Jump to content

Merenje zvucnika (Sax u Visnjickoj Banji)


чика-Брка

Preporučeni Komentari

boki, ti znas, ali ne znam sta. to sto si rekao za AER govori koliko znas.nema veze sa mozgom. bolje se ne petljaj u nesto van tvog domena,drugarski savet - nema ljutis. kad ja budem ovde na nasem dragomforumu prosipao nebuloze, ispravi me, edukuj a i sire. :cheers::cheers::cheers:

Nema problema, Nastavi da živiš u svom 105 dB virtuelnom svetu.Za tebe sam doktor+tatamata za zvučnike. A tvoje nebuloze ne bih nabrajao. Nemam toliko vremena da ih sve pobrojim.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 58
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sta da? Kad to napravis, kod tebe u gajbi ce da bude lokalni stab Civilne Zastite, bices glavni u mesnoj zajednici, ima da postrojavas penzionere triput dnevno ! :buehehe:

ah, pa mili moj, to znaci da cu i tebe da postrojavam?! :tongue10: i da znas - ima da bude GLAVNI STAB ! :sarcastic_hand:

@saxy

cuces..ima dana ..nego daj samo malo pomirljivije, ja verujem da Boki nije zlonameran...

@vladac

svaka cast na covecnosti i predusretljivosti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema problema, Nastavi da živiš u svom 105 dB virtuelnom svetu.Za tebe sam doktor+tatamata za zvučnike. A tvoje nebuloze ne bih nabrajao. Nemam toliko vremena da ih sve pobrojim.

moj virtuelni svet od 105dB - ???ja sam rekao da imam zvucnike, po merenju 93,5dB. a u vezi AER-a, voleo bi da ih imam, jer supo meni najbolji, ali sa mesecnim vrlo smesnim primanjima, imaciu ih mozda za oko 10-ak godina.rekao sam gagiju da se lozim na EV Wolverine, ali ipak na prvom mestu je preziveti, to jest egzistencija,pa posle pojacala, zvucnici i ostala boranija, trte-mrte.moje nebuloze ti ne bi nabrajao. ja bih voleo da ti otvoris temu Sax-ove nebuloze, i nabrojis ih.za mene si doktor za zvucnike. to znaci da se pravis vazan. ako kazes doktor za zvucnike, onda je to nesto sasvim drugo. ako tako kazes, voleo bih da svatis do mene na kafu ili sta god, pa da tvoje misljenje ili znanje upotrebim. kazem upotrebim, ne zloupotrebim.u vezi AER-a tvrdim da nisi u pravu, a za ostalo skidam kapu. :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz tvojih usta u bozije usi - bas bi mi prijao penzionerski status, pa makar izlazio na vezbe ONO i DSZ... :buehehe:

i OTO, molicu lepo..drhturavicu leci, srce greje, melem u dusi starih pionira seje..a i deda bi mogao da povrmeno gostuje kao clan komiteta veleposednika onih sisorazlasnih :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za EAR nisam napisao da ne sviraju dobro, već da je gađanje sa onakvim specifikacijama neozbiljno. Samo to.

ma shvatam ja to sto ti kazes. ali SVI LAZU. e sad, neko umereno, a neko bas do dzadza.ja sam stvarno zaljubljenik u fullrange, i za ove godine bavljenja i pravljenja sam cuo od sranjedo vrhunskog. nazalost, materijalna situacija mi nedozvoljava da se izujem za na primerpar 1000e i da kupim na primer AER ili neke vintage Lowther ili slicno. za sada slusamVFL L2153PBK u bas reflex kutijama, jer kabineti koje sam pozajmio za probu da neimenujem kome su pokisli i propali. cekam lepse i suvlje vreme, pa da napravim adekvatnekabinete. a za ono sto bi se isprsio, mislim finansijski je Beyma 8AG/N i Visaton BG20.sto bi rekla moja pokojna baba u vezi finansija iliti novcanika: prema svecu i tropar. :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ali SVI LAZU. e sad, neko umereno, a neko bas do dzadza.

Pa, sad, ovo se delom slažem. Tačno je da oni koji prave full-range spadaju u tu grupu koju si naveo: neki lažu umereno, a neki baš mnogo. Najviše za efikasnost i frekventni odziv.Što se tiče "klasičnih" jedinica (basovi, mid-basovi, srednjetonci, visokotonci) tu je situacija da dobar deo njih ima korektne data sheet, dok neki umereno pa do osrednje lažu. U ove druge je spadao i Dynaudio, verovali ili ne.Može da se ode na sajt europe-audio čisto kao pregled ponude u radnjama, i da se vidi da od 30 prozvođača jedinica sigurno njih 20 ima vrlo korektne T/S parametre i izmerene odzive. Manja odstupanja koja se dobiju u praksi su tolerancije predviđene nesavršenostima proizvodnog procesa, i njih proizvođači navode koliko su. Npr. +/- 10% za Fs, itd.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad smo već kod merenja mene zanima kako oni ovo izmeriše:

Postavljena slika

čime? koji mikrofon to može da dobaci do 80kHz? :connie_nutzo:

a i rezolucija grafikona im je 10dB i sve je kao linerano i nagurano oko 102dB, a vidi se da i to što su prikazali kad bi se lepo razvuklo po vertikali ne bi bilo ništa naročito linearno... mislim ...vredja inteligenciju iole iskusnijeg audiofreaka... :rolleyes:

http://www.aer-loudspeakers.com/html/md_3.html

btw ovde su naveli 106dB. za ovaj MD3. Zvučnik jako lepo izgleda i dobijam GAS čim ga ugledam ali mislim da su malo preterali u specifikaciji...

20 Hz - 21.000 Hz +/- 2,5 dB

20 - 80.000 Hz

106 dB / 1 W / 1 m

100 W nom. / 300 W mus. :0002trtum3:

16 Ohm

12,8 Ohm

38,1 Hz

4,3772

0,2730

0,2570

80,4198 Liter

2,28 Tesla

500.000 Maxwell

20,2 cm x 20,2 cm

7,93 cm

14,0 cm x 15,2 cm

7,0 mm

19,0 cm

5,7 kg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

Loudspeaker firm Voxativ of Berlin is unusual. It's fronted by Inès Adler, a woman and accredited engineer*. That's exceedingly rare in our male-dominant sector. Next, certain of her speakers are crafted by Schimmel, a specialty German piano builder. Again there are only few precedents. For musical instrument builders turned loudspeaker makers, only Bösendorfer speakers, the Steinway project with Peter Lyngdorf and the Takamine collaborations with Onkyo and Kiso Acoustics come to mind. But there's more. Inès outfits her widebander speakers with her very own drive units.

Postavljena slikaPostavljena slika

http://www.6moons.com/audioreviews/voxativ/voxativ.html :rofl:

:buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...