Jump to content

Chocolate


DYNABLASTER

Preporučeni Komentari

evo otprilike gotova skica, iako cu jos da razmislim ocel oko drajvera i te uzduzne lajne sa strane plexija biti alu folija ili cu da odradim lepo od alu ploce, a nisam siguran ni dal ce ici crni plexy, mozda cu i neki drugi materijal

Postavljena slika

treba jos koji alat da kupim i pocinje klepanje :to_become_senile:

sirokopojasni Alpair 6 gen.1, rear firing supertweeter ambience enhancer :lol: ne znam jos koji cu, videcu da pashe, i to sve u pljosnate BR kutijice, a wooferi su Next AL20S u po 20L BR

Postavljena slika

a naso sam lepsui sliku :lol:

Postavljena slika

te cyber kichme tj kanali za kablove ce biti od tus cevke, e sad dal glatka gumena ili metalna sa blagim rebrima videcu al mislim da je ova savrsena, samo da se pofarba

http://cgi.ebay.de/BRAUSESCHLAUCH-DUSCHSCHLAUCH-CHROME-GLASKLAR-1-60m-NEU-/150588009448?pt=DE_Haus_Garten_Heimwerker_Armaturen&hash=item230fbeabe8

damping materijali- pluta obavezno, mozda alubutyl i pesak u osnove ili nesto drugo

e da, sklepacu i cokoladnu policu za komponentice :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 39
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Cekaj, jel taj dizajn original tvoj rad? Video sam ga vec ranije na deviantartu, mozda bas na tvojoj stranici. Dizajn je fenomenalan, bar ovako na slici.Nisam bas siguran kako ce da zvuci to sa rear firing tweeterom. Nece to biti dobro bez temeljnog merenja, pozicioniranja i stelovanja. Mozda je bolje da ides na klasican tweeter i mid pa da radis skretnicu. Druga stvar, mislim da se taj beli woofer i taj alpair midbass nece uklopiti u tvoj dizajn, tj kvarice ga. Bolje je pokriti ih nekom braon ili crnom mrezicom. Mada ukoliko si stvarno ti radio taj crtez, onda se u dizajn verovatno razumes mnogo bolje nego jaWoofer bi mozda trebao da bude veceg precnika, ako ces da pravis u posebnoj kutiji kao sto je na slici. A i dace bolji, nizi bass :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

leleeeeee kolko saveta :serbvidkakisicl0:

hvala na lepom komentaru kao prvo! :hyper:

kao drugo, orginal dizajn jes, a rear firing tweet je samo supertweet ide od nekih sta znam 16000Hz! i isprobao sam vec sa Alpairom- to je ono sto mu fali :) a merenje nista, samo empirijsko probavanje :heh:

boja woof membrana cu da farbam u istu boju kao i Alpair tj zlatno, i to su dve 20ke u BR i bice to dosta za Alpaire koji su inace malci- 3,5"

bice sve ko na skici, mozda vremenom eventualno samo jos malo bolje dok uskladim sve ideje

e da posto ce Alpair ici na visinu od nekih 75cm(kao oni mali pencili sto su smislili za patuljke), zvucnik ce moci da se obara unazad u dva polozaja :)

poenta je da sve bude mini a zvuk da bude maxi :eek::lol:

a nije problem da napravim da se tweet ukljuci/iskljuci po zelji, iako sta znam tek sa takim tweetom alpair dobija na zanimljivosti zvuka

a i polica ce biti trip za sebe :robots000_2:

evo ga i furnirche mohagony kupijo na eblay

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e da, sto je zanimljivo kod tih subeka, single voice coil su, a imaju upletene licne i na naspramnoj strani spajdera iako nemaju funkciju nego da drze picikato-balans High-End! :lol:a ko nije znao Next je izraelska podruznica Morela hehe :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu samo da skinem kapu za ambiciozan projekat. Nadam se da se neće pre kraja posustati :)

