedino sto trazi jako napajanje, kvalitetno najmanje 750w, naravno i dobru plocu. U ostalom pogledaj na sajtu cpubenchmark, on je negde izmedju i5 i i7. A gresis, ovaj AMD ne kupuju toliko oni koji su zagrizeni igricama.

Razmisli dobro, ako nije hitno raspitaj se jos malo oko izbora procesora, i vidi da li je intel toliko vredan promene maticne. Toliko od mene, nadam se da sam pomogao.

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 91
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

@Stein

Pošto ti mašina treba iz poslovnih razloga, pouzdanost treba da ti bude na istoj ravni kao i kompatibilnost. To po definiciji izbacuje razna overclock-ovanja, tako popularna u našem narodu, jer čak i ako popraviš hlađenje, ti i dalje teraš čip na višem taktu od deklarisanog, a to je terra incognita, svašta može da bude, a ne mora bilo šta da se desi. No, desi li se, nemaš kome da se žališ.

Letos sam kupio HP računar za 44.000 dinara, Intel i-5 (tada je i-7 još bilo teško naći) na 3.2 GHz, sa 2 GB memorije, koja je u međuvremenu narasla na 6 GB. Meni je trebala relativno jaka mašina zbog Multisim simulatora, kada ga bacim u simulaciju, zaposli procesor samo tako, ubi se od posla, a pošto sam ja dobrano zahtevan, guli on to satima u konačnim varijantama.

Igrom slučaja, kolega sa kojim radim ima mašinu sa AMD procesorom, ne sećam se tačno sa kojim, on kaže nekim koji je grubi ekvivalent mom Intelu, nominalno na 2,6 GHz, ali je overclock-ovan na 3 GHz i ima neki manijakalni hladnjak koji mu stvarno dobro drži temperaturu. Napajanje je odavno sredio sam tako da izdržava nominalnih 400 VA bez problema, čak je dobilo i novi i jači ventilator. Normalno, imamo istu verziju istog simlatora, radi kompatibilnosti. Ono što kod mene traje recimo 10 minuta, kod njega traje 12...14 minuta.

Kako jedna lasta ne čini proleće, tako ni jedan program nije apsolutno merilo, ali sa druge strane, budi praktičan. Nisi ti tu da testiraš ko je kakav, nego je on tu da tebi odradi vrlo jasno definisan posao. Stoga, tebe ne zanimaju apsoluti, to prepusti dokonima, tebe zanima kako će sve to radi ono za šta tebi trebaju. Ako je ikako moguće, testiraj sam sa onime što tebe zanima, podesi da ti test na sadašnoj platformi radi recimo 10 minuta, pa probaj to na drugim platformama.

Ne bih se ni malo začudio ako bi se na kraju pokazalo da bi turbo ubrzanje za tebe bio ne toliko novi procesor (koji ti sigurno neće smetati), koliko neki SDRAM "hard" disk. SVI ti veliki programi su napravljeni tako da mnogo rade sa diskom, kako bi oborili minimalne programske zahteve i proširli bazu korisnika, pa kada valja odraditi neki masivan model, onda to rade sa jako mnogo disk swapping-a. Disk je ono što mahom usporava njihovo izvršavanje, džaba nama mnogo memorije kada su autori programa postavili daleko niži prag potreba, a za ostalo izvol'te na disk, pa udri.

Pokušaj da pozajmiš od nekog prodavca neki SDRAM disk kao eksterni USB disk, pa proveri. Pašćeš u nesvest kada vidiš kojom brzinom to čudo radi, i kako tvoj simulator načisto poleti. Vidim da su dogurali do 120 GB, u narednih par meseci verujem da će prebaciti 500 GB, taman da čovek ne razmišlja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Тренутно АМД уз квалитетну матичну плочу ради боље од Интела у тој класи.+1 за АМД.

