Jump to content

Zanimljive, smešne i čudne fotografije


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 14.7k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Nekoliko reklama iz perioda mrskog socijalizma - to je onaj period kada nije valjalo što je zdravstvo-školstvo besplatno, što se od penzije moglo živeti a na moru se ostajalo 3 nedelje. Fuj.

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

 

Sve reklame su iz perioda 1969 - 970 godine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam više šta da mislim... U to vreme sam bio jako mali. Krenuo u osnovnu školu tek sa 7, 1972., a ćale i keva su digli kredit za kupovinu stana na 30 godina. Prvih nekoliko su im skidali po pola plate na ime stambenog kredita a kasnije niko više nije ni spominjao "prokleti kredit" a koliko se sećam, pre isteka prvih deset godina sveukupni ostatak duga (dakle više od 20 godina puta 12 meseci puta dve polovine od plate!) ćale je isplatio sav ostatak kredita a vrednost je bila kao i cena kutije šibice... Odrastao sam u porodici gde se jedino znalo kukati kako se nema para i kako je sve skupo... Ja sam u ovoj "prokletoj demokratiji" kako je moj stric od milošte zove, digao kredit za kupovinu kuće na 10 godina, bez subvencija, indeksirano u evrima, pola skidaju meni, pola ženi sa plate, ostalo mi još 3 godine i 5 meseci da otplatim. Nikada nisam pred detetom cvilio kako nemamo para (uostalom, kao da me neko uopšte i pita, imam li) ...

Podseti me na famozni marketinški gaf Bila Gejtsa tokom predstavljanja novog Windowsa 7, naime, reče čika Bill da je Aero efekat, po prvi put implementiran u Windowsu 7 deo napora Mikrosofta da se omogući korisnicima povećanje produktivnosti... Čuj, milionima godina su pčele radilice bile one koje rade, a trutovi su bili trutovi i neradnici. Nema tog "Aero" efekta koji može da natera truta da postane radilica a radilicu da nauči nečem drugom osim da radi dok god se mrda. Da, nekada smo išli na more na po tri nedelje. Ja bih mogao i sada. Ove godine, evo, uplatismo rezervaciju 40%, idemo u Grčku, Parga, 20 noćenja, apartman sa tri kreveta, cca 70000 total plus naš prevoz i hrana. Kad sam bio klinac, matori bi vukao kobasice, slaninu i koješta u polutruloj Škodi i letovali smo u šatoru "made in Poland", keva bi po ceo dan cupkala oko boce gasa da skuva/ispeče klopu jer drugačije ne bi bilo ekonomske računice - ribu bi jeli samo kad je matori donese sa pecanja na Tisi... Najveći deo detinjstva sam nosio garderobu starijih klinaca-rođaka koju su oni izrasli... Prve farmerice sam dobi na uskrs kada sam bio u sedmom osnovne. Bicikl sa imao tek kada sam ga sebi kupio radeći celo leto u voćnjacima na Horgošu -  a vozio sam do tamo i nazad komšijski, pozajmljen, jer eto, nije se imalo da se kupi drugačije (btw, od moje kuće do Horgoša bilo oko 30km u jednom pravcu - znači oko 60km vožnje bicikla da se zaradi džeparac) ... Sladoled bismo možda polizali jednom tokom letovanja jer je i to bilo preskupo... Kad saberem sve, živeli smo jadno, da mnogo jadnije i ne može a moj pokojni matori bio grafički inžinjer i radio u struci kao tehnički direktor... Kako li su bedni jadni i siromašni bili oni koji su bez diplome neke škole radili istovarajući i utovarajući ugalj na kamione? Prosto zavidim onima koji su kao klinci išli u bioskop da pogledaju "Groznicu subotnje večeri"... Reče mi ćale da se ne sekiram, biće to na TV, treba samo biti strpljiv... Odlazak u bioskop je traćenje mukom stečenog novca...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moje iskustvo je bilo dosta drugačije. U čkolu krenuo '70-te, sestra i brat bili u srednjoj. Otac, niži rukovodilac u Carnex-u, majka radnik u trgovini. Svake godine more - istina: radnička odmarališta, izviđački kampovi, kasnije šator i vreća za spavanje. Kada sam bio u srednjoj, brat i sestra su bili na fakultetu. Brat u domu, a sestra je iznajmila sobu. Farmerke i patike - jednom godišnje. Radio sam nešto za letovanje i neki komad odeće, ali su mi roditelji dodavali. Kukali su istina zbog love permanentno, ja danas ne kukam, što ne znači da nemam poteškoća - imam dvoje dece na studijama i jedno u srednjoj školi. Uz nezaposlenu ženu.

 

Istina je da sam tada bilo mlađi, lepši i pametniji, pa se to doba i zbog toga čini lepšim. Ali, tada smo imali perspektivu, moglo se živeti od rada. danas to nije tako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...