Jump to content

Iskra bioskopski lampaš?


Petruška

Preporučeni Komentari

opusti se malo P18 :thank_you2: *moze da se proracunava do mile volje, pola formula i metodakoji se vrte po netu ali u literaturi su netacne(tacne su ako se ima u vidu OT za radio...)cheers :drinks:

Опуштен,не би ваљало више.Ја причам о литератури из 1958.,тада једва да је било по који телефон а о нету се није ни помишљало.Такође говорим о литератури у којој стоји,написано и нацртано,оно што ти ових дана потенцираш-ДА ДИНАМИЧКА РАДНА ПРАВА НИЈЕ ПРАВА,НЕГО ЕЛИПСА. А људи до тога дошли и теоретски и експериментално и то без рачунара и симулација :drinks:Хе,хе, па нисмо ваљда толико излапели да узимамо радијске пропусне опсеге или инструменталне. Говорим о реалним стварима.Има ваљда још неко паметан на овом свету?:drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 121
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Било их је 1958 :thank_you2:стоН_Колд

Само се ти :drinks: у космос се зна кад се одлетело и ко је одлетео.Податак да је рачунар у Аполу био слабији од данашњег 386,говори све.Данас нам поред све памети треба P4 са пуно Mega,Giga само да би могли да написемо пар редова..Мислим стварно:drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ако смем две паре да додам овој дискусији (мада вероватно нећу много шта паметнога казати): мотање ХајФај излазних трафоа, колико сам претурио по литератури из периода 1950-1960., је била нека посебна уметност: сендвичирање, изводи, намотаји за повратну спрегу, лимови лаком изоловани, а за А класу и ваздушни процеп (код класичног ЕИ језгра са лимовима слаганим не унакрст него Е лимови један на други и И лимови исто тако).Ако неко има старе бројеве Радиоаматера и сличних часописа, тамо ће пронаћи мноштво чланака на задату тему са све принципима прорачуна и начином сендвичирања.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

P18na pogresan bacin shatas stvari...ne vredi da vise objasnjavam po ovom pitanjustalno bre nesto kontra, a potpuno bez razloga*cini mi se da previse shvatas licno sve ovo...*ja sam samo naveo moja iskustva koja sam imao sa OTne mislis valjda da sam ja "izmislio" sve te stvarija sam samo procesljao dosta literture...Pa i ruske i bugarske...*a ti postupci za OT koji su na netu nisu izmisljenivec su isto izvedeni iz konjiga i clanaka...*kada si vec pomenuo dinamicku krivumislim da nije potrebno reci da bi "rucno" odredjivanjetrajalo mnogo dugo, da ne kazem vise puta dugoa pomocu racunara veoma jednostavno i brzo i tacno...*Ne vidim problem sa kompjuterima uopsteuostalom da nije njih sada ne bi ni komuniciralina ovom forumu, nego bi mozda razgovarali pomocunke rusketelefonske centrale...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Stara tema,ali su i stari uređaji.Imam priliku da za male pare dođem do Iskrinog kino pojačala. Nisam zapisao oznaku,ali imam slike. Zanima koliko se isplati ići u ovo? Unutra su 2 pojačala. U svakom je par EL34,par ECC83 i Par EF 86.Unaprijed zahvalan.

post-634-0-36523000-1299602793_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gomila korisnog gvozdja ( mislim na trafoe)super je ako ima radne i identicne rezervne module ( dakle po dva kom , neophodno tebi za stereo) :kontrolni amp ( mahom bio ECL82 SE)izlazni amp ( mahom PP EL34 , nekoliko varijanti)idealno bi bilo da su izlazni ampovi sa 8(16) omskim izlazom ali su isto tako postojale varijante sa 70V i 100V izlazom treba videti ....... mada - ako je povoljno - plati pa proucavaj ;u najgorem slucaju - dobijas dosta materijalaako das fotke sa zadnje strane , dobijas jos konkretnije informacije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stara tema,ali su i stari uređaji.Imam priliku da za male pare dođem do Iskrinog kino pojačala. Nisam zapisao oznaku,ali imam slike. Zanima koliko se isplati ići u ovo? Unutra su 2 pojačala. U svakom je par EL34,par ECC83 i Par EF 86.Unaprijed zahvalan.

post-634-0-76317100-1299603876_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svaka cast il' si editovao post dok sam odgovarao , ili ja nisam video to oko EL34 i broja .......ako nije problem - pogledaj sta je napisano na tim ser.tags na ampovima , a ne bi bilo zgoreg da pogledas stapise na tim manjim EI trafoima ; mozda po kodu mogu odmah da ti kazem kakvi su sekundari na izlaznimnajveci su mrezni , manji su izlazni , najmanji je chokeovo je cak i meni dosad nepoznata varijanta ..... hint: obicno je crvena fascikla sa dokumentacijom negde blizu .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledaću kad ulovim ljude koji će prodavati. Ovo je bilo onako na brzinu pregledano. Ne vjerujem da imaju dokumentaciju. Ovo ide na licitaciju,a koliko znam ima nas trojica koji će učestvovati i ne vjerujem da će ikog zanimati ovo. Mislim da će plafon cijena biti oko 30-40 eur.Koliko vidim na jednoj pločici piše EK-*114 ,ne vidim prvi broj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

poslao sam ti PP sa par detalja

u svakom slucaju - steta propustiti ;

najlepse bi bilo da se ti usrecis sa tim ... a ako ne ti , onda neko drugi ...... ko ce im dati bar jos par decenija upotrebe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zavisno od izlaznog trafoa ( daj kodu :sarcastic_hand: ) imas do 25W/8(16)oma u pentodiu triodi daje oko 15W , s tim sto ima i ultralinear izvode ....... pa kom obojci kom opanci :Viannen_loungelizard:ako se ide na prepravku - ima par sema koje su isprobane ....... jerbo je greota zadrzavati ECC83 da guraju EL34edit :vidim da i Barba prati ....... mora bit se vrnuo na kantu sad ce i on opljune koju ...... :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zavisno od izlaznog trafoa ( daj kodu :sarcastic_hand: ) imas do 25W/8(16)oma u pentodiu triodi daje oko 15W , s tim sto ima i ultralinear izvode ....... pa kom obojci kom opanci :Viannen_loungelizard:ako se ide na prepravku - ima par sema koje su isprobane ....... jerbo je greota zadrzavati ECC83 da guraju EL34edit :vidim da i Barba prati ....... mora bit se vrnuo na kantu sad ce i on opljune koju ...... :sarcastic_hand:

Je, evo me ponovo na kanti i ornog za pljuckanje :tongue10: Ali ovdi necu, i cak cu ohrabrit za kupnju jer se to virovatno moze dobit za mici soldi. Doduse, osnovni kriterij za kupnj bi tribal bit to da trafo ima 8 oma izlaz jer ako je samo linija 100V onda je malo diskutabilno i upitno da li bi bilo isplativo. Ali ako ima 8-omski izlaz onda ne triba puno razmisljat, uz prilicno malu invessticiju za doradu se moze od toga izvuc dobar amp. I slazem se sa ovin a si rekal da ECC83 triba izletit vanka iz drivera.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...