Jump to content

Ge SE amp-6N23P tube


bata bane

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 486
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

:respect:;)

Бане,полако,Знајући Зена нацртаће ти опет неке јотове и фетове а то није ни германијум ни лампа.Слушај мало то што си рукотворио, па да размислимо о неком лампашком CCS-у :my2cents:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'bo te lampaski CCStreba mu bar ECL82 ili neki posten EF za to - a to greota turati za CCS

А није ти греота бацати 200вати на дисипацију?Ионако има везе у Москви,наћи ће се нека 19П или слично :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aj sad, kompromisno resenje, samo rec'te...da ili ne :blush: Dal je moguce napraviti od rusa taj CCS za 6n23p, mislim da li bi bilo komplikobvano, obzirom da radi stabilno i sa zenerkom samo :coffee:

post-62-071125400 1279977350_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aj sad, kompromisno resenje, samo rec'te...da ili ne :blush: Dal je moguce napraviti od rusa taj CCS za 6n23p, mislim da li bi bilo komplikobvano, obzirom da radi stabilno i sa zenerkom samo :coffee:

Bane, a gde bi ti da stavis CCS?Kao radno opterecenje triode?Umesto koje zenerke? Svasta si nasarao po toj semi, 'ajde preciznije, sta tacno hoces - malo ti je konfuzno pitanje? :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bane, a gde bi ti da stavis CCS?Kao radno opterecenje triode?Umesto koje zenerke? Svasta si nasarao po toj semi, 'ajde preciznije, sta tacno hoces - malo ti je konfuzno pitanje? :scratch_head:

Jasno je da nije jasno, kada se nisam lepo odrazio...Da li bi mogao da se prilagodi CCS kao sto koristim za izlaznog rusa,ali da bude cevni anode load...ako sam dobro shvatio, odnosno i za prvi cevni stepen i za CF...spomenuh da radi stabilno i sa zenerkom da mu ne treba jos jedan tranzistor...bar u tom delu gde sam ga probao :scratch_head: jer sad bar malo jasnije :blush:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hajde da vidimo da li smo se sad razumeli: :Dti bi hteo da u cevnom, ulaznom sklopu, upotrebis CCS identican onome u izlaznom stepenu pojacavaca snage, ali prilagodjen ulozi radnog opterecenja anode prve triode i jos jedan, namenjen ulozi radnog opterecenja katode druge triode ?Zenerku pominjes kao komponentu koja obezbedjuje referentni napon za rad CCS-a (kao u izlaznom stepenu) i zelis da takve, topoloski identicne, CCS-ove koristis i u ulaznom, cevnom stepenu. Smatras da bi takvi CCSovi (sa zenerkom) bili sasvim dobri, i ne zelis da koristis drugu vrstu CCSa gde Vbe dodatnog tranzistora predstavlja naponsku referencu za rad CCSa ?Ako sam tacno interpretirao tvoja pitanja, odgovor je: da, to je moguce.Pri tome, kljucno je znati dve stvari:- kako da prilagodis CCSove za rad u zeljenim uslovima? (Ia prve triode je 9.8mA, a druge je 8.8mA) - sta time dobijas: a) vece pojacanje prve triode jer je dinamicki otpor CCSa znatno veci od sadasnjih 5k6 i b )nesto nizu izlaznu impedansu katodnog folovera (druge triode).Ja znam da ne bih bio zadovoljan rezultatom takve egzibicije, ali ima i onih koji to smatraju ispravnim postupkom. Dakle, tvoj amp, tvoja odluka... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hajde da vidimo da li smo se sad razumeli: :DJa znam da ne bih bio zadovoljan rezultatom takve egzibicije, ali ima i onih koji to smatraju ispravnim postupkom. Dakle, tvoj amp, tvoja odluka... ;)

Ја видим да је Банету досадно, и да се навукао на мирис угрејане лемилице и тинола.Шта да се ради,кад су прошле епидемије птичјег и свињског грипа па нико неће да вакцинише живину а хећими остали без послаНего Бане управо јавили да је почела епидемија беснила и да треба вакцинисати кућне љубимце :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Него Бане управо јавили да је почела епидемија беснила и да треба вакцинисати кућне љубимце

Ja primio, ali ne pomaze ;) Macka ne mora, pas mora...al ne nelson :PP.S. uff, sreca pa me Sipi gotivi, inace.... :dash1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

alo hecime - ziv li si ?

Ja mislio ti otisao na odmor i stavio katanac na kapiju(mozak) :rolleyes: Sad videh shemu, cim pre kupiujem devolvi i lemim....pa onda proba...generalna :P Za sad sto se tice zvuka postojece sprave i ove koncepcije...cevka sa Ge zvuci dosta slicno kao F3, a kad je samo Ge u kombinaciji onda vise zvuci kao F5...onako grubo govoreci ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja cu biti na GO kad se Barba vrati :sarcastic_hand:od 09-19. sledeceg meseca

Vratija se danasJebali te CCSi :buehehe: , lipota je u jednostavnosti. Ma ki je vidija zagadjivat cijevni sklop poluvodicima :buehehe: :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...