Jump to content

Iskra bioskopski lampaš?


Petruška

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 121
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

I dalje sam u potrazi za šemom, u međuvremenu crtam (skidam) šemu ali nemam baš vremena.Na izlaznom trafou sekundar ima dva namotaja:1. ide na 200 omske priključke i otpor je 6,5 oma2. ima 1,5 oma i nisam stigao da utvrdim za čega se koristi ali mislim da sa njega ide kao povratna sprega na ulaznu ecc83.toliko za sada, nastavljamo dalje....P.S. A, da , to je push-pull 2xEL34 i ECC83 na ulazu.

post-75-125354132496_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нешто су ми мали отпори.Јел добро мериш?стоН_Колд

Не бих се сложио са том констатацијом.25w на 200 ома му дође да је напон секундара U=sqrt(P*Rz),tj U=sqrt(25*200)=70v,Број навоја секундара Ns=sqrt(Rz/Ra)*Np, Јачина струје секундара Is=sqrt(P/Rz), дебљина жице ds=0,8*Is Рецимо да је Ra негде око 3К ѕа ту снагу требао би да има око 3700 навоја у примару и око 650 у секундару.Јачина струје у секундару је 0.35 А, что ће рећи да је потребан пресек жице око 0,3ммСа тим бројем навоја и пречником жице и под условом да је нешто од тога мотано у сендвичу па везано у паралелу то му доће тај отпор.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I dalje sam u potrazi za šemom, u međuvremenu crtam (skidam) šemu ali nemam baš vremena.Na izlaznom trafou sekundar ima dva namotaja:1. ide na 200 omske priključke i otpor je 6,5 oma2. ima 1,5 oma i nisam stigao da utvrdim za čega se koristi ali mislim da sa njega ide kao povratna sprega na ulaznu ecc83.toliko za sada, nastavljamo dalje....P.S. A, da , to je push-pull 2xEL34 i ECC83 na ulazu.

Фотографија ми говори да није проблем тај трафо разбуцати и премотати га на жељене вредности
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Рецимо да је Ra негде око 3К ......Push-pull 2xEL34

У чему је проблем? Ra-3К се односи на једну цев,Убаци то у прорачун(који то дуплира) па ћеш добити приближно као што сам написао.E, класо још увек знам шта пишем :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sva pojacala koja sam video da je radila Iskra su imala Raa tacno 5Kjedino se ne secam tacno za one velike razglasne , sa 4 kom EL34 i Ua blizu 800V , ali i to mislim da je bilo oko 2k7

Ја написах орјентирно да објасним да измерене вредности отпора нису мале, а ви се сад тражите длаку у јајету :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...što se tiče potrage, bolje blagovremeno tražiti dlake u jajetu nego obrnuto...a što se tiče enigme izlaznog trafoa, pošto pojačalo ionako zavređuje refreshment tretman kod nekog potkovenijeg (ne nužno) Forumaša, koji poseduje tongenerator, osciloskop i slične korisne stvarčice, mislim da bi bilo onda ubavo i izmeriti nešto tipa prenosne karakteristike trafoa... pa makar kačili za početak otpor od 8R...pa naviše... štatijaznam...200R?...pa rezultate publikovati napr ovde negde...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...što se tiče potrage, bolje blagovremeno tražiti dlake u jajetu nego obrnuto...a što se tiče enigme izlaznog trafoa, pošto pojačalo ionako zavređuje refreshment tretman kod nekog potkovenijeg (ne nužno) Forumaša, koji poseduje tongenerator, osciloskop i slične korisne stvarčice, mislim da bi bilo onda ubavo i izmeriti nešto tipa prenosne karakteristike trafoa... pa makar kačili za početak otpor od 8R...pa naviše... štatijaznam...200R?...pa rezultate publikovati napr ovde negde...

За прво,можемо длакавити до сутра све је узалуд без ваљане документације,све се своди на мислим да би требали и ако јесте....За остало се апсолутно слажем,јер као што рекох у неком од предходних постова и у оваквом стању заслужује респект чак и као експонат. Мада мање ће болети ако се прво накачи отпор од 200 ома него 8 ома.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ја написах орјентирно да објасним да измерене вредности отпора нису мале, а ви се сад тражите длаку у јајету :)

a ne ja - ja vise ne rizikujem umlažen P18 u pravcu srednjevekovne prestonice Bačke ....... neki dan me glava dovoljno bolela :)ja to cisto onako - kao jos jedan detalj ;naravno da si naveo pausalan primer - i ne mozes drugacije ako se prica o trafou koji jos nije ni stavljen na stoslazem se sa Lazom - ali mislim da nema smisla snimati k-ku ako je 200 oma - kome treba?....... a ima trafoa kojima se moze snimati k-ka zarad "nauke" .....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...da li bi imalo smisla kontaktirati Iskru?http://www.iskrasistemi.si/si/kontakti/www.iskrasistemi.si :)

meni nije uspelo ....... nekoliko puta - "Zavodi za avtomatizacijo" (preteca Iskre valjda) , Iskra , privatni mailovi zaposlenima nekad , nekadasnjim inzenjerima .....verovatno nisam ub'o ;ne znaci da se ne moze pokusati ponovo ....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма мислим да је губљење времена, контактирати Искру.

А да Зен, питаш твоје пријатеље Стевиновце из Панчева.

Мислим да имам негде шему тј. комплетан биндер са тим шемама, али не знам где да тражим више.

Дошло је време да се селим, нема више места у стану.

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нешто ми паде на памет:Како си ти то Петрушка донео ту целу скаламерију, колико ме сећање служи то све је охохо тешко?И кад све извадиш из река опет и сам рек је тежак  :).И напиши одакле си, можда си некоме од нас у комшилуку.стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...