Jump to content

M2.5 screws + tapping tools.


InSides

Preporučeni Komentari

Izvinio bih se svima zbog upotrebe Engleskog u naslov teme, ali stvarno nemam pojma kako se to zove na bilo kojim drugim jezikom [ukljuchujuchi i moj rodjeni].Elem, trazim alat za pravljenje navoja M2.5 [slichno alatima u bata bane-ovim postovima] kako i shtrafovi M2.5.To su bash navoji za montiranje zvuchnica - i mada imam nekoliko setova koje sam dobio sa zvuchnicama, trebaju mi josh za nekoliko eksperimenata.Prvo molio bih vas za tachan naziv alata kako i mesta gde bih ih mogao nabaviti [kao i shtrafove].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 77
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ureznicekomplet se sastoji se od 2 ili 3 komada kojima postepeno urezujes navojgde da nadjes ..... probaj u dobro snabdevenim hobby radnjama .sto se tice srafova - Aluminijumski i eventualno mesingani su ono sto tebi treba , ako su zvucnice u pitanju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ниси написао да ли навој У или навој НА нечему.

У сваком случају као што је Зен написао у питању су Урезнице и Нарезнице.

Урезнице могу да се нађу и као једна где су све три на једној.

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovakvi kompleti su prolicno zeznuti za rad a da ne zahebesh...i opet pitanje koliko ce trajati odradjen posao. Urezuje (il bolje reci uvaljava) se navoj jednom alatkom...kad radish alu, drobi ga i lepi se za alat...te morash uvek cistiti i podmazivati tokom rada...pa josh odmastiti navoj posle...Bez seta od tri komada (pocetni, srednji i zavrsni..) za jednu dimenziju srafa...slaba vajda. Wurth-ov komplet od tri alata za M3 je oko 2k din...i to bez nosaca alata.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovakvi kompleti su prolicno zeznuti za rad a da ne zahebesh...i opet pitanje koliko ce trajati odradjen posao. Urezuje (il bolje reci uvaljava) se navoj jednom alatkom...kad radish alu, drobi ga i lepi se za alat...te morash uvek cistiti i podmazivati tokom rada...pa josh odmastiti navoj posle...Bez seta od tri komada (pocetni, srednji i zavrsni..) za jednu dimenziju srafa...slaba vajda. Wurth-ov komplet od tri alata za M3 je oko 2k din...i to bez nosaca alata.

Dodao bih samo da je neophodno koristiti i ulje za ovu svrhu. (Tapping oil) Ukoliko se radi o aluminijumu dovoljan je i samo alkohol. Takodje ukoliko nedostaje bolje,dobra rucna busilica sa kvacilom? (ovde ja pokusavam da prevedem sa engleskog, molim ispravite) moze lepo da posluzi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....dobra rucna busilica sa kvacilom? (ovde ja pokusavam da prevedem sa engleskog, molim ispravite) moze lepo da posluzi.

eve ga sta koriste majstori Fotografi u SF:clapping:al' za 2,5mm nema boljeg od ruke

post-2-125286490581_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se i ja upetljam sa par savjeta pošto sam prije par mjeseci imao bušenje 12 rupa na čeličnom limu gornje ploče ampa za podnožja za lampe.

Genije :clapping: je izabrao najtvrđi materijal koji treba bušit čelični lim debline 5 mm i rupe na fi 22 mm za novale i fi 32 za ispravljačicu.

I uspio da sjebe step dril KEIL koji košta 80e. :blink:

Ali uspio i da ubjedi prodavca da je poštovo brzinu od 200 obrta u minut i da je hladio uljem i radio sa stalkom za bušilicu, i da mi nije jasno zašto je stradala. :dubbio:

Naravno dao mi je novu koju sad pazim ka oči u glavi :blush:

Elem sve što su kolege rekle to je to.

Ako ideš sa bušenjem rupa odna prvo borer fi primera radi 2mm pa onda sa ureznicama tri komada da dođeš na mjeru primera radi 2,4 ili nešto veće.

I obavezno hlađenje i obavezno ručno lagano dva okreta naprijed dva nazad i sve malo po malo.

Kako da napraviš maticu za taj šaraf neznam. Kad je napraviš molim te baci na forum da i mi skontamo kako se to radi.

Sve se ovo odnosi na komad metala koji ima kolko tolko gabarita da se stavi u mengele male ili nešto slično.

Pazti da se alat uvjek drži pod pravim uglom inače nevalja..... ode sve u pm.

E sad da te malo obeshrabrim.

Nije mi jasno kako misliš da napraviš šaraf dužine 5 do 15 mm fi 1,8mm koliki su šarafi za montiranje glave u headshel a još manje mi je jasno kao da napraviš maticu za taj fi

I još da sve to izgleda da i da liči na nešto.

Čovječe to je misija nemoguće bez vrhunskog alata i majstora.

A i to je pitanje.

Bolje da pogledaš da iskopaš neki uređaj koji ima slične dimenzije šarafa, mehanika nekog starog deka ili slično.

Čini mi se da sam male šarafe gledao u HDD nađi neki rashodovani pa ga rasturi.

Razmisli na tu temu i potraži neki uređaj koji to ima.

