Jump to content

jeftini Tang Band W3-823 VS MA Alpair 6


DYNABLASTER

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 234
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

kako se bre vise ne proizvodi, nemoguce?!huh nemoj me plasis, evo naso sam na TB stranici i ima ga u metallic cones

Dal sam ja corav :eek: ili ovde pise "This Product Is No Longer Available"http://www.parts-express.com/pe/showdetl.cfm?Partnumber=264-888Ajd ostavi link za taj sto si nasao. Sad vidim Bokijevu listu pa idem da vidim sta je on odabrao.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Te sve 4" TB koje se forsiraju kao FR rade koliko i koštaju ......kao srednjetonac se ne mogu koristiti a kao FR tu i tamo ......5 " je već pravi midbas i taman toliko i košta .....može kao srednjetonac i kao midbas .......6" midbas je već nešto što odudara od cele produkcije TB , dugo je u proizvodnji jer se pokazao kao zaista dobar zvučnik za te pare . Generalno problem kod TB je da često menjaju modele , tako da nisu nešto preporučljivi . PS model 655sa koji se dugo preporučivao kao FR ili kao srednjetonac , nije ni jedno ni drugo .Kao FR je taman tu koliko i košta , a kao srednjetonac ga je nemoguće rezati iznad 2000hz što je zaista malo za nekog ko može da radi veliki deo opsega i sa takvim karakteristikama ....... Ako nešto valja kod njih onda to i košta , a ako već košta onda je izbor poprilično širok ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre nešto više od godinu dana AR je testirao osam njihovih zvučnika ......i kao najbolji po onome šta se moglo videti i pročitati je bio W4 1775 S .....ali taj je imao onda cenu od 66 evra ......za te pare se kupuje skoro vrhunski Seas .. Sa druge strane se na grafikonima može videti da to što je reklamiran kao zvučnik sa malim izobličenjima ne pije vodu jer iznad 4khz naglo rastu isto kao što na tom delu ima dekomresiju na MOL-U ......diskretan FR a previše skup za srednjetonca ..... W 5 1367 B0 ----sa cenom od 49 evra može da prođe kao dobar zvučnik ......i jeste dobar ......ali ako se uzme u obzir da u nekoj eventualnoj proceni koštanja para kutija od oko 200 evra treba dodati nekih 15% i kupiti perfektan Seas , onda TB tu nema šta da traži . Model od 6" 623 , se pokazao barem ovde kao neko ko nije skup i opravdava uložena sredstva .....postoje par dobrih projekata sa njim ..... Moje iskustvo sa TB počiva na W4 655 SA koji otprilike odgovara onome šta je napisano u AR , i pomalo suprotno od nekih drugih .... Što se tiče rezonantne , moj par je imao iznad 100 hz rezonantnu , daleko više od deklarisane .....frekfetni opseg je bio različit i to osetno kod oba zvučnika .......ima jedan pik između 1 i 2 khz / i porast izobličenja u tom delu / koji se lagano odstrani ako radi kao FR i poprilično teško ako radi kao srednjetonac ......veliku dekompresiju na MOL-u pravi od 2 do 4 khz ..... Nedavno je nešto slično testirano i u jednoj drugoj reviji i pokazalo se zašto sam imao problema oko korišćenja TB kao srednjetonac ......ne ide preko 2 khz pa neće . Zvučno , dok je radio kao FR osetilo se da ide ne previše visoko ......dok kao srednjetonac ima potencijal , ima detalje za sve pare koliko košta , ali uz velike i nepotrebne muke ....moj sam premazivao 2-3 drvofiksom da mu umirim rezonance + komlikovana skretnica ......za te pare kao srednjetonac ide HW 100 i makar dva puta bolje radi , samo što je ružniji .....a TB baš onako lepo izgleda ......mislim da sam i neke sličice stavljao PS TB kao i većina svih FR zvučnika ima svoje prednosti i svoje mane .......veliko oduševljenje može da izazove kod svih onih koji imaju loše kutije tako da nedostatak bilo kakvog reza a samim tim i detalja , lažno ubedi da to radi perfekno da tu ima detalja i da je scena savršena .....tačno , ali samo u određenim granicama , tako da se vrlo brzo otkriju svi problemi ' oko kratkog jorgana ' .....pokriješ glavu , noge otkrivene , pokrije noge ......++++ sve rezonancije koje te vrlo lagane membrane imaju . Sa druge strane ,ne može se očekivati nešto pozitivno o FR od nekog ko propagira simulatore i opremu za snimanje zvučnika u cilju što bolje odrađenog reza .....toga nema kod FR :guitarplayer: .......... PSS bio je i neki visokotonac testiran .....košta 29 evra .....za te pare se kupuje Vifa dxPSSS testirani su bili i Fostex-i pa i tamo se dogodila podudarnost sa testiranjem i nekim projektima koji su rađeni na osnovu njih ......gledaš testove i kažeš , ovaj bi mogao ovo ili ono i onda negde vidiš da i drugi isto misle ......a nije to ono kad svi misle isto , niko ne misli ništa .....recimo Fe 206 ima odziv izvan ose kao TB 4" u osi ......i postoji jedan vrlo ozbiljan projekat koji koristi taj Fostex kao srednjetonac .......e sad taj Fostex košta kao dva dobra Seasa ......skoro

