Jump to content

Sony CDP-M18


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 153
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

U toj varijanti i/v koju zelite da radite ne mozete da podesavate ulazni napon i/v konverizje. Posto d/a konvertor zahteva odredjeni napon na strujnom izlazu da bi pravilno radi, dobro bi bilo da na i/v moze da se koriguje. Posto TDA1543 zahteva oko 2,25V dobro bi bilo umesto jedne led diode na donjim tranzistorima staviti obicnu diodu i trimer pa sa njim podesiti napon an potrebnu vrednost. Zen je radio slicnu verziju i/v ovde na forumu. Mislim da se zove ivette ili nekako slicno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovako, CDP dobija novo regulisano napajanje, a IV stage dobija svoje napajanje na 16 a ne na 18V, ja se nadam da ovo nije greska. Novo napajanje ce se prikljucivati na maticnu plocu gde je i do sada bilo, s tim sto necu koristiti postojeci IV vec novi koji ce biti nakacen diretno na nozice 6 i 8 TDA1543 koje nece imati kontakt sa maticnom plocom, kao ni nozica 7 koja ce visiti u vazduhu. DAC cu da ugradim u profi podnozje i navedene nozice nece biti ubodene u njega. Eto, valjda je sve ovo ispravno. Glavno napajanje je Salas shunt sa 4 x 4700uF, i ono ce zameniti postojece napajanje u cdp-u koje je imalo grec i 1 x 10000uF, a za IV sam napravio novo zasebno napajanje sa svojim grecom i 2 x 2200uF i odatle na dva Sipijeva sunta. Jedan po kanalu za IV.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Kad spalis chip javi se da ti posaljem da zamenis...salim seobrati paznju to je TDA1543Averzija sa "A" sufixom nije istog klasicnig I2S formata kao TDA1543vec je to drugi format.Tu nemas mnogo izbora oko recimo zamene konverteraa ti sa A se teze nalaze?Podgledaj podatke za CXD2551M chip pre konverterasa sheme se vidi da ima posebne L i R digtal format pinovea to je najverovatnije za BB format PCM chipovaili AD a vrovatno i neki drugi dac chipova koji koriste taj format i mogu sekonfigurisati u mono mod...sa sheme se vidi da CXD2551M ima harveski izbor 16bita ili 18bita duzinu reci, i 4x ili 8x oversampling modverovatno ima i izbor formata posto za to vec postoji pintako da imas more konverterskih chipova kao izbor.potrebno ti je samo da nabavis novi transport, i da izvedes digital busna posebnu dac jedinicukojiu ces napraviti za isto vremena i sa priblizno isto novca (sem nove kutije...)sa mnogo boljim rezultatima nego da budis taj player koji je ionako zamenljiv.napajanje samo prekontrolisi condenzatori, lemovi, pasta na hladnjacima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sipi, nemoj ti meni nemoj mehanicki, a ono kako cu drugacije................ Salim se, znam ja da treba uzeti knjigu pre "letovalice" ali dok se ne kurtalisem ovih iz masinstva ne vatam se ozbiljnijeg ucenja elektrotehnike..... :wink2:

ZZZ, uputstva su sasvim na mestu. Ovaj CDP sam dobio za DŽ i hteo sam da se igram sa njim. Znam da cu potrositi nesto novca ali nije neka suma kada se uzme u obzir da cu je trositi duze vreme i da nisam platio CDP.

Ovako to izgleda sa tacke gledista studenta.

Transport i DAC ostaju isti ovde se menja kompletno napajanje i IV konverzija. Danas sam probao Sipi shunt i sve radi ko Doxa. Plocice su sve spakovane, ostalo mi je dampiranje kucista i transporta i trafo za koji sam skupio novac treba samo da ga narucim.

Dalja uputstva mogu da budu vezana iskljucivo za damping i to je sve. Inace razmisljao da napravim onaj Acin clock iz posta 32 u ovoj temi http://www.diyaudio.rs/topic/1206-philips-cd472/page__st__20. Sta mislite o tome, pasuje li to ovde?

ZNAM DA CDP NIJE VREDAN PAZNJE ALI DZABE JE I ODLICAN ZA IGRANKU I UCENJE. OVO MOZE DA BUDE ODLICNA PRICA ZA NEKOG KO HOCE OVIM PUTEM DA IDE.

(Velika slova ne predstavljaju vikanje nego samo naznaka o cemu ne treba razmatrati u nastavku teme, HVALA.) ne smajite mi se za boju slova nisam od onih sto ne vole :dodo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nisam ni mislio da menjas postojeci transportnego da pokusas da nadjes novi da bi imao u rezervijer velika je verovatnoca da ce nesto u transportu da se pokvariima dosta tu mehanike...he,hepa onda ti propade trud oko ugrade-a?Mislim da je tu neki transport iz KSS serijea ako nije neki specifican mozda moze da se nadje i kod nasja sam neki KSS 210 ili tako nesto placao oko 1500 din iz neke firme u nisu cini mi se?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:respect: KSS 240 A 2.403,50 din. u MGELECTRONIC-u, a mehanizam je CDM 14-5BD1. Ima mehanike ali nije u losem stanju fino radi, bar za sad. Evo sad napravih podnozje sa izvucenim vodovima za moj IV konverter. Veceras cu postaviti slicice onoga sto sam uradio. Moze li neki savet za damping i clock?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

polako samo...eto vidis da si nasao rezervni transportkod IV konvertera ti je bitno da na ulazu gde dolazi I iz daca bude 0 V i to sa povezanim dacomosetljivo i pedantno meri napone da pipalicama ne prespojis nogise i ne ostetis chipcheers.Taj IV obrce fazu za 180, tacnije ne vraca je,Ali ako si dobro uradio radice bolke nego u originalu..Ako stavis manju vrednost opteretnog otpora na IVmozes uraditi aktivni tube stage ako te to zanima i imas mesta u kutijiCev ce dodati potrebno pojacanje i vratiti fazuMoze i JFET umesto cevi ili Triodised JFET google

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za cevi nisam zainteresovan, cdp nije bas punog 19" formata, manji je a ovo sto sam pripremio popunjava poprilicno rupe u cdp-u. JFET moze imas li predloge? Bilo bi dobro da imam neki predlog zbog planiranja sekundara na trafou da ne moram guram i drugi trafo posle....... Ovako cu moci da uguram torus od 80VA, koji sam inace i planirao da uguram. On bas onako fes staje iza transporta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...