Jump to content

Iskra bioskopski lampaš?


Petruška

Preporučeni Komentari

Druže Zen, mi piloti uvek spremni na žrtvu :drinks: Šalim se ,ako teslin trafo može da pomogne ,žrtvujem ga.

Само да видим како ће да :thank_you2: мој ваздушни простор :drinks:Где је мој проценат?Неко се мучио да мота,а ви да растурате.Дигитрон у шаке па рачунајте, какви сте ми то DIY-ери кад све копирате?:drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 121
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

.....Дигитрон у шаке па рачунајте, какви сте ми то DIY-ери кад све копирате?:drinks:

e za sve sam imao vremena u zivotu ( manje ili jos manje uspesno :thank_you2: ) al' nikad nisam imao vremena da motam izlazne trafoe ..... pola zivota bi mi trebalo za prototipe ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e za sve sam imao vremena u zivotu ( manje ili jos manje uspesno :thank_you2: ) al' nikad nisam imao vremena da motam izlazne trafoe ..... pola zivota bi mi trebalo za prototipe ...

А за растурање и копирање мотачког листа имаш времена Излазни трафо се мота за дан,два-ручно,ил би пуно протопиписао, или би ти живот ондак био кратак?Шалим се, треба пуно живаца мотати секцију једном,па секцију другом жицом,и пазити да се све лепо сложи.Али да је излазни трафо баук каквим га представљају- није.Некада боље звучи и намотан на трпезаријском столу,него брендирани плаћен пар стоја.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve se ja slazem s tobom ..... al' takav mi karakter - ne bih mogao a da ne uradim bar tri prototipa , pa da odaberem najbolji .

a s obzirom gde zivim - jako mi je isplativo (i bilo i jeste i bice ) motati izlazne trafoe ......

za svoje potrebe sam imao dovoljno vec gotovih

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo sličica

vidim ima zanimljivih delica oko trafoa :thank_you2:ima li sanse da se secas kakav je zvuk bio sa tim trafoom , i kakav je tacno amp bio u pitanju ?ja imam jos uvek jedan tesla amp ( razglasni ) , cini mi se bas sa jednim parom EL34 ...... ali se ne secam kako je to radilo kad je bilo funkcionalno ....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema potrebe premotavati izlazne trafoe...samo je potrebn dodati jos jedan trafoposle 200oma outa.*200oma : 8omailinaponski 5:1*i tu moze i obicni trafo cak i bez gapana primer220V:44V (nsto manje oko 40V...6.8oma eff imp.)*ALI jako je vazno da bude od deblje zicenarocito sekundar ali primar...zbog toga sto ce takvi mali termogeni otpori namotajajako spustiti izlaznu impedansu i povecati rasticno damping faktorpojacavaca*drugim recima dobice se jako cvrst, kontrolisan, i cist baskoji cesada biti samo ogranicen induktivnoscu primarnog namotajaosovnog OT-a...*otpor namotaja od oko 40V bi bilo dobro da bude ispod 0.5 omai onda ce pogoniti neverovatno bilo koju open box topologiju*voditi racuna o fazi jer dodatni trafo(kao i svaki drugi) obrce fazu za 180degcheers :thank_you2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema potrebe premotavati izlazne trafoe..........cheers :thank_you2:

cao Majda :drinks: iako sam ja prvi za to da se trafoi trpaju svuda i za bilo sta .... mislim da bi u ovom slucaju ipak bilo malo previse previse kompromisa sve u svemu ..... raspusten koncept kao prvo celog aktivnog dela mapa - tu prvenstveno mislim na jednu ECC83 koja odradjuje i input stage i concertina phase splitteru najboljem slucaju to moze da bude jedan prijatan tube amp iz proslih vremena , a jos kad mu dodas jedan trafo na izlaz , tek onda moze da omekani skroz naskrozda bi to bio dobar amp - treba se pozabaviti preradom cele seme ..... kao i izlaznih trafoa strasno zvuci , ali nije , jer je sav hardware vec odradjen .... lemiti delove i zice je uvek bio manji deo posla
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cao Zen :thank_you2: premotavanje je mozda i veci posao nego napraviti nov trafoa te lamele su sigurno standane da ne kazem osrednje...pa resenje sa dodavanjem jeftinogobicnog mreznog ili slicnog trafoamozda i nije losa ideja u svakom slucaju zvucno superiornaa i moze da se lako isproba sa nekim pribliznim vrednostima...prostora se uvek nadje...he, he,*

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нешто размишљам где би одвело то са додавањем мрежног трафоа?Колико је мени познато мрежни трафои иду са индукцијом од 1Т, излазни за снагу 25W најчешће имају индукцију 0,5Т.Доње регисте одређује број навоја и индуктивност примарне завојнице,Мрежни трафои увек имају мање намотаја по волту него излазнимрежни трафои се раде за фреквенцију 50Hz,штета је резати на тој фреквенцији,На крају,звуку дефиницију даје излазни трафо,убацивати још један трафо бар по мени нема смисла.Што је толики баук нешто растурити и премотати, па макар то било мотање из почетка са новом жицом?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А и где би све то стало :thank_you2:.Размишљам :drinks: да извадим оне трансформаторе из Ибанеза, можда би му пасовали, ПП 2 х ЕЛ34..........стоН_Колд

Вади, :drinks:ако њима не пасује мене не мрзи да премотавам...Бар су лимови добри,а жица ће се већ наћи :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Вади, :thank_you2:ако њима не пасује мене не мрзи да премотавам...Бар су лимови добри,а жица ће се већ наћи :drinks:

