Jump to content

Kako do boljeg i funkcionalnijeg Firefox-a


stein

Preporučeni Komentari

Firefox je u toku protekle decenije osvojio titulu drugog najpopularnijeg web browsera na svetu iz više razloga – među njima je daleko bolje poštovanje web standarda u poređenju sa nekada neprikosnovenim Internet Explorerom. Ipak, ono što je nepovratno osvojilo srca mnogih korisnika jeste podrška za ekstenzije, odnosno programske dodatke koji drastično proširuju funkcionalnost Firefoxa i tako olakšavaju surfovanje i svakodnevni rad svima koji provode dosta vremena na Internetu. Ekstenzije već neko vreme podržavaju i drugi web browseri, ali je broj dostupnih dodataka najveći za Firefox...

Postavljena slika

Pročitajte ceo članak

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 32
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Lepo je to, ali jedan je The world's fastest browser for Windows  :crazyrocker:

+1   :Laie_68: a pogotovo od kad je otkriveno da Greasemonkey skripte rade u Operi (konkretno neki link checker koji proverava linkove na share serverima)Doduše paralelno radi i Firefox zbog upravo pomenutih ekstenzija za neke specifične poslove, ne mož čovek bez njega.Evo i malog poređenja browsera.   :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

+1 za Operu, po meni, ima mnogo vise opcija od ostalih. Cak ima i torrent client u sebi. Ipak vise koristim Mozillu, i to 6.7 je po meni promasaj zbog izgleda, navikao sam na standardne toolbar-ove.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sem sto ima torrent client u sebi opera ima i mail klijent i zato je koristim od 2002. godine kao jedini browser kod mene. valja spomenuti i opera link koji radi backup bookmarks-a i speed dial-a na opera account sto je vise nego korisno. opera ruleZ

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Ne znam šta mi bi pa sam kod poslednje reinstalacije sistema instalirao iz arhive, FF 3.6.24. Zanimljivo da kada uporedim verziju 8 (poslednju sa kojom sam se imao prilike suočiti na svom kompu u firmi) ne nalazim nikakve nedostatke u starijoj inačici programa u odnosu na novije verzije... Da me sad neko pita kakva je razlika u praksi, upotrebi, brzini i štatijaznamčemu, između verzije 3 i 8, pojma nemam... :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam ljude koji prave tricikle, privatno voze BMW, Renaulte, Opele, Fiate i Dacie, Mountain bajkove, trkačke bicikle... Pretpostavljam da zaposlenici u Coca Cola Company nisu svi zaljubljenici u Fantu i Coke... Business and pleasure...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam ljude koji prave tricikle, privatno voze BMW, Renaulte, Opele, Fiate i Dacie, Mountain bajkove, trkačke bicikle...

pametni ljudiproblem bi bio da prave trkačke bicikle a voze tricikl
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada smo, već, na ovoj temi, da napomenem još jednu stvar koja može učiniti Firefox sporijim: plugin-container. Uđite u about:config i postavite na „false“ sve što nosi naziv koji počinje sa: dom.ipc.plugins.enabled. Ubijte odgovarajući process ako Vam je neudobno da isključujete browser (recimo da imate nekoliko važnih stranica otvorenih) i to je to. Odjednom ćete osetiti lakoću... Eto, to je moj deo DIY priče... ;) Ovo je, veoma, stara stvar koja se „vuče“ odavno. Zaštita koja više škodi nego što koristi... Kao i u HiFi... ;) Naravno, ako posle ove promene, Vaš FF postane unstable, lako je, sve, vratiti na default... Po mom skromnom mišljenju, plugin-container je jedan od najčešćih razloga za prigovore na FF... Iako toga prigovarači i nisu svesni...

(Upozorenje: Pre nego što se odlučite da probate navedeno sačuvajte file (na Ubuntu je prefs.js) na sigurnom... Za svaki slučaj... U određenom broji slučajeva može doći i do značajne nepostojanosti FF...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

poznajem coveka koji radi plaginove za firefox...privatno koristi operutoliko

Zato što, verovatno, ne može ni da pogleda Firefox, kada nije na poslu... ;) To ne nači da je Opera bolja... Mada, nije ni lošija, koliko ja mogu da zaključim... 12-ca mi se, sasvim, dopada...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

Imam problem sa FF11. AirFoil ne hajdžekuje FF11 na AirPort. Muzika i dalje svira na kompu a ne na AirPortu. Sa IE sve radi kako treba. Muzika sa IE se strimuje na AirPort.Ima li saveta?

Vrati se na FF3.0 i sve će da radi. Ili neće... (bože, šta napriča u prvoj rečenici... cccc...) :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...