Jump to content

Hi-end Hi-eff system


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 485
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ne kontam što je problem zapremina ako imam mesta za kutiju. Realno, u mojoj sobi sve ispod 40Hz ne verujem da će se dobro čuti. Uostalom, ako proterate parametre kroz bilo koji program za odziv u BR kutiji, videćete da je pad poprilično blag, tako da je -6db na nekih ~35HZ što je meni više nego zadovoljavajuće. Ono što je takođe bitno je fazni odziv, group delay itd... a sve to mnogo dobro izgleda prema programu koji sam koristio. Ono što može da zasmeta je sam izgled kutije, ali to ću preživeti :).Pošto je po origigi 3 p i bass refleks prečnika 68mm, Wayne je rekao da bi veći prečnik ( u mom slučaju 105mm) mogao da napravi probleme kada su u pitanju stojeći talasi u opsegu od 200 do 800 Hz, ali da su šanse male. Takođe, reče čovek da to što winISD izbaci za port velocity kao optimum nije uvek merodavno jer je za to uzet u obzir maksimalna snaga odnosno pri Xmax hodu woofera. U praksi, pri tihom slučaju ova pojava zviždanja je dosta manje izražena. Ne znam da li da onda idem sa manjim prečnikom od recimo 80mm ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A da razmisliš o šperu, to mu dodje trend... svi na big diy se kunu u šper, Andrea Ciufolli je onaj svoj hi eff dvosistemac radio od debeloga špera, na tnt-audio je neki lik probao istu kutiju i od mdf i od špera i kune se uzduž i popreko da je bas sa šperom 3 klase bolji, čik pogodi od cega prave kutije u http://www.seriousstereo.com/serious_stereo_transmission_line_speaker.html ... itd

Cena izadje slično, ako posle furniraš, možda i jeftinije , http://shop.frischeis.rs/index.php?cPath=1_4 ovi u Pazovi imaju ovu neku klasu brušenih šperki (za nameštaj) trebalo bi da su lepe, a jeftiniji su dosta od firmi koje u BGu prodaju i seku pločaste materijale, računaj da im je kvadrat oko 12E... Da ne pominjemo i našeg Gagia... :drinks:

Mada, kakav si , džaba ja pričam, ti si to već pazario i iseko...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fs 32Hz

Mmd: 25 g

Mms: 31.12g

Cms: 0.795 g

Rms: 2.721 kg/s

Vas: 260l

Xmax: 4,5mm

Sd: 480cm2

Re: 1mH

Bl: 9.95 Tm

Qms: 2.3

Qes: 0.48

Qts: 0,397

no: 1.7213

SPL: 94.3 db-1W/1m

Haj'mo ponovo :lol:

Fs 32Hz

Mmd: 25 g

Mms: 31.12g

Cms: 0.795 mm/N

Rms: 2.721 kg/s

Vas: 256 L

Xmax: 4,5mm

Sd: 480cm2

Re: 7,6 Ohm

Le: 1mH

Bl: 9.95 Tm

Qms: 2.3

Qes: 0.48

Qts: 0,397

no: 1.7213

SPL: 94.3 db-1W/1m

Ja izračunao BR od 130 L netto, Fb oko 32,5 Hz, Dt=130 mm, Lt=170 mm.

Ovaj bass bih pokušao da ukombinujem u dvosistemcu sa visokotoncem SB Acoustics - SB29RDC, i naravno + WG.

http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=7927

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na više mesta sam pročitao da je taj sb acoustics dobar visoki.Ipak, ja već imam jako dobre visokotonce sa sve spremnim skretnicama tako da neću da se zamaram sa nekim drugim varijantama...Sutra krećem u nabavku šper-a 20mm-ipak ide i prednja stranica 20mm. Imam oko 4 kvadrata tako da ne bi trebalo da grunem previše para, jedino ako me ne oderu za sečenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da zuris...

Da li si razmotrio oplik kutije sa odvojenom hornom? Ovako?

Sutra ces mozda upotrebiti kalotni v.tonac ili slicno... a tek razmak... drugacija skretnica...

Meni nije gadna ni neoplemenjena iverica 18mm...

Naravno, tvoja odluka...

Zelim uspeha u radu, pozdraV

post-44-0-68490500-1322775488_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja izračunao BR od 130 L netto, Fb oko 32,5 Hz, Dt=130 mm, Lt=170 mm.

E ovo već izgleda realnije.Boki, do koliko bi ti herca terao ovaj sonido, mislim, gde bi stavio skretnicu tj lowpass? Ne znam kako taj drajver zvuči, ali parametri su fenomenalni, bar za neke moje ideje.Čakija, pokušaj da se ne zalećeš odmah sa sečenjem, znam i ja kakav me je neizdrž bio uhvatio u toj situaciji ali sad ima stvari koje bih menjao (nisu velike, ali ipak).što se kutije tiče, potrebno je da stvarno bude čvrsta, velika je to zapremina. I ivice ako mogu da budu debele. Mislim da bi mu legao 25 mm debljina stranica, 40 mm debljina bafflea (ali onda mora baš dobro da se raširi rupa sa unutrašnje strane). Drvo ne bi trebalo da bude baš toliko bitno kog je tipa. Naravno, kod debljine daske ne igra ulogu samo šta bi bilo dobro, nego i koliko se ima para i šta se može nabaviti i obraditi, i koliko kutija može da bude (pre)teška.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E ovo već izgleda realnije.Boki, do koliko bi ti herca terao ovaj sonido, mislim, gde bi stavio skretnicu tj lowpass? Ne znam kako taj drajver zvuči, ali parametri su fenomenalni, bar za neke moje ideje.

Probao bih dvosistemac sa predloženim SB visokotoncem + WG za njega, a rezna oko 1,5-1,7 kHz.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha, ja sam mislio da bi pasovao Dayton RS52 sa recimo 600-700 Hz laganom skretnicom, i bilo koji tweeter koji odgovra po glasnoći. Srednjetonac bi bio nekih 2-3 db tiši što mislim da bi se vrlo lepo uklopilo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja izračunao BR od 130 L netto, Fb oko 32,5 Hz, Dt=130 mm, Lt=170 mm.

E ovo već izgleda realnije

Ipak proturih drajver kroz simulaciju, čhakijin proračun je ipak dobar, boki i ja smo se izgleda nešto pogubili.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto je po origigi 3 p i bass refleks prečnika 68mm, Wayne je rekao da bi veći prečnik ( u mom slučaju 105mm) mogao da napravi probleme kada su u pitanju stojeći talasi u opsegu od 200 do 800 Hz, ali da su šanse male. Takođe, reče čovek da to što winISD izbaci za port velocity kao optimum nije uvek merodavno jer je za to uzet u obzir maksimalna snaga odnosno pri Xmax hodu woofera. U praksi, pri tihom slučaju ova pojava zviždanja je dosta manje izražena. Ne znam da li da onda idem sa manjim prečnikom od recimo 80mm ?

btw, to nisu stojeći talasi, već rezonanca BR tunela koja je neizbežna, ali jeste malo manje sa manjim prečnikom. Opet, manji prečnik ima svoje nedostatke.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...