A ti to znaš kako?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Realno, 99,9% ljudi koji koriste comp nema iskustava sa situacijama 100% CPU usage, pa tako 24/7. Pričao sam sa onima koji se time intenzivno zabavljaju i oko toga muku muče, i ima i pregrevanja, i zakucavanja, čak i izgoretine. Ploča mora da bude vrlo kvalitetna, jer kod bolje filtracije napona manja je i disipacija toplote sa elemenata na ploči, ali je i trajnost i pouzdanost same ploče bolja. 6+1 faze filtracija, kvalitetni kondovi na ploči, veliki hladnjaci za čipset i trandže od filtracije, prostrano kućište sa dobrim provetravanjem. Preporučujem ploču koja na kraju u oznaci ima GEN3 ..Da ne širim priču šta i kako....Ako ti ne treba mnogo slotova na ploči, odlična je ova Asus-ova mATX: http://www.itsvet.co..._mboard/20/2135Od full ATX formata možda ova: http://www.itsvet.co..._mboard/20/2117Ako ti nekoliko Evra više nije problem, onda ova : http://www.itsvet.co..._mboard/20/2128A ako baš mora Gigabyte, onda ova: http://www.itsvet.co..._mboard/16/1956P.S. Ne bilo se uzbudživati oko celog texta. Eto samo malo lamentiranja oko comp hardware-a.

Mene nije mrezlo da malo merim, pa sam tako saznao da ako stavim filter napona (moj, naravno) na ulaz, grejanje je oko 10% manje. Možda to ne deluje bog zna kako impresivno, ali to može da bude ona razlika između pucanja i preživljavanja, posebno sa overclock-ovanim procesorima koji i dalje imaju originalni hladnjak.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, pricam na osnovu svog licnog iskustva. Najzesci program koji ja koristim je AutoCAD, da ne pricam o C# ili C++ koji je i matori athlon lepo gurao. Za ono sto je potrebno meni, iskreno sam se za*ebao oko izbora procesora i tek sada vidim razliku. AMD ima svoje nedostatke, trazi jako napajanje, jos ako ga klokujes ehee...

I intelu i AMD-u naglo opadne cena kada izadje novi model, a i jedni i drugi ce uskoro izbaciti nove modele.

AMD FX-8150 je procesor ispred svog vremena, ima veliku snagu u multitaskingu, jedino sto trazi jako napajanje, kvalitetno najmanje 750w, naravno i dobru plocu. U ostalom pogledaj na sajtu cpubenchmark, on je negde izmedju i5 i i7. A gresis, ovaj AMD ne kupuju toliko oni koji su zagrizeni igricama.

Razmisli dobro, ako nije hitno raspitaj se jos malo oko izbora procesora, i vidi da li je intel toliko vredan promene maticne. Toliko od mene, nadam se da sam pomogao.

:drinks:

Ja sam, naravno i tražio lična iskustva :) "Stručnih i uopštenih" testova i mišljenja ima svuda po netu. E, ako je AutoCad "najžešći" program koji koristiš, onda razumem zašto si zadovoljan AMD-om. I ja sam, da ne grešim dušu, veoma zadovoljan AMD-om, nije u tome stvar. Stvar je u tome da su zahtevi koje sa SolidWorksom i KeyShotom postavljam pred hardver, malkice idiotski, naime, AMD jeste (kažu) bolji kada je u pitanju multithreading tj raspodela rada na više jezgara, ali SolidWorks, u načelu nije sklon da daje instrukcije za multithreading nego forsira single thread gde Intel briljira jer ima bolji učinak po pojedinačnom jezgru. Odnosno, program se bolje ponaša sa Intelovom koncepcijom izvedbe procesora.

Za bilo koju drugu namenu, mašina koju imam, već je, da kažem, "vrh", jer prosečni korisnik nikada ne bi ovakvu konfiguraciju bacio u debalans. SolidWorks, na žalost, nije program koji je pisan za prosečnog korisnika... Postoji jaka sprega na nivou Mikrosoft-Dassault Systemes-Intel, pa recimo, BOM (Bill of Materials) CutList, razni Makroi i slično koje SWX kreira/koristi ne funkcionišu ako na primer imaš instaliran OpenOffice, ne, (MJKMJBM) radi samo i SAMO ako imaš instaliran Mikrosoftov paket. Da li ima potrebe da napominjem koliko taj paket košta? Ne, naravno. Inače mi ne treba, Open Office uradi sve isto a besplatan je. Elem, SWX ima još neke mane, naprimer odvratnu naviku da pohranjuje sve u memoriju. Sve je ok dok je to dobrano ispod limita koji imaš na raspolaganju. Otvoriš fajl, on ode u memoriju, zatvoriš fajl, otvoriš novi, i on ode u memoriju, ali stari, prethodno zatvoreni fajl je još uvek u memoriji. I tako, sve dok ne restartuješ aplikaciju. Ili ne ostaneš bez memorije...

