Jump to content

Iskra bioskopski lampaš?


Petruška

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima na forumu , ovo mi je prvi post.Došao sam u posed (dobio) iskrino bioskopsko pojačalo iz 1958 god !U njemu ima po 3 pretpojačala i 3 izlaza po 25w sa po 2xEL34 (Philipsove miniwatt) u push pull-u.Ono što me brine je što piše na pločici izlaznog pojačala 25W/200 OhmPretpostavljam da se na njega priključuje 200 omski zvučnik i da je izlazni trafonamotan na tu impedansu. Da li mogu bez nekih posledica po zvučnik ili pojačalo da priključim 4 omski zvučnik ili moram da menjam ili premotavam izlazni trafo na 4-8 oma?Šemu na žalost nemam. I kakvi su to tada (1958g) bili 200 omski zvučnici ???

post-75-125318660154_thumb.jpg

post-75-125318662809_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 121
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

na brzaka samo - daj malo bolje slike ( oznake / plocica sa podacima ) , po mogucstvu bez blica ..... ili bar slikaj iskosa ;

za neke Iskra monoblokove poseti moj site

200 oma zvucnici .... pre ce biti da je 100V linija u pitanju

bez seme ( a do njih je maltene nemoguce doci , jedino da promuvas - jer gde je bio rack , mozda je i dokumentacija negde zaturena) jako je tesko bilo sta reci ;

inace - jako je lako izmeriti izlazne trafoe .

ne prikljucuj standardne zvucnike , a niposto ne pali uredjaje bez prethodnog temeljnog testa svih bitnih elemenata na hladno !!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prelepo! :buehehe: Debelo ti vecina sada zavidi...

Завиди или не,небитно.Лепе ствари као ова се у посед не добијају баш често,али?Увек то али поквари забаву,предпостављам да је неки биоскоп појачалу узео доста добар део радног века,тако да је питање какве су лампе,кондензатори,и стање каблаже.Затим,излази су мотани за потребе разгласног система а не за кућну употребу,и то не за пуни пропусни опсег што ће рећи неминовно је премотавање,и кад се све стави на папир сабере онда власник може да се одузме,јер и да је све исправно и да ради осим ако нема кућни биоскоп једино логично ми дође да ће ту једино ЕПС имати користи ,јер ова справа лепо прождире енергију.У сваком случају,није све тако црно,ако се има воље и елана може се доста тога искористити и склопити свој уређај,или све средити и чувати као експонат који уз то ради и враћа нас у нека прошла времена.Сума сумарум,прелепа носталгична стварчица
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мислим да сам Зену давно послао целу документацију за такав рек, и то оригиналну Искра.

Можда сам се преварио, Зен, шта ти велиш на то?

Ако нисам послао имам негде, али......... :buehehe:

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u prevodu ...... "ođe spermići ne rastu......:buehehe:

Немој да плашимо људе,али статистика каже претежно женска деца.Сад дали ту ВФ има неког утицаја или добри љубавници,нису спроведена испитивања :frusty:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Значи да мора да се замени излазни трансформатор.А можда и не мора зависи шта је било на другом крају Звучничког кабла.стоН_Колд

hehesto ne kazes coveku da mislis na trafo integrisan u zvucnoj kutiji/kutijama .... pa se svodi na isto elem - izlazne trafoe i cela pojacala bi trebao da pregleda neko ko se dovoljno ( ma sta dovoljno - skroz! ) razume ;uvek postoji mogucnost da imas i 8/16 oma izlaz , samo nije spojen\mozda slaba , ali ipak mogucnost
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мислим да сам Зену давно послао целу документацију за такав рек, и то оригиналну Искра.

Можда сам се преварио, Зен, шта ти велиш на то?

Ако нисам послао имам негде, али......... :buehehe:

стоН_Колд

nisam ni skontao ovaj tvoj post ;

nisi poslao za taj ; nisam sasvim siguran , ali mislim da je za novijo varijanto od ove ...... ali cu ipak da proverim sutra .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

na zalost - nista od literature ;preturio sam sve i sem moje literature za EK seriju , kao i onoga sto mi je Deda Ston poslao (takodje EK serija ) nemam nista vise ;sem konstrukcijskih razlika u pobudi ( u odnosu na tvoj amp, bar sudeci sa slika) , kod EK serije su striktno 8 i 16 oma sekundarine preostaje ti nista drugo do da - ili dovuces nekoga ko zna znanje kuci ,ili da istome odneses amp , te da se ustanovi pravo stanje stvari na sekundarima izlaznih trafoa ;postoji blaga sansa da imas 8 ili 16 omski namotaj .u slucaju nepostojanja sekundara za normalan zvucnik ....... iskreno ne znam koga da ti preporucim .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.....Зар Искра није радила класичан Пуш Пул појачавач?стоН_Колд

ne kontam - pa jeste Push-Pull .ali je konfiguracija izgleda medju prvima - vidis da ima samo jednu malu cevku - verovatno duplu triodu ja znam za farijante EF86+ECC83+2komEL34 (raniji ampovi ), kao i 2xECC83+2xEL34 (kasniji ampovi , koji su imali i EQ mrezu)ovo ce verovatno biti samo jedna ECC83 napred
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...