Jump to content

6Н13С / 6AS7G / 6080 Preamp


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

Ja sam već jednom postavio ovu šemu ....praktično se radi o modifikovanoj šemi zandena 3000 ......ovo pretpojačalo si audio http://www.siaudio.it/index.php?option=com_content&view=article&id=233:valvolinea&catid=42:preamplificatori&Itemid=73 prodaje za navedene pare , a šema je publikovana u CHF-u .....napajanje 2x ecc99 + 2x LC

post-884-0-10925100-1344586832_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 332
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zen sigurno zna sve o tome kako se izracunavaju pojacanja ....

Mozda Zen iznese analiticki deo seme sa potrebnim proracunima za pojacanja i izlaznu impendansu. Videcemo...

Shema linijskih preampi ima bezbroj i s obzirom na funkciju koju taj sklop obavlja one zapravo ni ne tribaju bit nista vise od generickih shema osnovnog stupnja sa zajednickom katodom. Ali kako je ovdi izgleda ocito prisutna zelja da se neke stvari (nepotribno) kompliciraju, mozes iz ove sheme izbacit IRF830 a zadrzat CCS sa onih dva DN-a uz pozeljno smanjenje napona napajanja da se risis bespotribnog viska disipacije.Time bis dobil preamp sa pojacanjem od nekih 2 puta i sa izlaznim otporom od oko 300 oma. Znaci sa onim ca je manje vise optimalno za linijski preamp koji dela sa CD-om ka tipicnim danasnjim izvorom signala.

Moze li skica za dat predlog? I nesto matematike, treba nesto i mi (neuki) da naucimo od :oldtimer:

Ima naravno i bezbroj drugih mogucnosti sa cijevima koje bi puno manje disipirale a opet cu ponovit da je linijski preamp daleko daleko najjednostavnija karika audio lanca i da tu ne triba nista vise od generickih shema.

Sta je tvoj predlog iz bezbroja mogucnosti?Izvinjavam se sto ne persiram, to ne znaci da se ne obracam sa postovanjem :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam već jednom postavio ovu šemu ....praktično se radi o modifikovanoj šemi zandena 3000 ......ovo pretpojačalo si audio http://www.siaudio.i...atori&Itemid=73 prodaje za navedene pare , a šema je publikovana u CHF-u .....napajanje 2x ecc99 + 2x LC

Nisam strucan ali meni ovo lici na SRPP. Ako sam u pravu, nece da moze ta tehnologija iz razloga sto nisam cuo mnogo lepih komentara o tom principu.P.S. Odlican primer postovanja. Nije suvoparan komentar.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam strucan ali meni ovo lici na SRPP. Ako sam u pravu, nece da moze ta tehnologija iz razloga sto nisam cuo mnogo lepih komentara o tom principu.P.S. Odlican primer postovanja. Nije suvoparan komentar.