Zašto onda SWX, a ne recimo, neki drugi program? Dobro pitanje. Jednostavno: firma koja za nas radi uslužno rezanje laserskih komada i savijanje lima (komada od lima) koristi SWX. BTW, na sledeće pitanje zašto oni ne promene program, odgovor je opet: SWX je u toj klasi programa najjeftiniji... Osnovni paket je "tričavih" 4000€, Catia (koja ume i može pet puta više) toliko i košta. A pošto ja moram da budem kompatibilan, onda se snalazim...

što se tiče matične, ovaj Asus koji sada imam (M4A785TD-V EVO) je fina ploča, stabilna, Bios čist, pregledan i jednostavan za podešavanje, međutim, i kao nova, ova ploča nikada nije bila egzemplar vrhunskih performansi, pre je bila best bang for the buck, dakle, puno toga, za pristojne novce. Jeftino a solidno. Kako reče kolega DVV, došlo je vreme da stavim prst na čelo da li mogu da budem vrhunski profesionalac i radim vrhunske, profesionalne stvari na prosečnim, ekonomičnim komponentama. Poslednjih nekoliko meseci proživljavam noćne more zbog glupih problema sa hardverom. Pošto softver ne mogu da menjam po slobodnom nahođenju, posla ima sve više i sve je zahtevniji, nema mi druge nego promena hardvera...

Osim testa sa mojim fajlovima, ima i referentni test za SolidWorks: http://www.solidmuse.com/benchmarks/solidworks-benchmark-punch-holder/

Sad ću da testiram trenutačnu konfiguraciju, a potom i sa novim procesorom i matičnom. Pa ćemo da vidimo...

Svodi se na prostu činjenicu da provodim previše vremena radeći, a premalo vremena mi ostaje za porodicu i druženje, zabavu. Ako je hardver usko grlo, onda je situacija jasna... što bi rekao gospodin Donald Trump :"You're Fired!" :buehehe:

Elem, kad zamenim hardver, možda nekoga usrećim finom ponudom:

CPU: AMD Phenom II X4 965BE, (3.4GHz)

MB: Asus M4A785TD-V EVO (integrisana GPU do 1G)

