Jump to content

jeftini Tang Band W3-823 VS MA Alpair 6


DYNABLASTER

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 234
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

nešto ne verujem :rofl:

Nije to što sam ja lep , nego sam i zgodan .....svojevremeno tamo kod stajnike u komšiluku sam od strane ženskog žirija / oko 200 žeskih / koji je glasao tajno , onako su merkali sa strane , proglašen za .......nije za priču ......i dan danas italijanci dobijaju kompekse niže vrednosti kad sam ja vidnom polju :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa za aktivu može.-----------------------------------------------@Vladac, nema šta posebno. Record > Impulse Response / Time Record. Unutra odabereš tab sweep, sequence lenght 256k ili 128k, sampling rate 44k, cekiras "center peak of impulse response" i kliknes tu Record. Posle toga odes Analysis > Frequency response and distortions.Boje i linije sam stavio kako mi se sviđa, kao da je bitno.-----------------------------------------------@ZvuGde se podešava time gate?-----------------------------------------------@RadeCenim što se trudiš da objasniš ali ja tebe ništa ne razumem.Distorzija ispod 400 Hz je itekako stvarna. Šta očekujete od 3"? Svoje drajvere koje sam merio nemaju to, možda zato što su 8" itd...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZAKLJUČAK:

Ni pod razno ne koristiti ovaj zvučnik ispod 400 Hz. Skretnica 500 Hz četvrtog reda ili nekih recimo 700-800 Hz drugog reda. Može bez problema da radi do 20 kHz, ne treba mu super tweeter, ali ne treba preterivati sa off axis slusanjem, max tih 30 stepeni. Zvučnik ima problem na 1600 Hz zbog flat conea, i potrebno je igranje sa oblikom bafflea i daljinom slušanja da bi se problem zamaskirao. Notch filteri ne pomaži i mislim da nisu potrebni.

ovo je ultra understatement, ne da mu ne treba tweeter neg bolje svira od vecine tweetera, to i jeste mid-high modul

i jos nesto a vec sam spominjao, mozes da gledas u njih kolko oces, zvuk ne izlazi iz zvucnika! i to cak i u nearfieldu kao PC zvucnici

eventualno kad je neki zvuk koji je tako snimljen da se bas locira iz zvucnika onda se cuje da izlazi iz njih ali to opet biva simpaticno kako rade :)

cak mozes da vrtis glavu levo desno kolko oces, bina ostaje netaknuta- sto ja ne znam da neki zvucnici mogu, cak i kad se priblizis skroz jednom zvucniku bina takodje kolko tolko ostaje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa dobro oca li mu - izgleda da niko ovde ne zna da meri zvucnike .........tacno cu morati da skupim svoju opremu za to , bar imam mog Vladu da pitam sta i kakoon covek radio a nije se kurobec'o po forumima da zna znanje :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A kada si u kukuruznom polju? Jel' pucaju kokice? :buehehe:Daj, bre, sliku, ali stavi WARNING!! pre...

Koji si ti taleban .....lepo sam napisao ženski žiri ....sad ćeš ti da procenjuješ , ajde tamo i meri ručno parametre dok ne otkriješ da to ARTA radi na 100 MHz brže ........ :smesna: ......jedini problem koji imam sa ženskama je to da bi o'ma da se udaju .......pa ne mogu se ja oženiti sa svima ....i polako sa timSad vidim da bi i bačvani da mere , popustile uši aaaaaaa.... :nananana:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa dobro oca li mu - izgleda da niko ovde ne zna da meri zvucnike .........tacno cu morati da skupim svoju opremu za to , bar imam mog Vladu da pitam sta i kakoon covek radio a nije se kurobec'o po forumima da zna znanje :buehehe:

Malo po malo. Možda se nešto i nauči :)Priznati da se nešto ne zna je ionako precenjeno :PJa ću prvi, pošto malo toga znam o bilo čemu, da otvorim temu čim naiđem na problem. Mada, do sada, jedini problem koji imam je što ne čujem visoke tonove baš najbolje. Pogotovo kad nisu priključeni visokotonci :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam jedno skontao: Neke stvari se ne moraju meriti, tj, uprkos losijim rezultatima merenja, bitno je da se uziva! Ali eto, neko bi da vidi merenja pre neg sto proba... :buehehe:Dobro dobro, ce merimo... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...