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gle! Rade, sve se slažem, samo što me nekada mrzi da sve to toliko napišem. :lol: Nadam se da je dynablaster pročitao. Evo, sa zakašnjenjem (iz prethodnog loptanja) ga prosleđujem na tvoj text sa mnogo točkica, da ne moram ja da se upinjem da objašnjavam da to "4D zvuk, etc." sa TB FR-ovima i nije baš tako savršeno... :lol:Ljudi koji po netu imaju tako bombastične opise sa izlivima oduševljenja i konstatacijama da je to nešto najbolje na svetu ili imaju iz toga debeli interes promovišući neke svoje kutije, ili je to jednostavno nešto najbolje što su čuli u životu, što govori o njihovom (ne)iskustvu. Jedna stvar je kada je nešto odlično za novac, što ne isključujem u ovom slučaju, ali kada se proglašava za najbolje u "cost no object" areni...što bi rekao Iggy Pop - Blah, Blah, Blah!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gle! Rade, sve se slažem, samo što me nekada mrzi da sve to toliko napišem. :lol: Nadam se da je dynablaster pročitao. Evo, sa zakašnjenjem (iz prethodnog loptanja) ga prosleđujem na tvoj text sa mnogo točkica, da ne moram ja da se upinjem da objašnjavam da to "4D zvuk, etc." sa TB FR-ovima i nije baš tako savršeno... :lol:Ljudi koji po netu imaju tako bombastične opise sa izlivima oduševljenja i konstatacijama da je to nešto najbolje na svetu ili imaju iz toga debeli interes promovišući neke svoje kutije, ili je to jednostavno nešto najbolje što su čuli u životu, što govori o njihovom (ne)iskustvu. Jedna stvar je kada je nešto odlično za novac, što ne isključujem u ovom slučaju, ali kada se proglašava za najbolje u "cost no object" areni...što bi rekao Iggy Pop - Blah, Blah, Blah!!!

Za Dinu ću da napišem da je najbolji zvučnik od 4 " koji sam ja čuo bio Boston 40MR i koji je u kompletu sa skretnicom i visokotoncem bio skoro 1000 dm .....to je u kolima kod mene prangijalo bolje od Dynaudia .....mid bas u rupi za zvučnik a visokotonac u rupi od ventilacije stakla na vratima ....normalno da je to verzija za proleće leto i jesen .....zimi se magle stakla previše :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nema problema .....ja sam ga samo naveo / seas / kao neku alternativu u cenovnom rangu za TB ..... mada se mora priznati da seas nije loš i da bi mogla biti neka eventualna verzija sa Acinim ribonom .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uffda bi se uvezalo sa Acinim ribonom , to mora biti drajvercina ......... i da odgovara

U jednom razgovoru sa njim ja sam naveo da je moja ideja da ....sad obrati pažnju .......da akustične odzive toliko izmešam / recimo prvi red / a faze dobro uštelim , tako da bi velikim delom opsega praktično " ubrljavio " malo žešću brzinu ribona ,i gde bi efekat bio sledeći .......ne bi došla do izražaja brzina ribona a opet bi ukupan odziv bio ipak korektan jer se radi o midbasovima malog prečnika i male mase .....to su neka moja razmišljanja koja me drže jedno par godina . Po mojoj teoriji to treba da funkcioniše .....praktično se ima na početku opsega samo midbas , pa onda zajedno i na kraju ribon ......kao ferari kad ubrzava sve brže i brže ....... Druga verzija je da se rez spusti na oko 1100-1200 i malo zaboravi na maksimalnu snagu ......i na malim snagama bi to radilo dobro .....onako za slušanje .....za cepanje izvadim kutije od razglasa i to je to .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gle! Rade, sve se slažem, samo što me nekada mrzi da sve to toliko napišem. :lol: Nadam se da je dynablaster pročitao. Evo, sa zakašnjenjem (iz prethodnog loptanja) ga prosleđujem na tvoj text sa mnogo točkica, da ne moram ja da se upinjem da objašnjavam da to "4D zvuk, etc." sa TB FR-ovima i nije baš tako savršeno... :lol:

mosh se upinjes kolko oces, ja znam sta sam cuo... a imam i povelike ushi :tongue10:

i jos jednom za sve teoreticare: flat TB nema veze sa zvukom klasicnih sirokopojasnih

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mosh se upinjes kolko oces, ja znam sta sam cuo... a imam i povelike ushi :tongue10:i jos jednom za sve teoreticare: flat TB nema veze sa zvukom klasicnih sirokopojasnih

Kad bi ti imao praktičnog znanja kao pojedini 'teoretičari' imao bi najaču firmu u Srbiji za proizvodnju kutija a možda i šire ..............
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...