opcija: RAM: 6G(3x2G) (DDR3) Kingston HyperX 1600 MHz

opcija: GPU: nvidia Quadro FX3400

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Robi, ako postoji "srpski san", onda je to da "zeznemo sistem", da mi za €100 dobijemo ono što ceo ostali svet plaća € 1.000. Da dokažemo i pokažemo kako smo mi pametniji od svih drugih, i mi ćemo propasti dokazujući tu nemoguću tezu. A kada bismo pola tog vremena koje utrošimo na dokazivanje da se litar vode ipak može spakovati u pola litarsku čašu potrošili na konkretan rad, zaradili bismo bar pet puta više. Zato u mom CV-u nemam ni jedan, jedini minut proveden u radu za bilo koju firmu u stalnom radnom odnosu, privatnik po duši od 1976. godine.što reče moj kolega Voja Žanetić, mi Srbi smo nacija hausmajstora - svi od svega znaju pomalo, ali kada dogori do nokata i mora da se ODRADI, onda kupujemo tuđu licencu i plaćamo strane eksperte, od kojih su bar polovina još veći foliranti od nas samih.Biti profesionalac nije moguće bez odgovarajućih alata - ko ne veruje, neka dokaže da to nije tačno. Današnji profesionalci nužno koriste računare jer im olakšavaju život i čine ih konkurentnim, što će teško biti moguće sa nekim nabudženim sistemom koji radi van granica tolerancija u normalnom radu, pa kada ga čovek malo jače pritisne, on uredno pukne. Umesto da se zadovoljimo time što koristimo obijene verzije programa, što je de fakto krađa svuda a kod nas najveća vrlina ("ha, zeznuo sam sistem!"), na šta smo naterani našom nemaštinom, pa da bar ne štedimo na platformama, jok, mi i tu nađemo da se igramo. Ja trenutno imam samo dva programa koji nisu legalno kupljeni, a to su Adobe Photoshop (neka starija verzija, meni dovoljna, ali objektivno obijena) i Multisim 10.2 Pro, koji košta lepih € 9.900. Sve ostalo je kupljeno i plaćeno, od Windows-a, do Word-a, pa čak i Total Commander ( bez koga ja prvi ne mogu, a nemam obraza da se cigančim za $20 jednom u životu za samodograđujući program). Zašto ih plaćam? Odgovoriću nevaspitano kontra pitanjem - znate li sa koliko međunarodnih konkursa je Energoprojekt morao da se povuće zbog piratiranog AutoCAD-a? Dok na kraju nisu shvatili i uredno ga platili.Svuda u svetu, oprema/alat se smatraju normalnim i očekivanim troškom poslovanja, samo kod nas se to smatra luksuzom. Cela ova diskusija nije pošla smerom kojim je trebala da pođe, da se diskutuje o učincima, o stabilnosti i pouzdanosti sistema, nego je odmak postala srbijada, sve o tome kako da "zezneš sistem".Ja mogu da razumem da mi neko kaže da je kupio UPS koji drži sistem 15 minuta a ne 150 minuta, dovoljno da čovek lepo zatvori sve i spusti sistem, ali priča o overclocking-u je žvaka posvećenih igrača igrica, uskoro će ti se savetovati da uzmeš i mnogo jaču video kartu, pazi, u HD bez najmanje 200 fps ništa nisi uradio, i da ima TV koji hvata sve stanice sem železničke.Da sam ja na tvom mestu (a bio sam dosta puta u životu), ja bih svoj sistem gradio postepeno ako nemam love da sve odmah tresnem na sto. Prvo bih se debelo zaniteresovao za izvor napajanja, a odmah da ti kažem, bar 99% onoga što se nudi danas je čisto đubre. Otvori ih i pogledaj sam ako ti se plače jače nego sa indijskim i turskim serijama. Nekada su filterski elektroliti standardno imali po 330 uF, danas pevaš od sreće kada naiđeš na 150 uF, jer su već krenuli i sa 100 uF. TU uloži pare i zamenu taj jad i bedu sa nekim ozbiljnim elektrolitima od 330 uF, rezultat ćeš ODMAH videti na monitoru, ma koji da imaš - jasnije, čistije. Još ako, ne daj Bože, onaj smešni plastični ventilatorčić kapaciteta 34...37 m3/h zameniš metalnim Papstom (€ 65+) kapaciteta 57 m3/h, onda si stvarno uradio posao - njemu treba skoro 5 minuta da prestane da se vrti kada isključiš struju. Isto važi i za onaj centralni ventilator, koji vuče vazduh iz kućišta.Ako ti za tvoj audio pojačavač treba hladnjak od 0.9, a ti uzmeš onaj od 0.6 "da budeš bezbedan" (logika koji podržavam), zašto se onda drugačije ponašaš prema onome što treba da ti omogući da uopšte razmišljaš o onom pojačavaču?Da ne nabrajam dalje, jasno ti je - u audiu, svi se kunu kako SVE radi i kako se SVE čuje, ali začudo, to pravilo izgleda važi samo za audio, a drugde samo gledaš da što manje košta, pa kako bude. Pa kada krene da pada, tešiš se da ga bar nisi skupo platio. A vremena i truda valjda imaš beskrajno mnogo, ne znaš šta ćeš sa njima.TO je tvoja odluka koju treba da doneseš, hoćeš li brzo i kuso, ili sporije i skuplje, ali zato pouzdano. Svaka čast svima ovde, ali koliko sam ja imao prilike da zaključim iz poruka, nema ih mnogo ovde koji žive od svog računara. A meni su računari omogućili da zaradim bar 90% svega što danas imam, pa ih zato valjda više poštujem (iako ih ne obožavam, odavno sam to prestao da radim, još od 1973. godine kada sam išao u ŽTP sa gomilom bušenih kartica da razemenjujem studente). Poštuj svoj alat nasušni i dobro će te služiti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, Frankenstein je oživeo. Mislim na Win7 :)Dodali smo mu par nedostajućih/neadekvatnih drajvera sa dvd-a koji dolazi uz matičnu i čini mi se da je sve uredno.Jedino što me malkice zeznulo je što adapteri za Intel procesore/podnožja