Jump to content

jeftini Tang Band W3-823 VS MA Alpair 6


DYNABLASTER

Preporučeni Komentari

to i ja mislim, iako je jedan nemac navodno probao klasicnu FAST varijantu i onda je probao SLS koncept(bez woofera), i kaze neuporedivo je bolji SLS fazon, hebemliga bash

"...nimmst 2 Stück Tangband W3-1797 parallel (damit der Wirkungsgrad des SPH 176 erreicht wird) mit Kondensator (sehr guten nehmen!, ich hab nen Silberfolien drinne) bei 1khz trennen. Nicht klassisch FAST (was man da auch machen könnte, habs probiert aber so klingt es um welten besser)..."

poslednji post na strani

http://www.visaton.d...?t=21408&page=9

ja cu sa drugarom svinjom klepamo za njega SLS fazon ali mini kutije, znaci samo TB i sa strane midbass, i posebno cemo 4 woofera po sobi

a ja cu da klepam i klasicne FAST-ove sa TB, ne interesuje me sta drugi lupaju hehe :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 234
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Super ideja. Mora da ima neka sitna caka, sto kazu, "devil is in the details". 4 basa po sobi bi trebalo dati uravnotezeniji bas u sobi. jedino moze biti zajebancije oko skretnice, nije mi jasno da li tu treba neki delay... Kada milsim na FAST koncept, ja sam na momenat pomislio na nesto tipa Econowave. 12" bas koji moze da dobaci do 1000 Hz, pa onda TB na gore, (umesto Waveguide-a...). Samo Aktiva zbog razlike u osetljivosti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bokac metni ih u normalne kutije, upari sa midbassima pa ce vidis da taj lik nista ne lupa, iako mislim da im najvise odgovara sto uzi bafflek, al to je moja pretpostavka jer ih nisam probo sa sirim bafflekom

iako jeste se nalupeto oko SLS zvucnika, u SLS ta dva TB imaju kondenz na nekih 1000Hz, midbass sa strane jeste bez skretnica i svira fullrange, na nekih 5000-6000Hz blago pada odziv, a dva woofera tera posebno preko skretnice

evo odje klikajte na strelicu pa onda na sliku Tangbanda ima mini info

http://www.boenicke-audio.ch/SLS.html

heard them today, best staging and disperation I ever heard, low mid/mid and high is perfect...,and today I compared speakers up to 48000$. Best is they can play loud too. Was speechless about this performance. Had time to talk to Bönnings in person about the SLS.

Yes the mid/high are the tangbands-W31797S in parallel (2 Ohm!!) only with 1 MKP at 300Hz HP, the fullrange on the side makes 80 to rougly 6000Hz (no crossover!) and 2 Woofer with the Omnes DSP active at/till 80Hz. Fullrange/Woofer are all the same one, a Monacor loudspeaker, but I don't know which one but what he said they are 17cm and till 6000hz. Can somebody help, PLEASE...found it, it is the SPH-176 Monacor, fits perfect from RE 6.6Ohm=3.3 Ohm (see descrition), look, TSP for TML, measurements....

Wanna build them myself because 10000 is a joke, the chassis cost not more then 500$ and the sub section with the TML is not necessary for this awesome sound. The Tangbands and the side Fullrange Monacor rocks and from 80hz downwards I can also use a very good closed impulscorrected sub with 8 inch Woofers per side to have a good performance between 80 and 30Hz...

So I don't need the complex CNC-machined inside, the same outside design and measures are enough, which are already given. If I want I could even find this out because I have fotos from the inside, the cutout dimension of the speakers and the outside measurements. so if I zoom the foto till I have the correct outside dimensions I can even rebuild the TML."

Prvo, tako tresnuti da nije ništa bolje čuo do 48 k$, mislim...stvarno...

2 komada w3-1797s u paraleli koji daju 2 Ohma. Pa, šta reći na ovo???

Zatim da ih seče na 300 Hz sa jednim MKP-om. Da li je neko izračunao koliki MKP kond treba za 2 Ohma i 300 Hz? Ako se niko nije setio da proveri, treba 265 uF.

Pa, pominje Monacor mid-bass koji je pušten full, do 6000 Hz, a pri tome je montiran sa strane (dakle pod 90 stepeni u odnosu na osu slušanja).

Onda nešto piše od niskim frekvencijama što ne znam da li je ikome jasno šta je napisao... 80 Hz, pa ispod 80 Hz pa do 30 Hz....majko mila...

Posebna priča je sam koncept kutije u smislu njene širine prednje ploče (uska koliko se moglo sa tim TB-om), što će reći da vrlo visoko počinje baffle step pad frekv. odziva. Na oko 1 kHz. Možda se zato i pominje da se koncepija takva da se FR reže tako visoko. Ali, šta je onda sa usmerenosti mid-basa koji je pod uglom od 90 stepeni, i kako u stvarnosti izgleda i zvuči područje od 200 Hz do 1000 Hz koje zajednički pokrivaju FR i mid-basovi montirani sa strane?

