Jump to content

RMI-FC100


zdrawcke

Preporučeni Komentari

Salji na mail gerbere a sto se tice kupovine ima ih ovde ali su skuplji, i ha haj, u odnosu na digikey zbog skoka juana, pod uslovom da je cena od 3USD tacna . Mogu sutra da proverim cenu ako treba.P.S Ako sam ja dobro video na sajtu Digikey-a oni ih nemaju na lageru i minimalna kolicna je 150 komada za porudzbinu. Radi se o NJL4281D i NJL4302D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sale nema jos nista na mail-u.Posalji mi gerbere pa da pitam za cenu sve zajedno .

izvinjavaj nisam ni poslao - luda glava ...... evo ode malopreako ti treba nesto jos od info-a - cimni zdrawcke da ti poslaje pdf celog threada sa big Diyaja sam poslao njemu , al sa srpskosirotinjskog ADSL-a , pa se bojim da mi nesto ne izgori ako opet krenem da ga saljem :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ima li zainteresovanih za plocice za ovaj pojacavac ?Set plocica bi bio oko 25 eur ( 2 za pojacavac i 1 za stabilizator). Odradjene posteno sa korektnim stop lakom koji ne gori u dodiru sa lemilicom. Ovo je cena za kolicine do 10 pojacavaca ako nas se skupi vise moze cena i da padne. Najskuplji je start to jest izrada filmova .Sto se tice tranzistora ovde je situacija sledeca NJL3281D i NJl1302D oko 50 juana sto je oko 6 eur za par .Minimum order je 50 parova .Na sve cene treba dodati jos 10 % za transport do Srbije .Edit:Zaboravih da napomenem rok je oko 3-4 nedelje da se sve realizuje . 4-5 dana od naudzbe bi plocice bile gotove, ali je transport moguc, samo kad uspem da uvalim nekom u avio kargo. Slanje postom je riskantna solucija, a sve drugo je skuplje od 10% ,koliko treba dodati na cenu za troskove

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 years later...

Podizem ponovo temu iz mrtvih, vec jako dugo imam sastavljen amp i trafoe , ali kutije su bile problem sad sam nabavio i njih. Imam problem jer je trazeni upareni 2sk170 trebaju da imaju oko 9mA Idss ili vise , ja sam nabavio 2sk170 na kojima je prodavac napisao da imju izmedju 7 i 7,5mA.

 

Da li treba mjenjati vrjednosti otporai koji otpor(i) bi trebalo mjenjati. Projekat je u originalu napravljen za 8,25mA idss.

 

Da li mogu povecati otpor R19 (91ohm) ili je potrebna neka kompleksnija izmjena?

 

Link na shemu http://www.diyaudio.com/forums/attachments/solid-state/96427d1194852081-rmi-fc100-single-stage-audio-power-amplifier-rmi-fc100.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja radim to pojačalo pa javi kada zasvira.....Moj će negdje na ljeto......

Radis po originalnom PCB-u?

 

Istestirao sam shunt pomocne ispravljace  preko  lab ispravljaca nema dima, jedan sam zbrljao kod lemljenja i kod paljena sa trafoom je nesto izgorilo, neki sitniji poluvodici , istestirao sa napajanjem koje ima ogranicenje struje ali ima napon samo do 32V , sve ok. Probacu na trafo.

Ove glavne PCB od pojacala cu morati provjeriti , djelovi jako gusto napakovani da nema jos nega greska da ne bi bilo ponovno razlemljivanja i stavljanja novih djelova:)

 

Imam i rezervu uparenih TT-a;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radim po originalnoj shemi na originalnim pločicama. Znam za nekakvu izmjenu, nešto sa Zobelom, više se ne sjećam. Mislim da sam sve važno polemio možda trebam nešto od sitniša (kvadratni led, poneki BC tranzistor) i transformatore.....

 

Nisam čuo nijedan primjerak, radim na slijepo ali vjerujem u uspjeh.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo stanje gotovosti, ali trenutno nije u planu rada.... :)

Izmjena je samo umjesto 470nF , stavlja se 1uF (vishay 1839) + 0,82 ohma. Koji radim je iste PCB za pojacalo samo one pomocne su malo drugacije ali ista shema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I šta kažu, kako svira - ako imate neki info od ljudi koji su ga radili.

Ovo sto sam ja procitao da svira dobro, neki tvrde da ta "topologija" generise dosta parnih harmonika pa je to navodno razlog zasto "dobro" svira.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 years later...

Evo nakon koliko 7 ili 8 godina stoje polemljeni , obih dana stavio na hladnjake e sad znaj neki SK , uglavnom dimenzija 300x200x40. Kako je previse ulupano novca , ulazni fetovi raspario uparene nabavljene iz Izraela :( jer nisam imao druge , izlazni tranzistori bilo grupna kupovina na velikom diy da uparimo , pa ostale japance isto uparivao koliko sam mogao od 40-komada , itd , steta bi bilo prvo pustanje nesto spaliti pa pustao preko lab. napajanja , jedini problem imao ,  trimeri kad se okrecu u smjeru sata smanjuju struju mirovanja , pa me to malo zbunilo.

Na drugom kanalu sam morao prespojiti drugu diodu na izlaznim tranzistorima , jer se nije mogla dobiti zeljena mirna struja bila prevelika , kad sam kratkospojio 2 termo diode onda je bila premala struja , onda treci puta nasao kod koje se moze  stelovati mirna struja.

Na osciloskopu signal izgleda jako dobro.

Sad jedino cekam euro uticnice da ugradim u kutije.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...