koje sam dobio sa Gemini II hladnjakom za CPU više ne štimaju... par milimetara razlike, ali taman dovoljno da neće sva četiri u sve rupe, jedan može, ali to nije posao :(Naravno da ću sada da se cigančim, ne dam 50 evra za novi. Malo limarskih radova i peglam nogice na adapteru dok rupe ne budu tamo gde treba da budu. Trenutačno nema overklokovanja, ne sa stock kulerom koji je ... u najmanju ruku baš uškrtareno formulisan.Elem, što se tiče napajanja, to sam rešio još kada sam kupio onu Quadro FX3400 grafičku, sirotica, ništa ne ume bez 180W rezervisanih samo za nju. U međuvremenu sam istu zamenio novijom koja ne troši ni pola toliko a brža je, da i ne spominjem da je kompatibilna sa Win7 x64 dok za onu stariju nema adekvatnih drajvera pa ... i tako. Kad sam se već troškario, uzeo sam i jedan novi, USB stick od 8G, ali USB3 (pošto nova matična, jel, i to radi i ume. Sad ćemo da vidimo oseti li se razlika u brzini :)Piskarao bih ja još, no me čeka posao... Ajd, uzdravlje!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije mi đavo dao mira pa sam onako malo odokativno, malo uz pomoć datasheeta smerio i uporedio pozicije rupa. cca 71-72mm original, 75 za novi procesor. Hm. Malo mengele, malo peglanja, malo inovativnosti i Voila! rupe sam poklopio! Stavljen i CM Gemini na procesor! Whoo-Hooo! Hm. Sad samo da procunjam okolo i vidim kako se na Gigabajtovoj ploči to radi (Bios je drugačiji nego kod Asusa i nema "automatic OC profile" pa ne mogu samo da mu zveknem +10% (Auto)... Pa dobro. Nisam ništa spalio. Bilo bi baš ružno od mene... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ha ha ha!Da sam znao koliko je lako overklokovati...Eto, čisto da podelim iskustvo... Gigabyte ima neki mali programčić, "Easy Tune 6" koji dolazi na disku sa drajverima. Instalira se, odabere se (for Dummies only!) nivo overklokovanja, 1 (3.7GHz), 2 (3.9GHz) ili 3 (4.2GHz), klikne se da zapamti setovanje kod sledećeg restartovanja, restartuje se i sledeći put je mašina overklokovana! Za početak, stavio sam opciju #1 što je u odnosu na nominalnih 3.4GHz oko 10% pa ćemo da vidimo. Nije ova nova tehnika tako ni loša... :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najvažniji ti je monitoring temperature CPU-a, a nije zgoreg da se osmatra i od chipseta i HDD-a.Vidi šta se dešava kada je CPU opterećen 100% tokom barem 2 sata. Trebalo bi da ga držiš do granice od max. 75 stepeni. Tako ćeš videti da li ti je taj cooler dovoljan.Jedan hint. Neke ploče imaju auto podešavanje za overvolt CPU-a, pa zna da se desi sa CPU radi na 1,25-1,32 V umesto na 1,15 V što može i po 10-15 stepeni da digne temperaturu. Obrati pažnju na to. Ako je to slučaj, ručno namesti voltažu za CPU na onu vrednost koliko je default voltaža za default takt, ili malko iznad. To malko iznad zavisi od kvaliteta ploče i napajanja, da li će ploča da undervoltuje dobije se realno izmerenih malo manje. Recimo ako undervoltuje za 0,02 V onda će na nameštenih 1,15 V raditi realno sa 1,13 V, pa bi na tom primeru trebalo staviti 1,17 V da bi radilo na 1,15 V.Ako klokuješ CPU, prvenstveno zavisi od kvaliteta ploče koliko će moći da se izvuče, sa kojom voltažom, a i od ploče do ploče se razlikuje temperatura CPU-a sa istom voltažom i klokom. Zatim je vrlo bitno i kvalitetno napajanje. Po iskustvima drugih, ne bi trebalo da je problem da se sa 1,3-1,32 V takt digne na 4,5 Ghz za rock solid dugotrajni rad. Samo u tom slučaju ostaje kao glavni problem kolika da bude temperatura u toku dugotrajnog max. opterećenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene su opterećenja (CPU na 100%) uglavnom kratkotrajna. Sa AMD-om sam zapravo imao taj problem da se tu nešto "zakucalo" i ostalo zakucano (Not Responding) pa je to tako trajalo po desetke minuta. Eve, sad sam baš profurao jedan mali test sa jednim problematičnim sklopom (beše sa prethodnom konfiguracijom) i I7 ga je zakucao na 100% (OC+10%), tako je visilo možda pet-šest sekundi, i nastavilo dalje kao da se ništa nije desilo, dakle, bez prijave da nema odziva. Prijatno saznanje. Potom sam propustio EL34 da se izrenderuje u full screen modu (najzahtevniji setting) - tu bi mi memorija počela nestajati samo tako, CPU zakuvao na 100% i desetak minuta bi se čekalo. Sada se render odradio za (hm, smešno) 98.6 sekundi.Hvala na pažnji, super se provodimo. :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene su opterećenja (CPU na 100%) uglavnom kratkotrajna. Sa AMD-om sam zapravo imao taj problem da se tu nešto "zakucalo" i ostalo zakucano (Not Responding) pa je to tako trajalo po desetke minuta. Eve, sad sam baš profurao jedan mali test sa jednim problematičnim sklopom (beše sa prethodnom konfiguracijom) i I7 ga je zakucao na 100% (OC+10%), tako je visilo možda pet-šest sekundi, i nastavilo dalje kao da se ništa nije desilo, dakle, bez prijave da nema odziva. Prijatno saznanje. Potom sam propustio EL34 da se izrenderuje u full screen modu (najzahtevniji setting) - tu bi mi memorija počela nestajati samo tako, CPU zakuvao na 100% i desetak minuta bi se čekalo. Sada se render odradio za (hm, smešno) 98.6 sekundi.Hvala na pažnji, super se provodimo. :crazyrocker:

