Jump to content

Sony CDP-M18


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 153
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nemojte mnogo sa losim kritikama, jos ucim :wink2: Za damping sam misli da stavim kondor na dno i poklopac, i da malo transport popunim tamo gde moze onom smesom koju mi zovemo ziva guma. Ma da mislim da je pravi naziv zivi kit. Ili gresim. Mislim na onu smesu koja se kupuje u farbarama i koriste je autolimari za popunjavanje vlagi izlozenim rupica na autu. Sinoc mi se desila jedna zacudjujuca stvar. Imam jedan cd u odlicnom stanju (ZZ TOP Greatest hits) koji ima 18 pesama. Zadnju pesmu je citao samo do 1:30. Sinoc sam ugradio one zelene ledice koje osvetljavaju disk (ima dve rupice pa rekoh da probam) kad on procita celu pesmu :connie_nutzo: . Posle sam iskljucio ledice a on i dalje cita zadnju pesmu............

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da je brzo i nije bas. U stvari, odavno je ovo sklopljeno, nego se cekalo da se dodje do novca. Ovo polaganje za crni pojas mi je malo poremetilo stanje. Sipi shunt je proban, radi sve po proracunu. Salas shunt nije jos uvek, najverovatnije sutra. Verovatno cu i IV sutra da isprobam na faxu, tamo imam opremu. Trafo nemam, za koji dan cu da narucim, za sad sam planirao 15V 2A (Salas), 16V 0.2 (Sipi), 2 x 16v 0.3A (Pomocni naponi za nesto bilo sta). Sve to sam hteo da mi namotaju na 80VA jezgro. Sta da radim za clock, da li Kwak ili Aca Car?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Proveri prvo da li ce ti to sve raditi lako ces za clockmozes probati sa vec postojecim cristalom ali ako hoces bolje rezultate treba ti bolji kristali mozda diferencijalni clock driver?ali bice mnogo bolje i sa kwak ili sa Aca clockom sigurnoTi naponi su ti savim dovoljni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. Sipi shunt................radi :thumbup:2. Salas shunt.............radi :thumbup:3. I/V stage.................svetli :thumbup::pivo: Ovih dana treba da narucim trafo. Trafco ili ESM, sta mislite? Do sada sam od Trafca narucivao i sve je bilo ok, da li da menjam?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi posto je IV samo sa jednostrukim naponom napajanja na ulazu, tamo gde dolazi struja iz daca,nece biti 0V nego neki manji napon. Tako da ces imati neki off set na izlazu dacaDac takodje ima i DC sruju koja je oko 2mA tako da kroz "donje" tranzistore protice struja IV + dac...mozda ne bi bilo lose da IV prvo isprobas sa dodatom srujom daca od 2mA van playera?mozes napraviti JFET source sa BF245, recimo pa proveriti pre prikljucenja na dac. pogledaj u podacima za tda tacno koja je DC struja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovako, struja na izlazu iz daca je pri 5V napajanja (sto je kod mene slucaj) 2.3mA. Tako kazu podaci za TDA.

Nego jedno pitanjce, kada IV prilkucim na napon napajanja da li j eispravno da mi se prvo pale diode D4 i D5 pa posle 1-2 sek D1?

Sto se tice probe IV, znam da je glupo ali shvati me ja sam masinac a ne elektrotehnicar, moze li malo vise podataka o metodi. Taj JFET source? Ako nije problem shema, znam da je verovatno neka glupost koju bih trebao da znam ali ima vremena naucicu?

Sa masinstvom nemam problem, sile su vidljive za razliku od elektrona :D .

Hvala na podrsci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izlaz Iz IV je u reduovde je rec o izlazu iz daca, po podacima ne bi trebalo da bude offseta veceg od nekoliko desetina mVa ovde ce izlaz iz daca biti na potencijalu...Mislim radice, ali bibilo bolje da je isti taj IV stage napajan sa + i - napajanjemi u tom slucaju of-set bi se mogao podesiti na 0Vto sam hteo da primetim.A iV stejd je najverovatnije optimizovan samo sa + Vbzbog toga sto sam dac ima ima jednostruko napajanje?cheers

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisu li to rezultante vektora sila u pitanju?

:respect: Sve je tako jednostavno, a ne tamo neki elektroni kao negde prolaze a pogledas provodnik kad on punog poprecnog preseka. I kako moze nesto tuda daprodje.

Nindzo, sve je OK sto se tice radnih uslova za tda1543. Izlaz sedi na oko pola napona napajanja i postoji sprezni kond ka sledecem stepenu - nista ti vise ne treba, napravi tako kako je dato i ne sekiraj.

Ne sekiram nego katanam :guitarplayer: Salim se , 'de se sekiram kad imam ovakvu ekipu na projektu. Uskoro prelazimo u project gallery......

post-193-0-99960500-1314819084_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma procitao sam sve od A do Sh nego sam zaboravio kada sam nabavljao delove i crtao plocicu jer sam se bazirao na shemu, a na njoj stoji 83Ohm. Ma lako cu da ubacim trimer, nije problem. Jbg, cist previd...... Tu je sledeci ispitni rok :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...