Jump to content

Lampucera DAC


grone

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 201
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Lampucera je dobra za cenu koštanja i to je uglavnom to. Možda je bolja i od nekih CD plejera koji koštaju više od nje, ali pored iole ozbiljnog izvora nema šta da traži. Mi bi trebalo da smo ozbijni ljudi :shinymj5:

Evo odoh malo da prodam bubreg na crnom trzistu pa se vracam caskom sa zamenom za Lampicu. Posto se ne prezivam ni Karic ni Miskovic meni Lampica dobra :inlove:

post-264-0-23757500-1377939159_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo odoh malo da prodam bubreg na crnom trzistu pa se vracam caskom sa zamenom za Lampicu. Posto se ne prezivam ni Karic ni Miskovic meni Lampica dobra :inlove:

Ne sekiraj se ima i za dosta manje novca. A veruj mi, Karić se mnogo više cenkao nego ti (ako si uopšte) kada si kupovao uređaje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

+1. Obzirom da sam " ispratio" sve upgrade-ove Lampucere od Mr. Groznog, ovo ce biti odlicna prilika cuti i cevnu varijantu Lampucere u poredjenju 1 : 1. :thumbsup: 

 

 

Koja je uloga/namena cevi u toj Lampuceri ( cisto topoloski ) ?

Da li ima opravdanja, tj. potrebe za tom cevnom sekcijom ?

Btw, kao veliki postovalac cevi navijacu da "cev" ne za*ere. :)

Cev ne „za*ere“ per se...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

+1. Obzirom da sam " ispratio" sve upgrade-ove Lampucere od Mr. Groznog, ovo ce biti odlicna prilika cuti i cevnu varijantu Lampucere u poredjenju 1 : 1. :thumbsup: 

 

 

Koja je uloga/namena cevi u toj Lampuceri ( cisto topoloski ) ?

Da li ima opravdanja, tj. potrebe za tom cevnom sekcijom ?

Btw, kao veliki postovalac cevi navijacu da "cev" ne za*ere. :)

Da prilagodi analogni signal iz DAC chipa ulazu u (pre)amp. Simlifikovano da ga pojaca. ( pre toga treba da se obavi i filtracija). Ako se dobro uradi i sa kvalitetnim cevima  moze da dobro zvuci.

 

Cev ne „za*ere“ per se...

:oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skutijana Lampucera je reda veličine 100 eur + ne znam cenu modifikacija. Za oko 150-160 eur se može naći odličan Sony CD plejer 555. Za nešto više novca polovna RME 9632. 

 

Sony CD 555. Da se koristi kao DAC ?

Zar nije onda bolje pazariti jos jeftinije ili za slicne novce neki Sony DAT tipa 55, 57, pa isto tako ga koristiti kao DAC, ako je to poenta ?

RME 9632 - morao sam da google-am. To je zvucna karta kako vidim.

Sta sa njom ? Ubaciti je u PC ili se ona moze preurediti u DAC ?

 

 

Cev ne „za*ere“ per se...

 

:good2:

Da prilagodi analogni signal iz DAC chipa ulazu u (pre)amp. Simlifikovano da ga pojaca. ( pre toga treba da se obavi i filtracija). Ako se dobro uradi i sa kvalitetnim cevima  moze da dobro zvuci.

 

:oke:

Sire, puno hvala na odgovoru. :oke:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SONY CDP-555ESA

1 x CXD2562Q – CXD2560M

KSS-272A

SONY CDP-555ESD

1 x TDA1541A – CXD1088Q

Sony BU-1E

SONY CDP-555ESJ

1 x CXD2562Q – CXD2567M

KSS-272A

 

sa sajta http://vasiltech.nm.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm

 

A evo i nekih cena sa ebay-a od Sony CD Player 555ESD

 

http://www.ebay.co.uk/csc/i.html?_kw=Sony+CDP+555ESD+Cd+Player&LH_Complete=1&_fln=1&_itemId=170222565093

 

Da li si na te Sony CD Player-e  mislio ili neke 555 sa drugim prefiksima ?

Da ne trazim sada za same cene cd mehanizama i da li ih ima "na izvol'te" ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislis taj BU-1E laser "svira" bolje od svih tih lampucera na gomili ? :buehehe:

Ćuti, ima i lasera koji sviraju tj. imaju audio izlaze. Hebiga, ja CD plejer ne bih kupio zato sam i uzeo pomenutu zvučnu karticu. Ali ovaj Sony mi se mnogo dopada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Lampucera revision 2.0 - umesto originalnih AD827, ubodeni 2 x opa2111 AM u baferu i opa2111 BM u izlazu. Sta da kazem drugo do da zvuci primetno bolje (naravno sem opampova nista drugo nije modifikovano u odnosu na fabricki kit).... detalji, detalji, detalji - rezolutnije zvuci definitivno, vise 'vazduha' oko instrumenata kod live akusticnih snimaka (kak bi audiofili rekli), nema vise onog (povremenog) loudnessa u bassu, pa cak su se i visoki uravnotezili sasvim neocekivano - milinka. Topla preporuka ako hoce neko da osvezi i na brzaka unapredi zvuk (ionako dobre) lampucere (DAC na bazi pcm 1978).  :wink2: Da kostaju opa2111 u metalnom kucistu kostaju ali jbg zaista po meni vredan i smart apgrejd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...