Jump to content

Veoma Taze!


Ја sam sam

Preporučeni Komentari

Оно што ме такође радује је, да појава ове нове картице спушта цену старој, али и даље доброј генерацији!стоН_Колд

Pa kupi više tu 4850, i pucaaaaaj!!! :thank_you2: Oko 8 'iljade i nešto su. I neće ići niže. Može samo da ih zameni pandan iz serije 5.A to ćeš se načekati do oko Novaka i biće cene....jao ušiiii.... Jedino ako nadješ 4870 sa 512 Mb za max. 10,5-11 kilo din. Ali su 12-12,5. Pu!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 56
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pa kupi više tu 4850, i pucaaaaaj!!! :drinks:  Oko 8 'iljade i nešto su. I neće ići niže. Može samo da ih zameni pandan iz serije 5.A to ćeš se načekati do oko Novaka i biće cene....jao ušiiii.... Jedino ako nadješ 4870 sa 512 Mb za max. 10,5-11 kilo din. Ali su 12-12,5. Pu!

Идеја није лоша али ми се интонација не свиђа  :drinks:Ма луд сам баш да дам 8000  :thank_you2:, чекам да се појави нека половна за мање новца  :drinks:, а тога је све више и више!Простије речено, пратим дешавања на тржишту.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Идеја није лоша али ми се интонација не свиђа :drinks:Ма луд сам баш да дам 8000 :thank_you2:, чекам да се појави нека половна за мање новца :drinks:, а тога је све више и више!Простије речено, пратим дешавања на тржишту.стоН_Колд

Moja poenta je bila da ako budeš i dalje pratio dešavanja na tržištu, i nećeš se baš naigrati.Kod kompjuterskih komponenti UVEK se najavljuje i treba da izadje nešto novo, bolje i brže. Tako bi se moglo čekati duuugo. Kupuje se ono što trenutno odradjuje posao.Žao mi je što si to shvatio kao lošu intonaciju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dual slot !Inace, takve su oko 12000k dinara. To je bio neki ograniceni kontigent(verovatno samo za srbiju) sa dosta skart kartica medju kojima se dalo probrati nesto valjane robe. Prva koju sam uzeo imala je artifakte, dok druga koju sam odmah dobio u zamenu radi samo tako (pu pu da je ne ureknem :thank_you2: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1990-te godine odem u Holzinger u Minhenu i kupim dva para 2SB554 i 2SD424 za prijatelja. On ih odnese majstoru kod kog je odneo pojacalo da ih ugradi i oni crknu. Posle par meseci zamoli me da li hocu da pogledam to pojacalo jer mu majstor ne moze napraviti. Ja se prihvatim i ustanovim sledece: 2SB554 koji ni trebao biti PNP je u stvari NPN i ko zna koji tip tranzistora jer je verovatno doslo do greske pri stampi na tranzistore u fabrici. Upitam prijatelj akoji je tada obitavao dosta po svetu i on mi isprica sledecu pricu: fabrike za proizvodnju elektronskih komponenti sa sredine silicijuma gde je najveca preciznost isporucuju komponente koje su testirane u poznate kuce, one ne proverene ali ispravne dobiju malo poznatije kuce sa manjim prometom a ono sto nikon ne treba pokupuju sitni i nasi preprodavci. I onda nije ni cudno sto su mi novosadjani pre 10 godina isporucili 2sc3201 i 2sa1302 skartove koji su crkavali cim se malo digne potenciometar.Pretpostavljam da je ista prica i sa grafickim karticama. 2004 sam drzao prodavnicu racunara i secam se da je tadasnji atlon 2000 u box varijanti znao da na istoj ploci varira od 45-65 stepeni u radu u zavisnosti od primerka do primerka. tada smo kao povlasteni birali primerke koji su hladniji i bolji skor na benchmarku. Ko blize vatri taj se ogreje.Komsija gastarbajter koji je radio u Mercedesu je pricao da kod velikih mercedesa zna biti do 40KS snage razlike od primerka do primerka.Prema tome treba hvatati nekog poznatog u distributerskoj kuci da testira sve primerke kartica i onda odabrati najbolju i rezultat sigurno nece izostati. Sem toga redosled drajvera pri instalaciji kao i programi koji su instalirani isto uticu na skor grafickih. Znam to jer sam isto 2004 znao na istoj ploci nagurati sa 3900 na 4700 poena na 3dmark 2001 na GF4MX440.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dual slot !Inace, takve su oko 12000k dinara. To je bio neki ograniceni kontigent(verovatno samo za srbiju) sa dosta skart kartica medju kojima se dalo probrati nesto valjane robe. Prva koju sam uzeo imala je artifakte, dok druga koju sam odmah dobio u zamenu radi samo tako (pu pu da je ne ureknem :thank_you2: )