Baš mi je milo em drago da Ti se dopada...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, jes, nego što i šljaka :) Baš sam sad odradio možda najrelevantniji test http://www.solidmuse.com/benchmarks/solidworks-benchmark-punch-holder/ i iako mi se činilo da nikada neće uraditi posao, ispade super vreme, 51.15 sekundi što mašinu komotno stavlja u prvih pedeset najbržih rezultata. Nije da se takmičim (moš' mislit, sav sam za takmičenje :rofl: ) ali prija da znam da mašina spada ako ne u sam vrh, onda u kategoriju mašina za respekt (dođe mu na neko dvadeseto mesto, otprilike - čekam da se rezultat stavi na listu). E, sad samo treba da se latim i da radim, alat je tu, valjda će mi sada doteći više vremena da malo ostane i za druženja i muziku ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najvaznije je da si ti zadovoljan :). A taj EasyTune radi isti posao kao da si ga klokovao u BIOS-u.

Da, jedina je prednost da se na softverskoj bazi može proveriti da li će da krahira u određenom režimu rada. Trenutačno je u Biosu namešten na 38x100MHz a Easy Tune isključen. Pliva k'o riba u vodi :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

evo citam 2 godine staru temu.sta sve napisaste :scratch_head:sklapao sam drugaru skoro novi komp za 3D maxCPU AMD FX-9370 Black Edition, 8-Core, 4.4GHz (4.7GHz Turbo Core) + R9 270Xtu je negde kao moj i7 4770Kznaci tek sad se priblizavaju AMD procesori Intelu :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo citam 2 godine staru temu.sta sve napisaste :scratch_head:sklapao sam drugaru skoro novi komp za 3D maxCPU AMD FX-9370 Black Edition, 8-Core, 4.4GHz (4.7GHz Turbo Core) + R9 270Xtu je negde kao moj i7 4770Kznaci tek sad se priblizavaju AMD procesori Intelu :buehehe:

 

 

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+FX-9370+Eight-Core

 

Moj i-7 2600K još uvek u top ten na benčmark listi po performansama. Cena me iznenadila (uslov: novo, neotpakovano, nekorišteno) http://www.ebay.de/itm/Intel-Core-i7-2600K-4x-3-40GHz-So-1155-BOX-/310766022555?pt=DE_Elektronik_Computer_CPUs&hash=item485b192f9b

Koga mrzi da ide na linak - cena iznad 290€ za najjeftiniji novi i7-2600K...

 

Davno bilo kad sam nešto kupio od komp stvari pa da i posle dve godine nije načisto pala cena (ako uopšte ima da se kupi)

 

Baš sam zadovoljan. U protekle dve godine nisam imao ni jedan problem sa računarom što se tiče hardvera ili samog operativnog sistema i programa za projektovanje. Jedino ume FF ponekad malo ali on je lako zamenljiv.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To znači da bi meni sa 8GB vredeo? Polako postaje neizbežan upgrade pa se još sporije ja na to pripremam ... ;)

Na ubuntu-u su i bolje perfomanse sa eight-core.Izvlaci sve. 1866mhz je max speed za ram: http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-FX-Series%20FX-8320.html ovaj moj  A10-6800K  gura do 2133mhz kroz APU predpostavljam da imas i grafiku. :oke::drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...