Jump to content

SIGMA pitanje,


diyend

Preporučeni Komentari

Послао сам му ПП и чекам.Имам бољу идеју а и једноставнију  да се не користи " Л " профил!

Jel si docekao odgovor? I ?Sta znam, ajde da i ja vidim tu ideju pa da prokomentarisem. Verovatno imas neku ideju da se koristi samo neki aluminijumski flah( ili mozda nesto kao u PC napajanjima) na kome bi se montirali svi ovi tranzistori u TO126 kucistu?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 123
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jel si docekao odgovor? I ?Sta znam, ajde da i ja vidim tu ideju pa da prokomentarisem. Verovatno imas neku ideju da se koristi samo neki aluminijumski flah( ili mozda nesto kao u PC napajanjima) na kome bi se montirali svi ovi tranzistori u TO126 kucistu?

- Јесам, хладњаци су високи 165мм, али умањено за 2 х 10мм због причврстних профила.Значи здрава површина 145мм што се уклапа у моју идеју.Ма ту је довољно и обично парче Ал. лима # 3мм, 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Викторе:Јел ти беше имаш ону стару верзију ( штампе )овог појачавача?Интересеју је ме колико се они МЈЕ тразистори греју, и зашто сте термално спојили њих и излазне?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Викторе:Јел ти беше имаш ону стару верзију ( штампе )овог појачавача?Интересеју је ме колико се они МЈЕ тразистори греју, и зашто сте термално спојили њих и излазне?

Imam staru verziju, imam ustvari dve stare verzije ali ni jedna od njih nije funkcionalna jer sam rasklopio to. Vec sam rekao, oko 0.5W je sisipacija po jednom MJE, dakle oko 2.5W je za svih pet. Originalni projekat je bio takav da se termalno spoje sa izlaznim, ja tu nista nisam dirao a niti zeleo da modujem. Ja cu raditi prema originalu sa L profilom, zasto sada prepravljati?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Viktore ovo mnogo dobro izgleda!Gde si radio pcb?

Drago mi je da ti se svidja kako izgleda. Ova plocica je iz prve serije sto sam radio kod EIPCB-a, tu seriju imamo samo ja i Dragan Veljkovic(dveljko). Radjena je i druga serija koja jos bolje izgleda a isto je na 105u bakru i radjena u EIPCB, razlika u odnosu na prvu verziju je ta sto su i top layer prskali crvenom bojom i mnogo mnogo lepse izgleda tako.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Mali broj je bio u pitanju (ispod 10) a sto se cene tice Viktor moze bolje reci kako je u odnosu na druga mesta.

Napisao sam ja Zokiju vec odavno u privatnoj poruci gde sam radio plocice, koja je cena bila itd. Kvalitetnije je i jeftinije od ostalih, jedina mana je ta sto mora u prvoj seriji da se plate troskovi izrade filmova, ako se dobro secam 1900dinara. A da napisem za sve, u drugoj seriji plocica, ukupno 10 plocica a svaka ima 1.2dm^2, cena je bila 490dinara po jednoj plocici na 105u bakru profi odradjeno. Na 6komada bi cena bia veca, 620dinara po plocici. Prva serija je bila od 6komada, dakle 620dinara po ploci i jos 1900dinara za dokumentaciju. Ovo su cene sa porezom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...

Ako ti je on tako napisao to je to. Poslao sam ti link sa Pile-tovim utiscima, on je radio istu verziju kao i ja. Koliko se secan Pile nije bio polovicno zadovoljan, bio je vrlo zadovoljan.

Eh, Pile, samo za Tebe: Majstori smo naaajbolji i volemo Hi-Fi...

Kad mu se setim očiju dok je pričao o svom amp-u...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel peva neka od ovih sigmi iz teme? Viktorova još nije gotova kako reče, ostali?

Moja stigla dovde (videtii slike). Kad izfinansiram trafoje i malko izbrusim ivice prednje ploce bude gotovo...Napajanje je na dva sprata, dole 2x40mF a gore stabilisano napajanje za VAS. U pitanju je Piletova verzija na 50V.

post-53-0-81017900-1322430483_thumb.jpg

post-53-0-57574300-1322430487_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moja stigla dovde (videtii slike). Kad izfinansiram trafoje i malko izbrusim ivice prednje ploce bude gotovo...Napajanje je na dva sprata, dole 2x40mF a gore stabilisano napajanje za VAS. U pitanju je Piletova verzija na 50V.

Izgleda vrhunski Peđa :good2: Moram priznati da je svaki tvoj rad, koji sam video do sada, neverovatno uredan :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...