Jump to content

Veoma Taze!


Ја sam sam

Preporučeni Komentari

Најзад је АТИ - АМД на тржиште избацио нову графичку карту :АТИ ХД 5870Све о томе на :http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-5870,2422.htmlУживајте ко воли новитете.Лично уживао бих кад бих је имао :)стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 56
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Најзад је АТИ - АМД на тржиште избацио нову графичку карту :АТИ ХД 5870Све о томе на :http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-5870,2422.htmlУживајте ко воли новитете.Лично уживао бих кад бих је имао :)стоН_Колд

I ja pomalo pratim dešavanja oko grafičkih.Evo, već se pojavile na Newegg-u po 380$.Dok se pojave 5850 modeli, pa krenu u mase,pa stignu do nas, pa se malo spuste prvobitne "udri po ušima cene", doći će februar ili mart mesec. :) Ko je hteo da se ponovi sa 9600GT, da li da ide na4870 sa 512 Mb ili da čeka 1/2 godine na 5850 podnošljive cene? Dok se dočeka, prodje ceo život....DX11 naslovi će ionako tek 1,5-2 godine da stignu, pa se sve na kraju svodi na sirovu snagu GPU-a.Koliko vidim, samo je prethodna serija "duplirana"sa brojem tranzistora, i sve frknuto u 40 nm proces.Kako mi se čini, model HD 4770 je bio probnibalon za 40 nm proizvodni proces.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Кад НВидија избаци нову тада ће цена ових да падне, једноставно тржите.Да 40нм технологија и 2,15 милијарди транзистора.Што се тиче Директ Икс 11, већ постоји ЦМР ДИРТ 2, а треба да изађе нови АВП, за који је познато да ће користити "Tessellation".Значи више полигона што значи већа реалистичност.стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Што се тиче Директ Икс 11, већ постоји ЦМР ДИРТ 2, а треба да изађе нови АВП, за који је познато да ће користити "Tessellation".

Sad me iseče ko motornom testerom. Već ima DIRT 2 u DX 11 ? :):) A neka banka koja se slabo čuva ? :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema sta stvarno monstrum, treba smestiti u kuciste 28cm(11'') skoro kao full ATX ploca, a performanse pa nije lose ali sa duplo vise tranzistora nisu postigli duplo bolje rezultate, ves kao da su stavili dve 4890 u crossfirevidecemo sta ce doneti noviji drajveri

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema sta stvarno monstrum, treba smestiti u kuciste 28cm(11'') skoro kao full ATX ploca, a performanse pa nije lose ali sa duplo vise tranzistora nisu postigli duplo bolje rezultate, ves kao da su stavili dve 4890 u crossfire

videcemo sta ce doneti noviji drajveri

Мало ли је, једна бржа од две (до сад) најбрже :)

Што се тиче драјвера, АТИ их ионако избацује на сваких месец дана, тако да... ускоро  :)

стоН_Колд :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ево како изгледају Графичке картице поређане по дужини.Најновија је дугачка преко 260мм.Колико тек треба кућиште :thank_you2:стоН_Колд

Kad bi bio njen vlasnik ni case ne bi bio problem, odmah padne tuning :drinks:, itd.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad bi bio njen vlasnik ni case ne bi bio problem, odmah padne tuning :thank_you2:, itd.

Тешко колега, у моје кућиште које је дубоко 450мм та картица не може да стане.Једино да склоним Хардове негде, а ионако је већ све пуно!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Тешко колега, у моје кућиште које је дубоко 450мм та картица не може да стане.Једино да склоним Хардове негде, а ионако је већ све пуно!стоН_Колд

Evo pogledah, u moj CoolerM. Centurion 534, izgleda moze stati knap do reka sa HD ( koji su inače postavljeni poprečno).Moglo bi se razmišljavati o ovakvoj kartici :thank_you2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo pogledah, u moj CoolerM. Centurion 534, izgleda moze stati knap do reka sa HD ( koji su inače postavljeni poprečno).Moglo bi se razmišljavati o ovakvoj kartici :thank_you2:

Штета што су све Графичке картице окренуте наопако.Стварно их је дивота гледати!Бар моје мишљење :drinks:.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo vidi šta trenutno koristim, nije taze ali je tiho do bola.Ova niža sa rebarcima i cevčicama. Radi kao zmaj iako je malo vremešna.

Можда ради као Змај само што у потпису слике пише да је 1650 Про а на слици је Нвидија ГФорс 7600 :thank_you2:стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verovatno nisi obratio pažnju, za gornju si u pravu

Ova niža sa rebarcima i cevčicama.

Ниједна ни друга нису АТИ.

Обе су Нвидиа, и то,као на слици:

Горња картица никако не може да буде АТИ 1650 ПРО, јер у то време АТИ није имао Кросфајер конектор на врху картице, то је класичан СЛИ!

А на слици се види и ознака доње картице, на којој пише: ГВ-НИКС 76Т256Д-РХ.

Исто тако Гигабајт нема АТИ 16xx са Залмановим хладњаком.

Јел сад мало јасније  :thank_you2:

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZeoneEvo Manuala moje kartice, pa sam prosudi ili protumači.Gigabajt je uradio oba tipa kartica sa istim vrstama hladjenja, radijatorska bez ventilatora.Moja greška je što sam prikačio sliku krive kartice, po nazivu, ali konstrukcija hladjenja je takva, a na to sam ukazao.Prilažem fotke sa stolnjaka, to je definitivno ATI, ako treba uslikaću i otvoren komp.Boldovan tekst nije vika, nego skretanje pažnje.Uzgred jedno pitanje, zašto juriti za novim hi-tec karticama kad ni ove postojeće ne koristimo ni 50%, osim u jurnjavama kao u Andergraundu ili pucačinama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Хе, нормално да сам био у праву, мом оку не може да промакне.

Знам и Ја да је Гигабајт правио пасивно хлађење за АТИ картице.

Моја примедба је да на сликама нису АТИ картице!

Лично имам АТИ 1600XT и то Хис, која је по перформансама идентична твојој и нисам у могућности да уживам ни у једној иоле модернијој игрици.

Чак и смањивањем детаља на минимум ( приликом чега је слика катастрофа ) не могу да се добију Фрејм-Рејтови потребни за играње ( преко 30 ФПС за пуцачине ).

Оно што ме такође радује је, да појава ове нове картице спушта цену старој, али и даље доброј генерацији!

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...