Jump to content

Potato pit


beatgoeson

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
  • Odgovora 161
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

U zao čas sam odlučio da se ispružim za još nekoliko Thiel jedinica...Kada sam pisao firmi od koje sam pazario prošle godine, odgovor je bio u stilu "nema, i više ih neće ni biti!".Ostao sam u čudu, čak sam pomišljao da je poruka lično obojena.Elem, pre desetak dana, umro Jim Thiel, osnivač, konstruktor, inovator... :punk:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Dugo nije bilo razvoja situvacije kod tebe.. kako stoje stvari sada...>? ima li nekih grandioznih promena, da li je sve leglo na svoje ili je neki novi crv uz'o da te jede?

I ima novosti, ali i nema... Poslednja značajna promena je digitalac za sub - fenomenalna sprava, skupljam pare za još jednu.Nema nikakav indikator, pa ne vidim koliko snage crpi iz njega woofer, ali je utisak da toga ima u rezervi makarkoliko. :coffee: Dobro je što mu je volume dosta široke ruke, pa daje vrlo jak izlaz (to bi, valda, bio "gain"?), tako da su razlike u nivoima između pojedinih pojasa sada mnogo manje, skretnica radi rasterećenije, sa mnogo manje distorzija, i sada mogu da slušam mnogo, mnogo glasnije. Zapravo, sada imam veoma pristojan zvuk, povremeno i impresivan. Čak. :) Očekujem da kompletiram potreban broj drajvera za novi mid-bass pojas, očekujem da buraz u ZR svakog dana završi dodatni par kutija...Šlag na tortu ide kada majstor, koji predano radi ( :) ) na custom skretnici, završi posao - bez nje ću moći, na ovoj postojećoj, da slušam samo jedan woofer na mono izlazu za sub.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kad sam već ovde, da se "pohvalim"...Bio sam pre dva dana u Zrenjaninu, da vidim kako napreduje nova kutija, i,...Joj blama, sramota me da priznam... Zapremina piramide je baza x visina. I, još jedna sitnica, na koju sam u nekom momentu naročite inspiracije zaboravio - to treba podeliti sa tri. Ah, ovaj inženjerski posao je toliko pun intelektualnih izazova! :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm... Osim ovog komentara, zanima me jel imaš neko mišljenje o mom pregalaštvu? :character13: Nemoj suviše ozbiljno da shvatiš k...enje na onom forumu, ja to onako - poluozbiljno, znam da to nervira neke ljude (možda i tebe). :rofl:

Pa, sviđa mi se koncepcija. Focal Audiom mrcina u kompresiji, aktiva sa EQ prema niskim freq., nisko i oštro odsečeno, srednji Accuton keramika i onda RAAL ribbon. Ako se dobro spakuje, to bi trebalo jako dobro da svira. Eto. Ne znam da li si na još nešto konkretno mislio da prokomentarišem?P.S. Ne sećam se ni šta je to bilo "na onom...." :D Fokusiram se na temu i napisane postove, na sam text, a ne na onoga ko je pisao.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa, sviđa mi se koncepcija. Focal Audiom mrcina u kompresiji, aktiva sa EQ prema niskim freq., nisko i oštro odsečeno, srednji Accuton keramika i onda RAAL ribbon. Ako se dobro spakuje, to bi trebalo jako dobro da svira. Eto. Ne znam da li si na još nešto konkretno mislio da prokomentarišem?P.S. Ne sećam se ni šta je to bilo "na onom...." :rofl: Fokusiram se na temu i napisane postove, na sam text, a ne na onoga ko je pisao.

Na ovo još dodaj četiri keramička midbasa... To je ono što se radi u Zrenjaninu - četiri piramide od po pet koma nešto litara (umesto šesnaest), koje će završiti u pećki. :character13: Nisam očekivao ništa posebno, mislim da si jednom negde pisao o nečemu što bi i sam voleo da praviš, a što sasvim liči na ovo moje. Da li se varam? Nego sam mislio - možda ipak u nečemu grešim?A na onom forumu... Mislim na komentar u topicu "Brand vs DIY"... Gde spominjem svoje drajvere, koje viđam u najskupljim sistemima (70-200k$), pa očekujem da i moj zasvira tako nekako, kao što oni sviraju. :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na ovo još dodaj četiri keramička midbasa... To je ono što se radi u Zrenjaninu - četiri piramide od po pet koma nešto litara (umesto šesnaest), koje će završiti u pećki. :character13: Nisam očekivao ništa posebno, mislim da si jednom negde pisao o nečemu što bi i sam voleo da praviš, a što sasvim liči na ovo moje. Da li se varam? Nego sam mislio - možda ipak u nečemu grešim?A na onom forumu... Mislim na komentar u topicu "Brand vs DIY"... Gde spominjem svoje drajvere, koje viđam u najskupljim sistemima (70-200k$), pa očekujem da i moj zasvira tako nekako, kao što oni sviraju. :rofl:

