Jump to content

jeftini Tang Band W3-823 VS MA Alpair 6


DYNABLASTER

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 234
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jest, chill out :)Ja kad bih krenuo da prepričavam šta se sve novo čuje na elektrostaticima od kako sam ubacio Behringera, pa prsti bi mi otpali, a tastatura raspala... Meni je drago svaki put kada se neko usreći sa nečim, ali je jako nezahvalno očekivati da i drugi članovi foruma prolaze kroz istu ekstazu a bez da su doživeli isto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steine - ne preteruj ne moras da budes neprijatan ako ti ne odgovara nivo necijeg entuzijazmadovoljno je da preskocis temu

Ma ok je. Treba da uživa svako, to je konačni cilj... Ne podjebavam. Samo kažem. Ja znam da mnogi ljudi kojima sam rekao kako ovo kod mene svira ne mogu to da pojme, sve dok i lično ne dožive. Od tada nema mnogo smisla da pričam. Radije zovem ljude u goste :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako ovo kod mene svira ne mogu to da pojme, sve dok i lično ne dožive.

da vidis sta ima ovaj lik od koga sam pokupio zvucnike ESI 3 metra visoke sa Wooferima od 300 W to se cuje se kao da si LIVE na koncertu u SC :connie_nutzo: pored toga u istom prostoru ima dve kutije Viktora Bradača od 2 metra visine i metar ipo sirine :connie_nutzo: u sredini je ne znam koliko pojacala/mono blokova ali ima sigurno pola tone u hladnjacima/kutijama po ostalim sobama po bar dva zvucnika i pojacalo .ima sve bolje od boljeg :house14:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...2 metra, 3 metra, pola tone, 300 wati...ima sve bolje od boljeg :house14:

Ne znam, ja sam obični arbajter koji sa malo mozga i deset prstiju krpi za ono malo za šta dotekne. Meni je moje i dovoljno i dobro i dovoljno dobro :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 11 months later...

Postavljena slika

Dakle, neka merenja ovih 3" FR prcvoljaka (Tang Band W3-1797S).

Link za T/S parametre & etc. od proizvođača: http://www.tb-speaker.com/detail/1230_04/w3-1797s.htm

Impedanca jedinice, mereno u slobodnom prostoru. (imp max. je na Fc=92,3 Hz)

Postavljena slika

Impedanca jedinice "zalepljene" za čašu zapremine 400 ml. :lol: (imp max. je na 189,7 Hz)

Postavljena slika

Frekventni odziv jedinice "Near field" iliti mikrofon udaljen oko 4-5 cm.

Postavljena slika

Frekventni odziv jedinice sa mikrofonom na udaljenosti od (samo) oko 40 cm. :unbelieveble:

Postavljena slika

Efektivni prečnik membrane je 6,4 cm, Re=3,7 Ohma. Sve je tu za izračunavanje T/S parametara. Good luck!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Infinite baffle ili closed box?

Već sam napisao - sva merenja - jedinica u slobodnom prostoru, bez ičega. Zato kod merenja sa mic-om na 40 cm frekv. odziv pada već od 1,3 kHz (praktično definisano širinom same jedinice).Osim testa zatvorene kutije, za koju je iskorištena čaša od 4 dl. :lol:Ova jedinica bi mogla da se koristi za područje od 500-600 Hz pa naviše (možda još bolje takve dve jedinice vezane redno), a da frekv. područje ispod pokriva neki 7-8" bass. Na tabli širokoj 23-28 cm pad odziva od bafle-step-a bio bi taman negde oko rezne frekvencije, tako da bi moglo sve da se uklopi....efikasnosti, oblik kutije i rezna frekvencija.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.6moons.com/audioreviews/boenicke2/sls.html

"Hi Guys,

heard them today, best staging and disperation I ever heard, low mid/mid and high is perfect...,and today I compared speakers up to 48000$. Best is they can play loud too. Was speechless about this performance. Had time to talk to Bönnings in person about the SLS.

Yes the mid/high are the tangbands-W31797S in parallel (2 Ohm!!) only with 1 MKP at 300Hz HP, the fullrange on the side makes 80 to rougly 6000Hz (no crossover!) and 2 Woofer with the Omnes DSP active at/till 80Hz. Fullrange/Woofer are all the same one, a Monacor loudspeaker, but I don't know which one but what he said they are 17cm and till 6000hz. Can somebody help, PLEASE...found it, it is the SPH-176 Monacor, fits perfect from RE 6.6Ohm=3.3 Ohm (see descrition), look, TSP for TML, measurements....

Wanna build them myself because 10000 is a joke, the chassis cost not more then 500$ and the sub section with the TML is not necessary for this awesome sound. The Tangbands and the side Fullrange Monacor rocks and from 80hz downwards I can also use a very good closed impulscorrected sub with 8 inch Woofers per side to have a good performance between 80 and 30Hz...

So I don't need the complex CNC-machined inside, the same outside design and measures are enough, which are already given. If I want I could even find this out because I have fotos from the inside, the cutout dimension of the speakers and the outside measurements. so if I zoom the foto till I have the correct outside dimensions I can even rebuild the TML."

http://techtalk.parts-express.com/showthread.php?t=215456

http://www.6moons.com/audioreviews/boenicke3/1.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

smela izjava jasta :)

evo na seljackom engleskom moji dojmovi pa vi vidite :D

http://www.diyaudio....3d-sound-2.html

a kakvotju zvuka ne mozes saznati preko grafikona

znam da je navodno vec sve izmisljeno, i da je tesko poverovati u revoluciju u zvuku, al eto sta ces bude i toga :lol:

Bokac metni ih u normalne kutije, upari sa midbassima pa ce vidis da taj lik nista ne lupa, iako mislim da im najvise odgovara sto uzi bafflek, al to je moja pretpostavka jer ih nisam probo sa sirim bafflekom

iako jeste se nalupeto oko SLS zvucnika, u SLS ta dva TB imaju kondenz na nekih 1000Hz, midbass sa strane jeste bez skretnica i svira fullrange, na nekih 5000-6000Hz blago pada odziv, a dva woofera tera posebno preko skretnice

evo odje klikajte na strelicu pa onda na sliku Tangbanda ima mini info

http://www.boenicke-audio.ch/SLS.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da tu ima dovoljno testa da se umesi sirotinjska varijanta po naski...Mozda se moze nesto iskombinovati sa tim TB-om i nekim basom od 12"-15", u aktivi naravno posto treba uskladiti osetljivosti. Ako ne u Open Baffle, onda u Aperiodic Boxu, nesto kao F.A.S.T. koncept. Mislim da ne bi nesto mnogo losije sviralo od tog ultraskupog SLS-a...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...