Ма пасују му сигурно, какво црно премотавање фабрички трансформатор :drinks:.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako se ne vaaram Stoneto je pojacalo za gitaru?u pravu si, nikako menjati ispravan fabricki OT.zvukce se totalno promenitina gore, bez obzira koliko bolji trfo se postavi...u svakom slucaju sumanuto je premotavati nov fabricki ispravan trafo?*@P18izvini ali to nije tacno oko indukcije UOPSTE0.5T je naucna fantastika za OT, i nemaju je ni najkvalitetnijii najskuplji trafoi, OT a pogotovo ne mrezni...*pogledaj malo po podacima, ako uopste i daju taj vazan podatakto su sve indikcije daleko preko 1T i to le lose...*Donji spektar nije SAMO odredjen induktivnoscu primaravec i damping faktorom ili izlaznom impedansom celog pojacavaca.a ona direktno zavisi samo od otpora sekundara. izmeri neki sekundar fabrickog ili nekog drugog OT-apa ces videti da je nekoliko oma oko 5 uglavnoma to je punoza kabinete koji imaju neki otvor morabiti ispod oma*ato moze da se postigne na nacin koji sam opisaoali i da se brzo, jeftino, isproba...na licu mesta... :thank_you2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

*@P18izvini ali to nije tacno oko indukcije UOPSTE0.5T je naucna fantastika za OT, i nemaju je ni najkvalitetnijii najskuplji trafoi, OT a pogotovo ne mrezni...*pogledaj malo po podacima, ako uopste i daju taj vazan podatakto su sve indikcije daleko preko 1T i to le lose...*Donji spektar nije SAMO odredjen induktivnoscu primaravec i damping faktorom ili izlaznom impedansom celog pojacavaca.a ona direktno zavisi samo od otpora sekundara. izmeri neki sekundar fabrickog ili nekog drugog OT-apa ces videti da je nekoliko oma oko 5 uglavnoma to je punoza kabinete koji imaju neki otvor morabiti ispod oma*ato moze da se postigne na nacin koji sam opisaoali i da se brzo, jeftino, isproba...na licu mesta... :thank_you2:

@ZZZ нигде нисам рекао да мрежни трафои имају 0,5Т,као што нисам рекао да САМО индуктивност примара одређује доњи спектар....Ја не желим ни да се упуштам у разматрање фабричких трафоа мерењем њихових параметара из САМО 2 разлога1. све што ми треба прорачунам и намотам (толико сам докон)2. јако су скупи да би се играо са њима,зарад неких података,а осим тога не расту на дрвећу и не саплићемо се са цевашима,да их има има ,али ме бар до сада није занимало да скидам трафо са уређаја да би му мерио параметре.Оно што сам рекао,рекао сам из аспекта самоградитеља и некога ко има срећу да у кућној библиотеци има литературу која је из ере цевне технологије,тако да користим прорачуне који кажу да ОТ треба да има 0,5Т а мрежни трафо 1Т.(наравно увек се дода нешто своје- искуством стечено)Трафои које сам ја намотао имају активни отпор секундара испод или око 0,5 ома што ми је и логично ако се све поштено одради и направи бар 5 секција секундара па све веже у паралелу.Фабрички трафои се мотају и жицом која у толеранцији задовољава густину струје,ја то радим са предимензионираним пресеком,и као још једну повољност добијем и мањи активни отпор примара.Фабричке трафое не треба премотавати,јер је призвођач највероватније трафо набуџи на максимум и ништа се ту не би могло паметније извући.Овде се говорило о трафоу са секундаром за 200 ома и мени је једино логично поново то намотати него додавати још 3-7 кг гвожђа.Имам искуства са цевашима,стоји ми један у кући и са његових 40кг јако је неугодан за намештај,да не говорим о премештању,тако да ако се на већ готову конфигурацију дода још гвожђа онда је једино логично да власник извари и носач са точкићима да би све то некако стојало :drinks:Ето толико и то је било неко моје скромно мишљење,уз молбу да се не хватамо ситница и улазимо у историјска разглабања...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....... какво црно премотавање фабрички трансформатор :thank_you2:.стоН_Колд

Јесу фабрички,али чини ми се да ми њихов тренутни власник рече да су мало срамежљиви у доњим регистрима :drinks:А што их онда нудиш ако су добри ? :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se ne varam Stoneto je pojacalo za gitaru?

Ја се не варам ЗЗЗ, то је појачавач снаге  2х50 В и није за гитару, има линијски улаз.Иначе веома редак примерак у свету а и код нас.

Јесу фабрички,али чини ми се да ми њихов тренутни власник рече да су мало срамежљиви у доњим регистрима :thank_you2:А што их онда нудиш ако су добри ? :drinks:

Све се то да решити, нудим их јер ми не треба као и цео појачавач.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma nemau ni najkvalitetniji izlazni trafou ind 0.5T...cak ni sqrt(2), uglavnom su oko 1T a u 80% slucajeva i vise...*opusti se malo P18 :thank_you2: *moze da se proracunava do mile volje, pola formula i metodakoji se vrte po netu ali u literaturi su netacne(tacne su ako se ima u vidu OT za radio...)isprobano u praksi :drinks: *drugo bez izmerene permeabilnosti lamelasa gapom, rezultati u praksi su cisto nagadjanje**Za pojacala za instrumente je potpuno druga pricanego za hi-fi"poboljsavanjem OT-a uglavnom se gubi karakter i prirodnostinstrumenta ali i pojacala takodje.takodje isprobano u praksia pitajte i bilo kog muzicara stamisli o tome...i OT za instrumente su uglavnom motani bi-filarno.sto je jos jedan otzavajuci faktor ako sa zeli premotati na originalno stanje...(naravno samo u slucaju kvara)*cheers :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...