Pa recimo i to da je pisac tekstova u CHF-u jedan od vlasnika siaudia , i da je imao do sada više predpojačivača koji su publikovani .....e sad ono šta je zanimljivo je to da su svi prethodni radovi ovog autora bili urađeni od strane autokonstruktora u manjem ili većem broju i da su ocenji kao izuzetni po zvuku ......jedini predpojačivač koji još niko nije uradio a siaudio ga stavio jedinog u svoju ponudu za gotovo 1000 evra je upravo ovaj .....ja bih rekao da postoji opravdan razlog i za jedno i za drugo .........rasprostranjeno negativno mišljenje o topologiji sa jedne strane i verovatno vrhunski zvučni rezultati sa druge strane ......po meni , iako ga nisam slušao , već samo čitao tekst i razne komentare , ovo radi bolje od bilo čega dosad postavljenog kao šema ili gotov proizvod na forumu .PS što se topologije tiče , u tekstu je navedeno šta je mana a šta je prednost pojedinih topologija , i oni su se odlučili za ovu .....naravno da su neki lični afiniteti ipak odlučujući ..... Mislim da se olako previđa ona baterija ispred i nedostatak bilo koje komponente prema dole ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa recimo i to da je pisac tekstova u CHF-u jedan od vlasnika siaudia , i da je imao do sada više predpojačivača koji su publikovani .....e sad ono šta je zanimljivo je to da su svi prethodni radovi ovog autora bili urađeni od strane autokonstruktora u manjem ili većem broju i da su ocenji kao izuzetni po zvuku ......jedini predpojačivač koji još niko nije uradio a siaudio ga stavio jedinog u svoju ponudu za gotovo 1000 evra je upravo ovaj .....ja bih rekao da postoji opravdan razlog i za jedno i za drugo .........rasprostranjeno negativno mišljenje o topologiji sa jedne strane i verovatno vrhunski zvučni rezultati sa druge strane ......po meni , iako ga nisam slušao , već samo čitao tekst i razne komentare , ovo radi bolje od bilo čega dosad postavljenog kao šema ili gotov proizvod na forumu .PS što se topologije tiče , u tekstu je navedeno šta je mana a šta je prednost pojedinih topologija , i oni su se odlučili za ovu .....naravno da su neki lični afiniteti ipak odlučujući ..... Mislim da se olako previđa ona baterija ispred i nedostatak bilo koje komponente prema dole ...

Ima li neki link za taj tekst?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li neki link za taj tekst?

Nema link ali ti mogu kopirati sva tri broja časopisa gde je to izašlo .....nešto slično , reklo bi se samo slično se nalazi http://choky.diyaudio.rs/WOT_preamp_and_battery_charger.html . Sad treba videti sa Zenom , šta kaže , zbog čega nije stavio i ostale šeme prepojačivača iako rade dobro .....nego od svih samo ova stoji tamo :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda Zen iznese analiticki deo seme sa potrebnim proracunima za pojacanja i izlaznu impendansu. Videcemo.........

ne bih ja o prirodi kaskode u ovom slucajujednostavno je proveriti - napravi preamp bez kaskode , izmeri pojacanje i promotri naponske uslove na anodi ; dodaj kaskodu , izmeri pojacanje , promotri naponske uslove na anodi , odnosno drain-u mosfeta

..........po meni , iako ga nisam slušao , već samo čitao tekst i razne komentare , ovo radi bolje od bilo čega dosad postavljenog kao šema ili gotov proizvod na forumu ......

udarila vrucina i u Italiji :rofl:pravo da ti kazem , meni daleko bitnije sto je i sam Bog odustao od Dukatija , a ne samo Rossi i Burges ........a SRPP , i to sa ECC82 - u mojim usima - niko ne moze da opravi da svira kao neke i jednostavnije i komplikovanije stvarce

Nema link ali ti mogu kopirati sva tri broja časopisa gde je to izašlo .....nešto slično , reklo bi se samo slično se nalazi http://choky.diyaudi...ry_charger.html . Sad treba videti sa Zenom , šta kaže , zbog čega nije stavio i ostale šeme prepojačivača iako rade dobro .....nego od svih samo ova stoji tamo :wink2:

kad sam pravio moj WOT bio sam mnogo mladji ........ da se ne ponavljam - bejah ubedjen da sam se kao neceg obsetio iz davnina , kad ono mrk - tek posle videh da se istim stvarima ljudi bave stalno , na svim stranama sveta . hint - Sound Practices #10 , Winter 1995 ; toliko to davno beseukratko - ne znam na koje to jos seme mislisbatali - i ja sam nekad verovao da postoji jedna strana firma u Trstu , koja prodaje Dynaudio jedinice - samo zato sto su dobre , a ne zato sto se o njima pise u SAM-u
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bih ja o prirodi kaskode u ovom slucaju

jednostavno je proveriti - napravi preamp bez kaskode , izmeri pojacanje i promotri naponske uslove na anodi ; dodaj kaskodu , izmeri pojacanje , promotri naponske uslove na anodi , odnosno drain-u mosfeta

Posteno.

