Jump to content

Zanimljive, smešne i čudne fotografije


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 14.7k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Vaistinu :wavecry:

 

Onda niste upoznali prave Beograđane nego one novopečene.

 

Pravi Beograđanin nikada neće reći nešto takvo :hi:

 

Kao što ni ja ne pokušavam da ocenim žitelje drugih gradova po "kompleksu od Beograđana" sa kojim se susrećem kod pojedinih (iako su takvi po običaju najglasniji). Jasno mi je da su to malograđani koji su u manjini, je li :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma mi iz PM sasvim razumemo poentu vica, tj sarkazma sa kojim je vic (zapravo tužna stvarnost) začinjen. Ne volim da idem u Bg iz određenih razloga ali volim da idem kod prijatelja u goste bez obzira kako se zove naselje, mesto ili grad u kome žive. Ako je ikome ikakva uteha, odavde gledano, mnogima je Bg u PM... (ironično ali tako je...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma mi iz PM sasvim razumemo poentu vica, tj sarkazma sa kojim je vic (zapravo tužna stvarnost) začinjen.....

 

Ako zaista misliš tako mogu samo da citiram sebe:

 

 

Onda niste upoznali prave Beograđane nego one novopečene.

 

Pravi Beograđanin nikada neće reći nešto takvo :hi:

 

Kao što ni ja ne pokušavam da ocenim žitelje drugih gradova po "kompleksu od Beograđana" sa kojim se susrećem kod pojedinih (iako su takvi po običaju najglasniji). Jasno mi je da su to malograđani koji su u manjini, je li :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a propo Steinikinog posta - ja znam da je njemu Bukva veoma vazan elemenat porodicnog stabla ( uspeva ona i na Subotickom pesku , ako treba ) , ali se , eto , potvrdjuje kako je Bukva mnogo tvrdoglava vrsta - uspeva i na Prestonickom asfaltu

 

:buehehe:

 

zakljucak - goljo je goljo , ziveo on u Donjoj , Gornjoj ili Centralnoj Pripizdini

 

:hihihihi:

 

(ZM , iz najstarije Pripizdine )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a propo Steinikinog posta - ja znam da je njemu Bukva veoma vazan elemenat porodicnog stabla ( uspeva ona i na Subotickom pesku , ako treba ) , ali se , eto , potvrdjuje kako je Bukva mnogo tvrdoglava vrsta - uspeva i na Prestonickom asfaltu

 

:buehehe:

 

zakljucak - goljo je goljo , ziveo on u Donjoj , Gornjoj ili Centralnoj Pripizdini

 

:hihihihi:

 

(ZM , iz najstarije Pripizdine )

 

 

Slažem se nego mi malo muka svako malo kad neko ne zna gde bije, raspali po rodnom mi gradu i sugrađanima (po kojima umem i ja itekako oštro da raspalim ali je razlika što ja znam gde bijem).

 

Mislim može, ali da ih upoznaš brojčano onoliko koliko sam ja pa formiraj mišljenje objektivno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slažem se nego mi malo muka svako malo kad neko ne zna gde bije, raspali po rodnom mi gradu i sugrađanima (po kojima umem i ja itekako oštro da raspalim ali je razlika što ja znam gde bijem).

Uvek se udara tamo odakle će (po)najmanje da stigne protivudarac(a). Navikli smo al' sve teže trpimo. Izgleda da je pra-greh roditi se u Bgd. Al', opet, trka da se dođe. Još veća frka da se ostane. Odavno smo mi ovde u manjini.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

onako , uopšteno ......

 

psi laju , karavani prolaze

 

primer moje Prestonice - u vreme kanala oko utvrdjenja i smenjivanja kojekakvih kraljevstava po ovim prostorima - ovde je bilo naselje od nekih 70-ak hiljada dusa ;

 

danas , kad se Bačka i dalje zove po Baču , ovde jedva nekako preživljava 8 hiljada duša 

 

prvo "komunizam" (mislim na kožne mantile , ne socijalizam) , onda "demokratija" načiniše da svako ko može gleda da se učipi ili u NS ili u BG

 

provincija je stanje duše i , pravo da ti kažem , zabole me šta ko kaže o mojoj provinciji

 

drugim rečima - neko će samo da se zeza i to je no hard feelings , naročito ako je to zezanje lament nad zajedničkom sudbinom

 

a ko laje , neka mu ga .........svi su kutci ove zemlje podjednako sjebani

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas sam imao (ne)priliku da razgovaram sa bivšim milicajcem koji pujda lovce da ubijaju pse lutalice po tom kraju. No, zaista, nisam iz tog razgovora izvukao ikakav opšti zaključak o (bivšim) milicajcima ili lovcima. Toliko o tome.Kada pročitate/čujete da sam išta ružno uopšteno (pa čak i ne-uopšteno) rekao o bilo kom ne-beogradskom mestu pljunite mi u lice i zalepite mi šamarčinu, zaslužio sam. Ali, do tada...

onako , uopšteno ......psi laju , karavani prolazeprimer moje Prestonice - u vreme kanala oko utvrdjenja i smenjivanja kojekakvih kraljevstava po ovim prostorima - ovde je bilo naselje od nekih 70-ak hiljada dusa ;danas , kad se Bačka i dalje zove po Baču , ovde jedva nekako preživljava 8 hiljada dušaprvo "komunizam" (mislim na kožne mantile , ne socijalizam) , onda "demokratija" načiniše da svako ko može gleda da se učipi ili u NS ili u BGprovincija je stanje duše i , pravo da ti kažem , zabole me šta ko kaže o mojoj provincijidrugim rečima - neko će samo da se zeza i to je no hard feelings , naročito ako je to zezanje lament nad zajedničkom sudbinoma ko laje , neka mu ga .........svi su kutci ove zemlje podjednako sjebani

Baš tako...

Onda niste upoznali prave Beograđane nego one novopečene.Pravi Beograđanin nikada neće reći nešto takvo :hi:Kao što ni ja ne pokušavam da ocenim žitelje drugih gradova po "kompleksu od Beograđana" sa kojim se susrećem kod pojedinih (iako su takvi po običaju najglasniji). Jasno mi je da su to malograđani koji su u manjini, je li :)

Istina je i još jedna: rođeni Beograđanin ne mora biti pravi Beograđanin. Uverio sam se u to mnogo puta. Al' rođeni nisu mogli da biraju gde će se roditi. I to je nevolja, na obe strane tog merila.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad bolje razmislim, a i pre toga, u pravu ste.

Al', ponekad, prelije se poneka kap iz čaše.

:boredom:

Update₁: Slušam nešto Bogdan Zvonka u „Moj Beograd“ na StB i mislim se: o čemu mi pričamo. Sve je jasno onome ko 'oće da mu bude jasno. Beograđanin par excellence. Al', zbog toga, ne manje, imalo, Somborac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..........Istina je i još jedna: rođeni Beograđanin ne mora biti pravi Beograđanin. Uverio sam se u to mnogo puta. Al' rođeni nisu mogli da biraju gde će se roditi. I to je nevolja, na obe strane tog merila.

 

Zato i ne napisah "rođeni" :wink2:  jer praziluk ne bira gde će izrasti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...