Jump to content

Germanijumsko pojacalo A klasa SIEMENSOVO


dunavko

Preporučeni Komentari

... Možda ima neki dobar razlog za to?

Nomen est omen - ima svapsko ime, znaci mora da je nesto mnogo dobro u pitanju (ej, Nemac je to !) :buehehe: Al' Bane se ne pali zbog toga - on samo, prosto, srpski, 'oce mimo sveta... :rofl: Sve u svemu - zezanje, nista ozbiljno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 61
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Šta je uopšte poenta rada sa germanijumskim tranzistorima? Bolji zvuk? Zar ne mislite da bi bi se neki od kešolovaca u tzv. High End segmentu toga već setio do sada i to uradio? Koliko je meni poznato, to niko od velikih imena ne radi. Još da mešaju cevke i MOSFET-ove i hoće, ali tu je kraj. Ne videh da iko meša germanijum sa bilo čime? Možda ima neki dobar razlog za to?

nema poente. a zvuk da je bolji, e pa nije. a germanijum je najbolji da se mesa sakantom za djubre. razlog bas za germanijum - jednostavno ne postoji.ima mnogo uredjaja koji toplo sviraju i imaju dusu, na pimer marantz-ovi.dok nisam nabavio, nisam verovao. batalite, okanite se corava posla. ili lampe, ili matrantz. ko moze, oba. :drink:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u zadnje vreme kao da smo na nekom fifi forumu te ovo ne valja te ovo je bolje te ne zaebavaj coeci te megaherci te inchovi nije li dovoljan razlog to sto se coveku hoce ....... pa ili mu pomognes ili ne ? saxe - sto se tice germanijuma - sam sebi skaces u stomak ; marantz ne bih komentarisao .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugari, the name of the game is fun, ili ti skembici za drustvo, ima bolje, skuplje, lepse i ukusnije hrane sigurno , ali kad je kotlic gotov pa jos drustvo uziva, a meni lepo oko srca... :wink2: Da ne trujemo temu ovdi otvorio sam posebnu temu gdi ce da rasprvimo sudbinu tog preampa.... :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izvinjavam se i zenu i bata banetu.preterao sam. poneo me zar.i to sve protivu germanijuma. da sam slusao neke ljude, ne bi bio za iliprotiv germanijuma, jednostavno ne bi meinteresovao. opet se izvinjavam, nebitno je da li je pojacalo ilipredpojacalo sa tranzistorima ili marsovcima,pohvala za ideju za uopste praviti nesto. ipak jeovo diy forum. :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugari, the name of the game is fun, ili ti skembici za drustvo, ima bolje, skuplje, lepse i ukusnije hrane sigurno , ali kad je kotlic gotov pa jos drustvo uziva, a meni lepo oko srca... :wink2: Da ne trujemo temu ovdi otvorio sam posebnu temu gdi ce da rasprvimo sudbinu tog preampa.... :guitarplayer:

Bata Bane, molim te, nemoj me podrešno shvatiti, daleko bilo da se ja tu nešto bunim, ja sam naprosto tražio pojašnjenje motiva. Pre nekoliko godina sam slušao jedan pojačavač u čistoj klasi A sa germanijumskim tranzistorima, oko 30W po kanalu. Iskreno govoreći, zvuk me je ostavio mrtvim hladnim, ne bih umeo da ga opišem bolje od ne-događaja. Ništa, nit' miriše, nit' smrdi. Iz poštovanja prema momcima koji su takođe imali strahovito mnogo entuzijazma i dobre volje, nisam to hteo da kažem, da im ne kvarim gušt. Da se radilo o meni, iskreno, ja bih napravio tih 30W po kanalu klasi A, ali sa silicijumskim tranzistorima, i verujem da bih dobio bolje od njihovoh. Da i ne pričam kako bi bilo daleko jeftinije i lakše za rad. Ne sećam se da sam ikada u životu čuo germanijumsku tehniku koji uopšte i pmatim kao bilo šta posebno, mada, uprkos mojim poodmaklim godinama (godina proizvodnje 1953), ja sam se uključio u audio davne 1966, kada je silicijum već uglavnom zamenio germanijum, mada su neki proizvodi koje sam imao, na primer Uher Report L mono iz 1965. godine, ili Nordmende Globetrotter World Receiver (preko 20 talasnih dužina) iz 1967. godine, imali unutra mešavinu germanijuma i silicijuma.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bata Bane, molim te, nemoj me podrešno shvatiti, daleko bilo da se ja tu nešto bunim, ja sam naprosto tražio pojašnjenje motiva.

Kasno Bane na Kosovo stize, posto slabije prevrcem ove postove pa tako sa vremena na vreme naletim na nesto sto je bilo namenjeno meni, izvinjavam se.Elem, sto se tice tehnike, puno sam naucio u poslednjih nekoliko godina narocito slusajuci tudja iskustva, sto dobra, sto losa, i zakljucak je da uredjaj koji je dobro napravljen i gde su ispostovani odredjeni tehnicki zahtevi, nije bitno jel to Si, Ge, ili cevka ili sto bi reko sax "marsovci"...sprava ce da svira kako treba, a ostalo su stvarno nijanse.Ja sam poslednji Ge amp napravio, da bude najblize zadovoljenju tih tehnickih zahteva koje treba ispostovati, i tranzistori koju su koristeni su po specifikacijama maksium koje dati supstrat moze da pruzi. Ako me pitate, da li ima boljih pojacala, tranzistora, komponeti, odgovoricu vam NARAVANO! Ali ako me pitate koje ti se najvise dopada...moj odgovor znate. Ipak je to amp od Ge tranzistorsa koji se koriste(i dan danas) u ruskim radarima, a sklopljen od strane coveka koji se najbolje razume u kravlju zadnjicu....pa kako da se bar ne nasmejete.pozdrav BB
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...sto onda nislije nisu pravile svoje radio aparate sa BC286/287 ili BD139/140 vec sa AC187/188 a ? ...

Dva su moguca odgovora:1. Ja licno mislim zato sto su nenadjebivo genijalni2. Neki kazu da je to zato sto su kopirali seme uredjaja iz vremena kad drugih tranzistora nije bilo... :rolleyes:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dva su moguca odgovora:1. Ja licno mislim zato sto su nenadjebivo genijalni2. Neki kazu da je to zato sto su kopirali seme uredjaja iz vremena kad drugih tranzistora nije bilo... :rolleyes:

:shinymj5: :shinymj5: :shinymj5:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja mislim trece,jer su ih Ei Nislije i pravili, pa im ostalo puno na lageru jer ih niko nije kupovao.......... :taz:Tek su kasnije usvojili tehnologiji za BC ejce( nisu imali dovoljno peska, he he!Sto se mene tice ko god ima AC ili AD dobro dosli su za pozegu......!Pozz :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...