Inace radi se na nabavci delova. VAZNA INFORMACIJA: DANAS SAM ZVAO http://www.elektronapon.rs I PITAO ZA ICAR ECOFIL KONDENZATORE.

80uF 650 DIN MALOPRODAJNA CENA. DAKLE, NE MORA PREKO RACUNA ILI FIRME.

Kome treba neka im se obrati. Ima i drugih kapaciteta..

Niko nista o semi za ispravljac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'ocu ja , samo da se sastavim s vremenom

:party:

У преводу -сакупља се сировина за чаробни напитак...

Sta mislis dal' mu treba pomoc sa sirovinom ili sa carobnim napitkom. Sta li mu teze pada?Nego Daudio, imas li koju pametnu oko preampa? Ajde ajde, znam da imas mnogo toga da kazes ali diplomatski cutis i posmatras. Svi znamo tvoje mesto u cevnoj tehnici.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.....Nego Daudio, imas li koju pametnu oko preampa? Ajde ajde, znam da imas mnogo toga da kazes ali diplomatski cutis i posmatras. Svi znamo tvoje mesto u cevnoj tehnici.

Немам.моје место је упражњено,а и мрзи ме да полемишем око бесмислених ствари.Тренутно уживам у надмудривању са јуниором, што ме испуњује више неголи да се и сам Шушурин учлани на овај ворум.А цеве нека чекају,биће хит за коју деценију :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Немам.моје место је упражњено,а и мрзи ме да полемишем око бесмислених ствари.

Sto bre besmislenih. Bas bih voleo da vidim tvoj pristup ovoj velikoj duploj triodi u funkciji preampa.

Тренутно уживам у надмудривању са јуниором, што ме испуњује више неголи да се и сам Шушурин учлани на овај ворум.А цеве нека чекају,биће хит за коју деценију :wink2:

Podrzavam u potpunosti. Nismo ni svesni koliko je sve ostalo ne bitno u odnosu na klince.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Моје виђење таквог преампа је дијаметрално у односу на презентовано.Бесмислено,јер мислим да је преамп намењен првенствено теби,те као такав треба да буде плод твојих амбиција и прохтева,а не виђење нас мудросера како би нешто требало да изгледа,и како се нама свиди.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Nesto sam brljao po big DIY i vec neko vreme pratim temu 26 pre amp http://www.diyaudio....tml#post3138621 i tamo sam zapazio da je neko dao semu napajanja u kome u CCSu rade tranzistori a u shunt delu cevni stabilizatori. Pa sam ja nesto prckao po paintu na tu temu i probao da preradim Zenovu semu za napajanje za preamp i z naslova. Ne kazem da je ovo dobro sto sam ja nacrtao niti kazem da je potpuno, ali eto dajem predlog pa ko zna mozda i Zen kaze da nije lose resenje.

Na desnoj strani slike je Zenov shunt, a na levoj Zenov CCS sa mojom zvrljokom od shunt dela. :scratch_head: Nadam se da necet mnogo da me kritikujete ipak sam se trudio bar malo.

Kako moze link da se stavi u kontekst recenice?

Kao sto je Sipi ovde uradio #13

Sad nesto gledam, mozda bi gore trebalo da budu 0B3 a ne 0C3, jer OB3 regulisu na 110V a 0C3 na 115V http://www.mif.pg.gd...141/g/GL874.pdf

Greska, nece da moze. 0B3 90V, 0C3 105V. Sad ne znam ni da li moze 0C3. Jer to bi na izlazu dalo 210V a ne 220V koliko bi trebalo!

post-193-0-47334600-1346176979_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Google ae da probamo

P.S. Nekad mi ovo nije polazilo za rukom (nije mi radilo link copy/paste nego moram da ubacim preko opcije za to onaj mali katancic sa zelenim kruzicem), a kada sam se uclanio na forum postojala je opcija za link u kontekstu recenice kada se ubacuje link.

Ma ucim ja za inzEnjera, ali masinskog a ne za softverskog :bokser::wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...