Jump to content

Merenje zvucnika (Sax u Visnjickoj Banji)


чика-Брка

Preporučeni Komentari

igrom slucaja, znatizelja, ne da djavo mira, jebem li ga sta je, uglavnom otidem ja kodkolege forumasa Vlade (vladac) u Visnjicku Banju. zakukao sam da bih izmerio moje ljubljene fullrange, a covek se ponudio. drugarski, nema sta. dobijeni parametri neobecavaju da neka cuda mogu da se naprave sa njima, ali vrlo prijatno sviraju, takoreciumilno. a parametri - malo da se igram sa proracunom za kabinete. najverovatnije dace biti obicni, najobicniji, najprostiji. nema potrebe za nekim ekstravagantnim projektom.e sad, Vladi puno hvala na merenju i druzenju i utrosenom vremenu (car si), a za potencijalnevlasnike ovog zvucnika - Veb Funkwerk Leipzig L2153PBK evo i parametara, cisto da se zna sta i kako. :cheers: Veb Funkwerk Leipzig L2153PBKRevc = 4.7854 ohmsFms = 80.3790 HzZmax = 39.9551 ohmsQes = 1.8749Qms = 13.7790Qts = 1.6503Le = 0.1683 mH (at 1 kHz)Diam = 165.0000 mm ( 6.4961 in )Sd =21382.4660 mm^2( 33.1429 in^2)Vas = 32.3529 L ( 1.1425 ft^3)BL = 3.1853 N/AMms = 7.8709 gCms = 498.1189 uM/NKms = 2007.5529 N/MRms = 0.2885 R mechanicalEfficiency = 0.8420 % Sensitivity= 93.5029 dB @1W/1mXLe = 6.472 ohms @1k PLe = 9.403 Degrees @1kHz

post-357-0-32935900-1295719493_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 58
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ovo deluje mnogo ozbiljnije nego što većina proizvođača daje uz svoje drajvere, može li se u kratkim crtama opisati kako ste i na čemu vršili merenja? (ne preispitujem, pitam iz radoznalosti - kako doći do ovako iscrpne količine podataka) :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vladac car. :cheers: covek zna znanje, a ima i scim. nego zaboravih da napomenem, da kad sam kod gosn Vladecuo njegove Visaton BG20 - zanemeo sam. za nepoverovati kako taj drajver ubitacno radiu adekvatnim basrefleks kabinetima. jeza. neverovatno da tako relativno jeftin drajver mozeda radi tako kako radi ! a perverzija je sto je Vlada napravio 2 varijante : jedna je full, a drugasa isecenom trubicom + visokotonac (zaseban-odvojen). obe kombinacije rade do dzadza.moze se reci da ce Visaton BG20 uskoro zasviriti i kod mene. prosto moram da ih imam.a povrh svega toga, covek (Vlada) je gostoljubiv, druzeljubiv, kulturan i potkovan znanjem.lepe i retke vrline za nekog coveka, a na moju veliku srecu i radost kao jednog od DIY-era. :cheers::drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kakvi god parametri bili, ja sam sa prastarim istocnonemackim fullrange-om visenego zadovoljan. mislim zvucno. e sad, posto djavo ne da mira, i nikad ne spava, nisam mogao da odolim. jbl speakershop je idealan program za igrarije. izracunao sam sa datim parametrima najbolju mogucu kutiju. mada, po parametrima ne moze da se napravi Bog zna kakva kutija, ali sta je tu je. odlucio sam se za 206 litara basrefleks, 2x po 70mm. :cheers:

post-357-0-60598200-1295777757_thumb.jpg

post-357-0-93878600-1295777767_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bravo VladaC - tacna vizuelna prezentacija tipicnog FR drivera - basa nigde, snazan shout u srednjima i poluprisutni, "brasnjavi" visoki ...Termin "brasnjavi" je inace Vladin i mnogo mi se svideo jer tacno odrazava onaj zvuk full ranger-a gde i snazan udarac palice u cinelu zvuci kao ceskanje metlicom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mala dopuna: zvucnik je ovako meren... pa sad... ko hoce da prihvati 'tacnost' merenja, ko nece...

PozdraV

Vlado, ja bash hvalim tacnost merenja, a sto je zvucnik takav kakav je, to je druga prica...

Rehdeko ...

Jes, jes - taj je bash tipican, 10 cola i u portovanoj kutiji.... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...