Koja su to 4 keramička mid-basa i čemu će to da služi? Neki drugi projekat, ili isprobavanje nekih drugih kombinacija ??To što imaš slične drajvere kao što je kod zvučnika koji koštaju po 100 k$ ne znači da ćeš dobiti baš tako dobar zvuk. Možda blizu ili manje blizu, zavisi dosta od tebe. Ipak tu treba imati poprilično "štofa" da se stigne do takvoga zvuka. I razne vrste resursa, da ih ne nabrajam.Koliku si netto zapreminu kompresije predvideo za 15WX ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koja su to 4 keramička mid-basa i čemu će to da služi? Neki drugi projekat, ili isprobavanje nekih drugih kombinacija ??To što imaš slične drajvere kao što je kod zvučnika koji koštaju po 100 k$ ne znači da ćeš dobiti baš tako dobar zvuk. Možda blizu ili manje blizu, zavisi dosta od tebe. Ipak tu treba imati poprilično "štofa" da se stigne do takvoga zvuka. I razne vrste resursa, da ih ne nabrajam.Koliku si netto zapreminu kompresije predvideo za 15WX ?

Nisam zadovoljan tranzijentima... Područje ovih nekih srednjih basova mi deluje naduvano, meko i nedovoljno jasno. Zato ubacujem po dva ACCUTON C²92-12 mid-basa, takođe u kompresionim kutijama. Na novom sajtu i nema ovih drajvera, i inače nisu bili u prodaji, ja sam ih pazario direktno od proizvođača, sa B-stock-a.Verovatno je takvom zvuku doprinela i grba na Focalovoj frekventnoj krivoj, na oko 100-180Hz, a sličnu grbu ima i ovaj Accuton. To ću pokušati da sravnim manipulacijom sa reznom frekvencijom.15WX ima negde 115-120l, nisam se previše upuštao u precizan proračun zapremine, ima tu krivina, a nije ni previše bitno, litra tamo ili ovamo... Ima tu i nešto dampiranja. Što se zvuka tiče, razumem o čemu govoriš. Video sam na Youtube-u pregled procesa proizvodnje Grande Utopia-e, bio je tu i "gospodin Uške" u sobi za testiranje, crtka nešto po frekventnoj krivoj, glavu dajem da je u prvom planu bila grba od Audioma koju sam spomenuo gore. :character13: Mislim - imaju oni resurse o kojima ja ni ne sanjam, mogu da naruče i modifikovane drajvere, ali osnovni zvuk oni ne menjaju kako god uzmeš. Čuo sam i kako zvuče drajveri sa neusklađenim fazama, pa ne bih rekao da je katastrofa... Fakat, bolje je kada sve štima. :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Meni liči na stari sanduk za brašno na koji je neko stavio zvučnik,a onda preko toga zakucao rabic mrežu ,verovatno da bi moglo da se premalteriše ,pošto sanduk sam bez zvučnika i mreže ne bi držao malter. :buehehe: Da to nisu neki novi trendovi u audiju ,malter poboljšava zvučnu sliku ,verovatno daje one svilenkaste visoke i satenski bas. :buehehe: Mala šala ,pozdrav :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih stavio ove mrežice (ako bih baš morao da stavim). Iste su rupice kao i kod srednjetonaca.http://www.elementa.rs/proizvodi_3.php?nivo1=1&nivo2=16&nivo3=163&nivo4=1633post-117-126622964602_thumb.jpgPričvrstio bi ih onim plastičnim kandžicama i to je to. Ni ovo nije neko estetsko rešenje ali čini mi se da malo bolje izgleda od Alkatraza za bass :cheers::buehehe: . Sad će iz njega najbolje svirati Jail blues :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...