Razmišljao sam dok sam pisao prethodni post da li da prokomentarišem Gainward kao firmu. Kada si već napisao svoj komentar - to je to. Ja Gainward karticu ne bih kupio, pa skoro ni pod kakvim uslovima. Moguće je da 2-3 fabrike u Kini štancuju kartice za 10-15 firmi. Svako pokupi svoje, a ono sa najviše grešaka se prodaje preko praktično trgovačke firme pod nazivom Gainward, jer ih zabole za reputaciju. Prodaju se samo u istočnoj Evropi, i nešto malo Australiji, a USA i ostatak sveta brand Gainward ne postoji. Možda je na USA tržištu pod drugim imenom tipa Zotac ili Elitegroup. To da se sve na istom mestu štanca se videlo i po kontigentu kartica HD 4770, koje su SVE ISTE, identične, od svih proizvodjača. Znači, samo drugo ime piše. Ako se hoće videti sa čime su ljudi zadovoljni i dobro prolazili, ode se na newegg.com i pogledaju ocene korisnika.Za ATI GPU-ove to su redom: Sapphire, XFX, HIS, Powercolor (PCS varijante),....Za NVidia GPU-ove redom: EVGA, XFX, BFG,...Na ove tri tačkice se dalje kao neke "srednje" po kvalitetu provlače: Asus, Gigabyte, MSI. S tim da kod ovih "srednjih" firmi tu i tamo neki modeli odskoče kvalitetnijim hladjenjem i delovima na štampi, ali onda i više koštaju.Interesantno je da se kod nas tih boljih brandova skoro ništa ne uvozi. Sapphire je počeo pre neku godinu, a od pre oko 1,5 godinu XFX. Pod pritiskom korisnika koji naravno vide na netu šta se dešava, vide review-ove etc., tek skoro je počeo da se uvozi EVGA. Naravno prodaje se po višim cenama, kao neka ekskluziva, iako su cene tih kartica na newegg-u iste kao i od ostalih brandova. Naša posla. Ko kupuje novu karticu, preporuka: Kada stigne tura kartica "po extra ceni", znači nižoj nego što su od drugih proizvodjača, a ovima drugima ne pada cena, dobro pripazite u šta se upuštate. U većini slučajeva je bolje zaobići.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U većini slučajeva je bolje zaobići.

Слажем се док је Геинвард радио само за Нвидију, био је један од бољих.

Како су укапирали да од Нвидије нема ништа кренуше у производњу АТИ графичких картица.

Мој + је за ХИС јер ме ни једна коју сам имао није издала.

Нажалост имао сам само једну и ову која сад ради!

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sapphire Toxic serija. :drinks: Od tih boljih varijanti 4850, i što ima kod nas da se nabode mi se svidja Sapphire sa dual slot coolerom, zbog cene,a još malo bolja (i skuplja) varijanta kada je u pitanju cooler i kvalitet delova na štampi Gigabyte GV-R485ZL-512H sa Zalman-om (slika).Trenutno sam sa XFX 9600GSO 384 Mb, sa kojom mi lepo rade sve nove igre, ali neke moram da sa native 1680x1050 od mog 22" monitora bacim u 1440x900 sa medium-high detaljima i bez AA i AF. A razmaženo bih hteo da ih frknem u 1680x1050 sa high detaljima i bar 2xAA i 8xAF. :thank_you2:

post-54-125417486554.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam malo pitomiji, što se slaže sa godinama.

Omiljen serijal Tomb Raider, čak i moja gospodja zna da se vidjam sa magičnom Larom i već je naziva " našom".

Zatim Syberija I i II, malo vozikanja i puno bilijara snookera. pomalo Stalker.

Ipak izbegavam krvave obračune makar i sa vanzemaljcima ili mutantima :crying:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...