Imaš u lap topovima pa ako imaš nekog servisera vidi sa njim da ti da par komada iz rashodovanog.

Pozdrav i puno uspjeha u naumu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na iscrpnim odgovorima.

Sharafe sam hteo naruchiti svakako... zato sam i pitao gde ih mogu nachi. Radi se o dimenziji M2.5. Najmanje shto sam nashao u Makedoniji je M3.

A shto se tiche ureznica/nareznica, hteo bih da uradim navoj U nechemu.

Da skratim, hteo bih da eksperimentishem sa DL-103 i da ga montiram na metalnoj plochici.

Evo [male] slike kako bi to izgledalo:

Postavljena slika

Radi se o mesinganoj plochici izmedju headshella i ono shto je ostalo od DL-103-ke. Kao shto se moze videti, navoj mora biti U plochici kako bih mogao montirati zvuchnicu. Svakako, i ne mora biti navoja, nego samo rupe pa iskoristim maticu... ali ovo je puno bolje.

Bilo je nekog tipa koji je te plochice radio za $50 + shipping, ali za te pare mogu kupiti alate, ne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

За један комад потрошити новац за алат који ће после да стоји :clapping:.Колико ти Завртњева треба М2,5 и која дужина :blink:. :dubbio: стоН_Колд

posalji coveku sa onom zicom .... i ne zezaj ga vise za prekidac - nije on serviser ...... :blush:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eve ga sta koriste majstori Fotografi u SF:clapping:al' za 2,5mm nema boljeg od ruke

Choky ja sam zakljucio da si ti idealam arhivar! :blink: Od sada kada trazim svoje slike prvo cu kod tebe da pogledam. :dubbio: Ta spravica na slici je zlata vredna. Od toga nema boljeg za narezivanje, ali neophodno je imati glodalicu da bi to moglo da radi. Ja to namerno nisam pominjao jer izlazi iz okvira svakodnevno dostupnog.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Није мени неки велики проблем да купим алат - можда искористим опет некада.Ал што се тиче завртњева, требали би ми десетак... са матицом или без, зависи од тога дали могу да поручим и добијем урезницу.M2.5 x 10mm дужина.П.С. И шта бих могао да понудим у замени за жицу и завртњеве...? Очигледно не могу прекидач... :clapping:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:blink:  :clapping:

Колега Ревокс то уопште није смешно, више је жало..  :blush:  :rofl:жалосн..  :rofl:   :blush:жалосно  :haha:  Ух ово је било јаче од мене.Колега Унутрашњост тек сад видех да ниси из ових наших крајева!Извини.Дакле овако:Могу да ти направим ту месингану ( или бакарну ) подлошку са урезаним историјским 2,5 навојем.Нацртај, дај димезије и то је то, наравно означи где би требало да буду рупе.С обзиром да сам  пасионирани Колекционар Касет Декова, само још два комада су ми на листи да би била затворена, а то су :Хитачи Д 5500 и Техникс РС-М95.Покушај да нађеш.За један од та два добићеш на поклон:- Комплет жица за две ручице- 2 Ком. металних подлошки са урезаним 2,5 навојем- Комплет припадајућих завртњева за обе плочице различитих дужина, као и припадајуће равне подлошке као и навртке.Ево написах јавно и мислим да је више него поштено.Како то све отерати до тебе и дотерати до мене то је већ питање  :spam:Али да се решити  :dubbio:стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Колега Ревокс то уопште није смешно, више је жало.. :blink::clapping:жалосн.. :blush::rofl:жалосно :rofl: Ух ово јебило јаче од мене.Колега Унутрашњост тек сад видех да ниси из ових наших крајева!Извини.Дакле овако:Могу да ти направим ту месингану ( или бакарну ) подлошку са урезаним историјским 2,5 навојем.Нацртај, дај димезије и то је то, наравно означи где би требало да буду рупе.С обзиром да сам пасионирани Колекционар Касет Декова, само још два комада су ми на листи да би била затворена, а то су :Хитачи Д 5500 и Техникс РС-М95.Покушај да нађеш.За један од та два добићеш на поклон:- Комплет жица за две ручице- 2 Ком. металних подлошки са урезаним 2,5 навојем- Комплет припадајућих завртњева за обе плочице различитих дужина, као и припадајуће равне подлошке као и навртке.Ево написах јавно и мислим да је више него поштено.Како то све отерати до тебе и дотерати до мене то је већ питање :blush:Али да се решити :haha:стоН_Колд

Šta tu ima žalosno definitivno mi nije jasno. Malo se šalimo i ništa više.Normalno sve treba izbaciti iz sebe i čuvati zdravlje, a da te nervira prekidač toliko nije mi jasno no ajde.Kakve veze ima odrednica unutrašnjost sa prekidačima i koji su to vaši krajevi.No ni to nije bitno.Dobar si majstor ako možeš to da napraviš. Svaka čast. Šteta to mi ne treba.Pošalji kolegi da se ne muči.Dekovi mi ne trbaju zafaljujemAko si kolekcionar dekova ja tebi poklanjam Teac w850r sa rezervnim glavama i daljinskim ako ga nemaš u kolekciji.Smisli kako da ti ga dobacim.Care živ ti meni bio i bez nervoze :dubbio:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...