Jump to content

Magnetofon


Eci

Preporučeni Komentari

VS stotine proizvođača gramofona... ITT, SABA, Grunding i Stereo, nekada najjače nemačke firme, više ne prave ništa... :sarcastic_hand:

Sve si u pravu ali traka još nije mrtva a oće li oćeJeste mrtva u širokoj audio upotrebi ali rade se i dalje za studijsko snimanje i trake i magnetofoni Da je malo - malo je, al se rade
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve si u pravu ali traka još nije mrtva a oće li oćeJeste mrtva u širokoj audio upotrebi ali rade se i dalje za studijsko snimanje i trake i magnetofoni Da je malo - malo je, al se rade

Paz' ja sam samo odgovorio SirOliveru da je situacija sa gramofonima, pločama, zvučnicama kudikamo bolja nego sa magnetofonima...Samo to, i ništa više.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Paz' ja sam samo odgovorio SirOliveru da je situacija sa gramofonima, pločama, zvučnicama kudikamo bolja nego sa magnetofonima...Samo to, i ništa više.

Ma jasno čovječe nago sam ja popizdio radi ovih usranih traka Quantegy.Kupim 4 nove u BG kod regularnog prodavca puknem 50e čuvam ih za dobre snimke premotavam svaki mjesec dana i poslije godinu dvije stajanja počnu da se raslojavaju i lijepa ka gumerabika za vođice.Bem ti taku traku i takog proizvođačaBASF radi i ako je odrta poslije 30 godinaSamo toliko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma jasno čovječe nago sam ja popizdio radi ovih usranih traka Quantegy.Kupim 4 nove u BG kod regularnog prodavca puknem 50e čuvam ih za dobre snimke premotavam svaki mjesec dana i poslije godinu dvije stajanja počnu da se raslojavaju i lijepa ka gumerabika za vođice.Bem ti taku traku i takog proizvođačaBASF radi i ako je odrta poslije 30 godinaSamo toliko

Problem sa Quantegy i Ampex trakama je isti jer je to ustvari ista firma samo je promenila ime posle prodaje. Losa je hemija koja veuje plasticnu foliju i magnetnu emulziju dok se kod Basf i Agfa traka taj problem ne pojavljuje i posle visedeceniske upotrebe.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svi nosaci zvuka su praistorija. Net is all you need.

Pošto si ti stariji od većine nosača zvuka, i ti si deo praistorije. Dakle, pravac praistorija, izumri... :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Da se kolega Revox ne oseca usamljeno :)Evo jos jednog "pacijenta" sas vintage avetinjama.Nisu bas svaki dan u upotrebi, ali cesce no mp3 :)Revox B-77Revox PR-99 (na stelovanju kod kolezi, ke bidne uskoro gotov)Tascam MSR-16Teac 80-8

post-251-0-80496800-1302383386_thumb.jpg

post-251-0-91936100-1302383410_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se kolega Revox ne oseca usamljeno :)Evo jos jednog "pacijenta" sas vintage avetinjama.Nisu bas svaki dan u upotrebi, ali cesce no mp3 :)Revox PR-99 (na stelovanju kod kolezi, ke bidne uskoro gotov)

:good::hi:

Tascam MSR-16

:good::hi:

B-77 MKIILegenda je zivahna.Magija "kotura koji sviraju" je zaista posebna.

:good::hi::matrix002::cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 11 months later...

Revox PR-99 (na stelovanju kod kolezi, ke bidne uskoro gotov)

Vidim da imaš na revox-u kontrolne zučnike. Kačiš ih na monitor din konrktor.Da nisi probao da sa monitor din izlaza vučeš signal na pojačalo?Neđe na netu pročitah da se na taj način izbjegavaju svi sklopovi, potovi svičevi u uređaju i da je drastično bolji zvuk.Kad nađem ponovo kačim linkKanim se to da probam.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

čekbre, ja tebi jurim rilove a ti imaš 7 komada??

jurti i treba da juriš e smo se dogovorili il nismočega bre 7 komada imam 50 komadau međuvremenu dok ti juriš ja trampih jedan dek za 7 rilova metalnih (revox, scotch, agfa) i dva revox nabasehr gut :whistle2:al juri ti i dalje toga nikad dosta :wink2: samo bježi od plastike :respect:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a, onda lagano, sad si podmiren. ipak trebam kintu da preusmerim na važnije stvari.

važnije=daleko hitnije

naravno

al dogovor ostaje

a 7 trkaša ima kolega gvga no ga nema na forumu - frustriran čovjek sve mu doma vintage :buehehe: :buehehe:

no ti ne čitaš

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

čitao. svaka njemu čast ali ko oma toliko trakaša, ima i dovoljno traka i praznih rilova.

naravno, nije on ka ja da mu stalno faljeva ponešto :buehehe:no ga nešto nema na forumua ovi što su vrćeli trake u mladosti tada ih nije zanimao dobra zvuk no sad pod stare dane kad su skoro ogluvljeli :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 11 years later...

dobro vece,da ozivim malo ovu praistorijsku temu:D (ako ima neka slicna,moze spajanje)

msm,u zadnje vreme je podignut neki neverovatan mit,hajp oko njih,vidjam ih sve cesce i cesce,da se koriste kao prvorazredni izvori,na HES-ovima...msm nista ne kupujem,nesto smo se popickali na lokalnom forumu,pa reko da vidimo sta kazu i drugi...myth vs truth :lol:...

prvo pitanje:kako je moguce,da trake koje su stare i cca40 godina,i da kazem da su NOS,jos uvek rade svoj posao ?

ajmo narode,blizi se kraj MUN/MCI utakmice B),da vidimo sta imamo u talonu za nedeljnu vecernju "uspavanku" :popcorn:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, gluv_i_udaren said:

Bližimo se četvrtini 21. veka, gramofon smo već izgustirali i razmišljamo o nabavci još nezgodnijeg i skupljeg načina za slušanje muzike. Samo nek je u rikverc! :) I’m in!

samo par slika sa ovogodisnjeg HES 2023 Budapest...na standu grupe Djabe (imaju ne mali broj izdatih albuma sa Steve Hackett-om),prodavali su kopije svojih master traka

IMG_8354.jpeg

malfox.jpg

2023 HiFi Show Audio Hobby.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...