Jump to content

New Ethernity


AR2

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 113
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Kada se drajver okrene na gore, što je ovde slučaj, ili na dole (kod komercijalnih sub-ova), donji i gornji centrator obavljaju dodatni posao. Njihova namena je da centriraju kalem u magnetnom procepu (pored toga što jako utiču na rezonantnu frekvenciju samog drajvera i "brzinu" zvučnika). U tim slučajevima moraju non-stop da nose težinu celog kretnog sistema (Mmd). Kod ovog zvučnika će tih stotinak grama uticati na to da centrator upadne za 3.4% (za toliko će upasti kalem u magnetni procep pod silom težine kretnog sistema). Sve do 5% je prihvatljivo. Preko 5% postoji mogućnost (u zavisnosti od kvaliteta izrade) da sa neke strane upadne više, a negde manje pa da počne da češe kalem.

Na ovoj sličici je ilustrovan suprotan slučaj (vufer na dole) ali je poenta ista.

post-117-045665100 1274435858_thumb.jpg

Ko je video Nišku osmicu (nije video onaj ko nije pogledao) kako joj upadne membrana i to kod normalne montaže zvučnika u kutiju, taj zna šta je SAG :rofl:

Hvala puno za link i research. Moram da kazem nisam ni mislio o ovom pointu.Bas me zanima kako se ovo manifestuje u T/S parametrima koji se dobiju u horizontalnoj poziciji u poredjenju sa merenjem koje se obavi u vertikalnoj poziciji. Vide cu ukoliko ima razlike.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ha, ha, pa da probam sir onako sa noza?

ma pusti DedaKantu - mene je slao na pijac , a ne tebe

isti je k'o ja - cim vidi nesto od 12" navise , oce da se Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema ništa lepše od toga :rofl:

Ne znam koji bih pre probao, cacanski ili sremacki. Nista lepse nego humor koji se tesko prevodi na engleski.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma pusti DedaKantu - mene je slao na pijac , a ne tebe

isti je k'o ja - cim vidi nesto od 12" navise , oce da se Postavljena slika

:rofl: :rofl: :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala puno za link i research. Moram da kazem nisam ni mislio o ovom pointu.Bas me zanima kako se ovo manifestuje u T/S parametrima koji se dobiju u horizontalnoj poziciji u poredjenju sa merenjem koje se obavi u vertikalnoj poziciji. Vide cu ukoliko ima razlike.

To je prosto bilo pitanje mirne glave. Da za par godina ne upadne membrana, a sa njom i kalem, dublje nego što je projektovano za zvučnik. Sa 3,4 procenta ste i dalje u granicama normale :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je prosto bilo pitanje mirne glave. Da za par godina ne upadne membrana, a sa njom i kalem, dublje nego što je projektovano za zvučnik. Sa 3,4 procenta ste i dalje u granicama normale :rofl:

Lepo kazes, pitanje mirne glave, to je nesto sto mi ovih dana bas nedostaje :rofl: . Mada i da sam se pretvorio u budistu tesko da bih to dokontao.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo kazes, pitanje mirne glave, to je nesto sto mi ovih dana bas nedostaje :rofl: . Mada i da sam se pretvorio u budistu tesko da bih to dokontao.

Kad bi mi bili mirni, za koji bi nam andrak trebao Zen :rofl: On sedi u Baču, meditira i proradi mu haragei :rofl: kad god neko nešto brzopleto uradi :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim u specifikacijama basa podatak o Xmax od 14 mm i Xp-p od 20 mm. Da li je to u jednom pravcu (+/- 14 mm) ili ukupno u oba (+/- 7 mm)?

Evo originalnih podataka za 8 ohmski zvucnik (moj je 4 ohma)kako kaze Linear Xmax je 14mm - peak, sto bih rekao da je maximum u jednom pravcu 14mm.

post-118-006793800 1274596879_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo originalnih podataka za 8 ohmski zvucnik (moj je 4 ohma)kako kaze Linear Xmax je 14mm - peak, sto bih rekao da je maximum u jednom pravcu 14mm.

"Pretpostavka je majka svih zaheba". :Viannen_loungelizard: Zato utvrdi Xmax (Xp-p) SIGURNO, jer u kompresiji od 150 litara sa 500 W na 30 Hz imaš hod od (barem) 14 mm.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Pretpostavka je majka svih zaheba". :sarcastic_hand:

Baš voliš da citiraš Sigalove protivnike :Viannen_loungelizard: Evo ga Cone excursion pri 500w u 150 litara ... post-117-068201000 1274611077_thumb.png
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...