P.S. Već sam ranije u više navrata napisao - net stvarno svašta trpi, da se žvrlja po njemu. :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taj Monacor SPH 176 i svira full u SLS, nema nikakve skretnice u tome i jeste fora, teoretski to ne moze, al eto vidis da je teorija pobijena praksom kao sto i TB oduvavaju sve drajvere redom hahahaha :lol:nije kod njih fazon detaljnost, blistavost, vokali ovo ono- to je za hifi zabavistance, oni prave zvucnu sliku kakvu nisi do sad cuo/pojmio/osetio kako da se izrazim ne znam, e u tome je fora zasto su uberdrajveri, holografska dimenzija! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super ideja. Mora da ima neka sitna caka, sto kazu, "devil is in the details". 4 basa po sobi bi trebalo dati uravnotezeniji bas u sobi. jedino moze biti zajebancije oko skretnice, nije mi jasno da li tu treba neki delay...Kada milsim na FAST koncept, ja sam na momenat pomislio na nesto tipa Econowave. 12" bas koji moze da dobaci do 1000 Hz, pa onda TB na gore, (umesto Waveguide-a...). Samo Aktiva zbog razlike u osetljivosti...

Vixboys ne bavim se skretnicama, jer ne znam i ne zanima me, samo full aktiva jerbo sam cyber crnogorac! :icon_mrgreen:a za taj poduhvat sto oces, po jedan TB je slabo tj tiho, znaci trebaju po dva ko u Boenicket kutijama, a ako oces jos glasnije ondak po tri al to je vec huhu, al nema veze isplati se jer to su nove dimenzije :)kad si vec spomenuo delay sa bassovima, koga nece biti jer ce se tako rasporediti po sobi, e mene cudi, Boenickes je povezao te side firing midbasse sa TB i to sve tera zajedno, e sad meni nije jasno kako tu izmedju TB i Monacora nema delaya?! al eto izgleda da nema ili ima al se ne oseti?!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taj Monacor SPH 176 i svira full u SLS, nema nikakve skretnice u tome i jeste fora, teoretski to ne moze, al eto vidis da je teorija pobijena praksom kao sto i TB oduvavaju sve drajvere redom hahahaha :lol:nije kod njih fazon detaljnost, blistavost, vokali ovo ono- to je za hifi zabavistance, oni prave zvucnu sliku kakvu nisi do sad cuo/pojmio/osetio kako da se izrazim ne znam, e u tome je fora zasto su uberdrajveri, holografska dimenzija! :)

help :bad:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta je? pa eto kod tebe su metni ih u kutijice a ne u case, dodaj midbasse i eto higher state of conciousness :Dili ih vracaj nazad, sad si me iznerviro sa tim pederskim smajlijem... malo manje gledaj u te grafikone jer ti ocigledno ne prijapovracaj onom Sarajanu Ebaenu ili kako se vec zove, lik koji je posle slusanja kupio SLS, i za tebe je tatamata u slusanju zvucnika hehe :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ostavi se teoretisanja, hbt kod tebe su i mesto da ih slusas ti ih meris ?! pa mislim :buehehe:

Pa, naterao si me da ih uzmem. :buehehe: Rek'o, da ti se odužim sa par merenja...mislio sam da će ti možda (slučajno) nešto od toga koristiti.Znam šta bih sa njima, kakav projekat i kutije bih radio, ali to nije "my cup of tea". Razvoj bi i trajao i (nešto bi i) koštao, tako da ne mogu sada time da se bavim.Uostalom, i ranije sam napisao predloge za koncepcije sa Alpair-om ili sa ovakvom FR jedinicom.P.S. Vidim da niko nije uradio domaći zadatak i izračunao T/S parametre iz datih podataka.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inače, imam svog favorita od svih TB FR jedinica. Taj FR bih koristio od određene frekvencije koja bi bila oko rezne, pa naviše, bez super-visokotonca.

W3-1878. Jeste da je malo skuplja :sarcastic_hand: ali izgleda da mangupi uvek znaju da zacepe nešto što zaista valja. Naravno, dole bi išao bass, montiran kao i FR na prednju stranu kutije. Pasivna skretnica 6/6 dB ili 12/6 dB. Bass izabran da bi se uklopio u nekoliko zahteva. Ukomponovano sa oblikom kutije, reznom frekv., efikasnostima jedinica, itd.

Od jeftinijih solucija imam još nekoliko da izgledaju obećavajuće:

W3-315E, W4-657SH, *W4-1337SDF, W4-1320SIF, W4-1320SJF, W3-316B, W3-1011SB, W4-1052SDF, *W5-1611SA

*boldovano - interesantne u svojoj cenovnoj klasi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dzaba ti spisak, ne moze nista da prismirise flatcone-u ;)

W5 je kod Solaje pa mozes poslusas

Zar postoji W5 flat cone kao ovaj W3-1797? Čini mi se da sam video W3, W4 i W6.....Daj link za taj W5.

Inače, malo sam proleteo preko parts-express i ugledao

Postavljena slika

W4-1879 na akciji. Prodaje se za 1/3 od regularne cene, iliti 60$/kom. :unbelieveble:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...