Jump to content

Zanimljive, smešne i čudne fotografije


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 14.6k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Crvene (tanke) cevi?

Ali kako prednji tocak ide levo desno ( ako uopste ide upravljanje na taj nacin)? Osovina tocka mi ne deluje da moze da menja polozaj u vertikalnoj ravni. jeste crvena sipka i poluga ali pojuga ide napred nazad. Steineeeee?!EDITSem ako onaj hidraulik horizontalni pri dnu ne vrsi uvrtanje celog sklopa tocka. Genijalno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.webbikeworld.com/bimota/tesi-3d/

http://www.autotrader.co.uk/EDITORIAL/BIKES/REVIEWS/DUCATI/33821.html

Dressed in the traditional colour scheme of white, red and gold, the Concept is powered by a Ducati engine. While featuring the original hub steering developed by Bimota, the Tesi 3D Concept boasts several new developments and refinements.

The front and rear swingarms utilise a trellis structure similar to the rear swingarm of the DB5 and DB6 series models. Also the front suspension has been radically redesigned and now uses a pull-rod mechanism with the hydraulic suspension located low beside the engine. Carbon body parts, forged alloy wheels and radial disc brakes are other features of the new Tesi 3D. The frame is light alloy.

Postavljena slika

Dakle, ima specijalnu glavčinu točka kojom upravlja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je nov model Bimota - Tesi Concept Motorcikla ciji nastanak datira jos iz sredine 80`,mada je takav originalni concept razvijen negde jos 30 ` u Finskoj - Oomega !I ako jeste sistem prednjeg ogibljenja izgledom vrlo neuobicajen ipak se u praksi pokazao u kao vrlo upravljiv i napredan u odnosu na Konvencionalno koncipirane prednje krajeve motorcikala.Mislim da je samo neuporedivo skuplja i kompleksnija mehanicka struktura predjeg kraja tog bajka u odnosu na konvencionalna resenja zapravo jedina prepreka ka znacajnijoj primeni i komercijalizaciji takvog dizajna !Evo slika motorcikla sa principijelno istim sistemom za upravljanje :Oomega - Finska

post-556-0-10156000-1298223341_thumb.jpg

post-556-0-95698300-1298223419_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno, jer se radi o potpuno dva razlicita pristupa, zahteva i motorcikla.Bimota jeste u osnovi Race bajk dok je ovaj Oomega vise Bobber(Show) bike Ipak zajednicki im je i oblik centralnog noseceg rama u obliku grckog slova Omega.Oba motorcikla su sjajna na svoj nacin,ali je meni Finski bajk nekako sarmantniji Poz

post-556-0-84743900-1298224331_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno, jer se radi o potpuno dva razlicita pristupa, zahteva i motorcikla.Bimota jeste u osnovi Race bajk dok je ovaj Oomega vise Bobber(Show) bike Ipak zajednicki im je i oblik centralnog noseceg rama u obliku grckog slova Omega.Oba motorcikla su sjajna na svoj nacin,ali je meni Finski bajk nekako sarmantniji Poz

Ovo je umetnost!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Delim tvoje misljenje Zivorade -Pure State of Art Kada sam prvi put video ovaj Finski Oomega bajk bio sam Fasciniran !Graditelj jeste neki skromni Finac po imenu Isto Kotavuopio - lik je genijalac sa sjajnim vizijama za svoje kreacije .

post-556-0-10684100-1298224931_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Delim tvoje misljenje Zivorade -Pure State of Art Kada sam prvi put video ovaj Finski Oomega bajk bio sam Fasciniran !Graditelj jeste neki skromni Finac po imenu Isto Kotavuopio - lik je genijalac sa sjajnim vizijama za svoje kreacije .

Što duže gledam, sve sam zaluđeniji... Svaki detalj je sa razlogom tu, a, opet, ne kvari celinu kao sliku... Kapa dole...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što duže gledam, sve sam zaluđeniji... Svaki detalj je sa razlogom tu, a, opet, ne kvari celinu kao sliku... Kapa dole...

Ja sam `provalio ` ukupan koncept i znacenje tog bajka Zvucace kao `crnjak` ali mislim da sam u pravuIzgled Oomega Bajka jeste donekle inspirasan mrtvackim zapregama iz 19 veka koje su bile prisutne i koristile se nekada tamo kod njih na tim prostorima West-a.Pogledaj samo kako je samo neobicno obucen graditelj tog bajka Gdin Isto Kotavuopio - kao mrtvozornik !Far tog bajka sa dva krila predstavljaju Dusu ,dok rucica menjaca ima ugradjen Pescani sat - Vreme Prolazi Polugica Slavine goriva u obliku Krstica ........Sve jedno -cool bike !

post-556-0-93199200-1298225950_thumb.jpg

post-556-0-49331400-1298226067_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam `provalio ` ukupan koncept i znacenje tog bajka

Zvucace kao `crnjak` ali mislim da sam u pravu

Izgled Oomega Bajka jeste donekle inspirasan mrtvackim zapregama iz 19 veka koje su bile prisutne i koristile se nekada tamo kod njih na tim prostorima West-a.

Pogledaj samo kako je samo neobicno obucen graditelj tog bajka Gdin Isto Kotavuopio - kao mrtvozornik !

Far tog bajka sa dva krila predstavljaju Dusu ,dok rucica menjaca ima ugradjen Pescani sat - Vreme Prolazi

Polugica Slavine goriva u obliku Krstica ........

Sve jedno -cool bike !

Da, i meni je to bila prva association...

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Epilog : Iz proverenih bajkerskih izvora : Gdin Isto Kotavuopio jeste sada u Raju (negde u nekom luksuznom odmaralistu nasred Tropa :Viannen_loungelizard: )Prodao je svoju Oomegu za 1.000.000 $ bogatom i razmazenom anonimnom kolekcionaru takvih `skalamerija` !Zakljucao svoj sajt i otisao .Moj Pun Respect za takve likove kao sto je Gdin Isto !Poz Zile :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Epilog : Iz proverenih bajkerskih izvora : Gdin Isto Kotavuopio jeste sada u Raju (negde u nekom luksuznom odmaralistu nasred Tropa :Viannen_loungelizard: )Prodao je svoju Oomegu za 1.000.000 $ bogatom i razmazenom anonimnom kolekcionaru takvih `skalamerija` !Zakljucao svoj sajt i otisao .Moj Pun Respect za takve likove kao sto je Gdin Isto !Poz Zile :cheers:

Dakle, nemam reči. Ova priča, sa dva zadovoljna lika na kraju, me je oraspoložila. Slike su me nadahnule i obogatile... Šta, više, tražiti od nedeljne večeri...?Pozdrav!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...