Jump to content

New Ethernity


AR2

Preporučeni Komentari

Idemo dalje - "parcence" srecno montirano i centrirano na strugu, veselo se zavrtelo i divota prava savrseni finis sa strane! Kao sto vidite iz prilozenog, samo priprema je veci posao nego sam rad na obradi.

post-118-076752900 1273993127_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 113
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

U centru chunka se nalazi otvor za sestostranu sipku na kojoj sedi i koja sluzi da drzi chunak na mestu. Da bi ta sipka stajala kako treba, ja sam resio da je na jednoj strani narezem tako da se onda uvrne u ovu aluminijumsku bazu. Evo par slikanja narezivanja navoja na strugu.

post-118-024000600 1273993481_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga i strug. Muceni Kinez, daleko od ozbiljne sprave, ali za moje hobby potrebe nekako uspeva da uradi ono sto mi treba.

post-118-022064500 1273993841_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I na kraju chunak lepo sedi na postolju.Nastavak sledi kada budem imao jos materijala. Slede rezultati merenja. Izmerio sam parametre potpuno novog zvucnika, a sada ga burn in, pa cu ponovo da izmerim kada se malo razradi. Bas me zanima kojika ce biti promena. Do tada pozdrav.AR2

post-118-040441700 1273994237_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaboravih da dam odgovor vezan za pojacalo. Jeste D clasa bi mogla da radi, ali posto vec imam X600 onda zasto bi to menjao. Dakle X600 je za bas. Kada se koristi equilizacija za to je potrebno dosta dobro pojacalo koje moze da deliver dovoljnu kolicinu napona i struje. Kako rekoh to je vec isprobano na postojecim 12" Lambda basovoima i to radi nezamenljivo. X600 je AB clasa, tako da tu nema preteranog grejanja.Chunak cu da vozim sa nekom klasom A. Jos uvek ne znam tacno cime. Balansirani F5, pa onda F3, pa Babelfish ili mozda Donut. Mozda se ipak resim da idem ponovo na three way system, ali cu onda u tom slucaju da koristim cevke za mids, a Class A za tweetere.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

btwta aktivna skretnica nema korekciju time delay-a sto je od vaznosti za suba narocito ako se koristi shelving lowpass...pogledaj kod linkwitz lab-a...behringer ima, kao i podesavanje shelving-a...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

btw

ta aktivna skretnica nema korekciju time delay-a sto je od vaznosti za sub

a narocito ako se koristi shelving lowpass...

pogledaj kod linkwitz lab-a...

behringer ima, kao i podesavanje shelving-a...

Aha, evo neko spava na casu. A pa da, samo ime govori sve ...ZZZ... :unsure::D

Ja nisam ni rekao da je ovo skretnica, nego da je to zaduzeno za eqvilizaciju. Ovaj uredjaj je Linkwiz transform. Evo ga lepo objasnjenje kako radi

http://sound.westhost.com/linkwitz-transform.htm

ili sam site mog prvog komsije, koji to na njegov uobicajen nacin lezerno matematicki objasnjava

http://www.linkwitzlab.com/filters.htm#9

Ovaj circuit ima veliku prednost u odnosu na obican graficki Eq. U mom postojecem systemu modifikovani Behringer DCX2496 je aktivna skretnica, a nakon njega sam na basu koristio DEQ 2496 sto je digitalni Eq. Kao sto rekoh DEQ ce biti zamenjen za Linkwitz transform.

Takodje pored toga sto moja skretnica ima podesavanje time delay-a, to nece biti potrebno, jer kako sam predhodno objasnio, pozicija basa sa mid i ribonima je takva da je perfektno time aligned. Mids i riboni su vec idealno podeseni, i time sto ce sedeti iznad basa, doci ce do savrsenog usaglasavanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Изврстан рад као и увек, и наставак као и увек!дискО_СтуЕдитована три поста један обрисан! 

Blagodarim za komplimente i blagodarim za brisanje. :unsure:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta ste se bre odmah narogusili... :D ako niste primetili ovo je forum a ne :D:unsure: btw radionica prva liga...(a tek prostor u kome ce biti kabineti...)

Ah, nemoj da dozvolis da ti moj humor da pogresnu impresiju. Ja sam se samo malo nasalio. Hvala na komplimentima, i svi komentari su dobro dosli. Ja sam do sada uvek malo izbegavao da dajem opise celog procesa pravljenja uredjaja, najvise zbog toga sto sam uvek zurio i zeleo da sto pre zavrsim. Medjutim smatram da je mnogima upravo taj proces zanimljiv, jer i sam sam tako najvise naucio gledajuci tudje radove. U tu svrhu pokusacu da dokumentujem najvise sto mogu ceo proces.Evo slike mojih postojecih kutija koje sam napravio negde 2003. tako da mozete da vidite prostor u kome ce novi zvucnici biti smesteni. Ko bi rekao da je vec proslo 7 godina od kako sam napravio ove zvucnike... vreme leti. U medjuvremenu sam pravio neke promene, narocito na vrhu, ovaj ribon je zamenjen za Acin RAAL. Jooj razlike!

post-118-036511900 1274028578_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stari set up. Ovaj put cu raditi malo tamniji burl, verovatno u kombinaciji sa carbon fiber. To mi nekako izgleda sexy.

post-118-001739200 1274028917_thumb.jpg

Едитована два поста!

дискО_Сту

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...