kakvo posustajanje kakve ambicije?! :lol: leleeeee, dobro je sto ne obelodanjujem sve projekte sto istripujem, da vidis sta bi bilo ambiciozno, pa ispao bi ludjak :heh: ima tu svakojakih tripova sve do ogromnog Audiobota velicine transformersa sa sve najnovijim Hondinim motorima i spejs efektima :robots000_2::crazy::buehehe: Chakijice svaka cast ako tako dobro sviraju, ondak ce osmislim neki lep projekat za njih, al nekako sta znam ja sam uvek za to da manjim sirokopojasnima dodam i subek tj kickbass, cak i ovi 5ice tangbandi profitiraju ako ih pustis od 400Hz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi, u potpunosti se slazem da bi bolje svirali visoki i srednji ako bi ih oslobodio bass-a. Medjutim, u mojoj situaciji gde nemam prostora da tako nesto uradim, prosto je neverovatno koliko i kakvog bassa izadje iz te male kutije. Sve je stvar kompromisa, ali ja licno ne bih nikad menjao ovaj bass za nesto bolji srednji i visoki. Kada su svirali van kutija, samo u onim njihovim kartonskim ramovima, srednji i visoki je stvarno bio dojajan, ali mi se cini da ima neki pik oko 250Hz. Kada je dosao u dobro dampiranu kutiju, taj pik je nestao ali je i nestalo nesto dinamike(open baffle prizvuka) sa njim . Jos jedna veeooooma bitna stvar je odziv sobe. Kao sto svi vec znamo, soba je najuticajniji faktor u zvuku. To sam imao prilike da iskusim kada sam pencile probao sa babelom i buffalom II. Kod mene je na nokiji 5800 i na genklonu bolje sviralo ! :scratch_head: Sad kad sam nabavio sonijev DAT59ES, zvuk je bar 3 puta bolji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Chakijice sto kazes za sobu, sam se uverio kad sam odneo Corale kod Shomaxa i pustio, culo se ko bulja, skoro su ih nadsvirali njegovi kineski JZ 2.1 zvucnici od 30 evra :buehehe: , al zato kod mene izuvaju u 3D, mozda zato sto su mi postavljeni tako da je izmedju njih cosak sobe, pa kad se zvuk odbija vamo tamo ispadne idealka

Stein boys, evo nazivi sledecih projekata pa mozes otprilike da naslutis kako ce to da izgleda(i da svira) :lol:

Sonic Beamer

Moonbeam

Black Gold

Cybershogun

The Evolver

The Portals

Sonic Gate

Ultraviolet

Sun Moon Earth

Behemot

Leviathan

Ziz

ova tri Biblijska ce i imati takve razmere i styling :lol:

a inace zvucnike ne klepam sam nego mi pomaze moj audiobot

Postavljena slika

uvek kad vidim sliku nerviram se sto mu nisam ukljucio taj voltmetar aaaaaaaaaaaaaaaa

a inace tu kajlu sto fura je naponski kabel Team Rockford koji kosta da se ukakis, al ima se moze se :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da ne pusjem sad, al ovako malo fore sa editom nema smisla :rolleyes:

ovo sam hteo da dodam i za svaki zvuycnik po nesto, pa da ne otvaram sad sto tema nego da se vidi odma:

MOONBEAM

izgledace kao vozilo robot sa meseca sa sve gusenicama, a pogon su po jedan ovaj sa svake strane zvucnika

Postavljena slika Postavljena slika Postavljena slika

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280640382240&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

http://www.lautsprechershop.de/hifi/wavesub178_en.htm

i iste takve pasivne membrane,

kickbassi ce budu ovi koje nisam bas jeftino nabavio al zato izgledajui perverzno

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180638028679&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

imaju xmax ludjacki al nema veze ipak ce da budu kickovi pa nek kickaju :sarcastic_hand: ,

a sirokopojasni Tang bandi sa flat membranom, jer sviraju bas tako, samo mozda stavim TB od 4"

Postavljena slika

a ideja mi je pala na pamet dok sam sluso ovu pesmu

Starr - To Forever (Moonbeam Remix)

jos cu dodavam ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidi Zenmasterov potpis! :hyper:iako kad bolje razmislim, te B&W necu kao kickbasse jer oni mogu i bass, tako da cu one Seas Prestige srebrne vrhzaparedrajverehttp://www.intertechnik.de/Lautsprecher-Shop/Lautsprecher/Seas-Prestige/Seas-Tief-Mittelt%C3%B6ner/_L16RNX_4_1768,de,3630,52687bas su lepihttp://www.hifidiy.net/index.php?action-viewnews-itemid-270 a i necu ovde da gomilam u temi, nego cu kako pocnem da klepam tako stavljati nove teme, nego sam mislio odma da objasnim svaki zvucnik, al vidim slabasan feedback, tako da nista :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako pocnem da klepam tako stavljati nove teme, nego sam mislio odma da objasnim svaki zvucnik, al vidim slabasan feedback, tako da nista :rolleyes:

Obično ne komentarišem izgled, jer se mnogo više interesujem za konstruktivna rešenja kod zvučnika.Ajd, sad, malo :lol:...LEPO TI IZGLEDAJU te čokolade na vrhu. :)Pa da se uozbiljimo....samo ti izlaži objašnjenja šta ćeš kako, zbog čega i na koji način. Volem ja da polemišem o tome, a možda ti uletim i neku korisnu ideju i/ili rešenje. :wave:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...