Jump to content

SemiSouth power Jfets .......... FW J2


Zen Mod

Preporučeni Komentari

OK, priznajem da me pomalo mrzi da čitam 49 stranica teksta uglavnom poluprivatne prepiske 4-5 članova Foruma (koji su i stručniji i načitaniji od mene, a između ostalog komuniciraju na engleskom) a njihova komunikacija se tiče gradnje pojačala sa novom vrstom tranzistora razvijanih za stabilizatorke elektromobila, iniciranu od strane Nelson Pass-a a pokušanu od strane zainteresovanih strana.ako ne bi bio problem nekom od srpski bolje stojećih involved strana iz projektantskog kvinteta, zamolio bih da ukratko rezimiraju, dokle je projekat stigao po pitanju izvodljivosti, mernih rezultata i slušnih testova u nekom ozbiljnijem okruženju.Možda ima ludaka koji se lome oko toga da započnu gradnju izlaznog pojačala sa tranzistorima, a -ne bi da ih to obavezuje na certifikat o položenom TOEFL, niti -bi da prilažu svedočanstvo o izdržavanju mučenja sa neodavanjem tajni Bratstva Tranzistora Sa Efektom Poljaa (nazovimo ljude po imenu), bez uvrede, pristup člana @sipija gde u prvom postu imamo sve obrise SVAJE, je meni kao čitaocu daleko prihvatljiviji.No, možda ja samo ne umem da se zabavljam, ko zna?Sve jedno, rado bih pročitao na nekom od srpskih jezika rezime FWJ2. Hvala unapred i izvinte što nije na engleskom da me ceo svet razume. Od te ambicije sam se davno odrekao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 1.1k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

engleski zarad toga sto su bar 3 clana upetljana , kojima Srpski - a ni bilo koji varijetet slican istome - , nije bas najjaca strana .

Babelfish J2 napravljen i potvrdjen u potpunosti , sto ce reci - razvijena sema ( sam razvoj bio evidentan u temi , ali je uklonjen svaki trag zarad usluznosti nekog zlobnika koji je istu postovao na big diya , odakle je ekspresno uklonjena na moju molbu) , razvijena plocica (Sloba poceo , Impuls dao par vrednih hintova , onda your truly po prvi put ozbiljno zapalio pcb making PC engine i zavrsio posao) , te napravljena mini serija pcbs , koje su rezultovale finishiranim uradcima :

1. by AR2

2. by Generg

3. by Tea Bag

4. by sp300b

redosled sigurno ne odgovara rednim brojevima

moj primerak istog je , u stvari , prvi napravljen - par od nulta serija pcbs je napunjen i proveren , ali sam amp nije otisao dalje od "naplociiverice" stage-a jerbo ....

nece biti prve ni druge serije a ni ostalih , jer zarad zastite (citaj - postovanja ) NP IP necu da objavljujem semu i zaradjujem novce na istom ( jel'te - u vidu bilo kakvog kita)

naravno da prijatelji uvek mogu da dodju do svog para pcbs i seme , kao i pomoci za nabavku prepucijum izlaza i ulaza (Jfets) iz belog sveta ;

Sloba je uvek bio talentovaniji za opise , tako da mozes da ga cimnes u vecernjim casovima na tlfn i priupitas za razliku sa prethodnikom ;

on je bukvalno ugasio Babelfish J i prepravio ga u Babelfish J2

edit:

moram da primetim da si grumpy :sarcastic_hand:

ova cela tema nije krenula kao prikaz gotovog projekta (sto jeste Svaja tema ) , bas naprotiv ....... cela tema je tekla uz razvoj ampa ......

da te podsetim ........ prvi post :

neki novi vetrovi ....

http://www.diyaudio....dpost__p__34632
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da - da dodam za srpsko govorece pucanstvo :pre nekog vremena sam se zauzeo i dosao do origigi seme za Rev.0 i Rev.1 FW J2 ;kako to i treba - Babelfish J2 je , sa inzenjerskog stanovista , dostojan imena Babelfish - bolji je u nekim stvarima ( pa makar zarad toga i malo komplikovaniji ) ;ta tehnicka razlika ne mora neminovno da znaci da Babelfish bolje svira od FW originala . poznato je da NP ima svoje razloge i nacine , nikako manjak znanja da napravi i bolje - od napravljenog .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala na ekspresnom pojašnjenju.grumpy...kako ne bih bio. Bio bi i ti, da ti je imendan 8. marta :sarcastic_hand:

ahabas si Lalada si brata pitao - on zna sve sto sam i napisao kao odgovor:serbvidkakisicl0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

meni jos nije jasno sta su F1J, F2j ? :sarcastic_hand: stara pojacala prilagodjena novim tranzistorima ?.... :scratch_head:

tako je - F1 Jotovan i F2 Jotovan :sarcastic_hand: , sa Semisouth Jfetima u izlazu

........dokle je stigao BJ2 ? postoji zadnja verzija ili je jos u razvoju ? :scratch_head:

zadnja verzija je zadnja verzijanema vise prepravke ni popravkekao sto ti rekoh - imam semu i originala odskora , zahvaljujuci dobrim ljudima , tako da dileme u kvalitet Babelfish-ovanja nema
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad si pomesao dve stvari ........ ili ne znas da linkujes :sarcastic_hand:u postu 20 pomenutog threada , Papa sez :

I've been clear on this - the schematics of the J2 will bereleased when production ceases. I'm tired of the commercial clones using my trademarks, claiming to be accurate reproductions.In the meantime, you should have enough smarts to cobbletogether your own versions based on the simplified schematics. Much more fun that way.

kasnije je neki pametan lik sa nasih prostora - ne bio lenj da napravi sock puppet account na big diya i da prilepi semu iz ove teme onda mu je bio mrk , jer sam kontaktirao Variac-a i obrisali su semuposledica toga je da sam ja obrisao sve , pa i prototipne , seme u ovoj temidakleM , na zahtev se dobija sema BJ2 ........ kome hocu da dam :Viannen_loungelizard:mada to nije neka mudrost , ako cemo iskreno ; sve potrebno je objavljeno
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dakleM , na zahtev se dobija sema BJ2 ........ kome hocu da dam :Viannen_loungelizard:

ma zabole me za shemu - ja cu samo da slusam sta mi iz-svajsujes :sarcastic_hand:inace kazu da J2 ima retko dobre srednje tonove - kao ceve :Viannen_loungelizard: ne mogu da zamislim kako ce to dobro da svira na kobasicama :crazyrocker:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Hi ZM,I got my PCBs from "printed.cz" and am busy populating them.I do have a question, to start off...the zener diodes for output SEMI's protection do you advise their inclusion or not ?I'm not sure if i should put them in or not, although i did include them in the PCB redesign. :sporty095_2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hi ZM,I got my PCBs from "printed.cz" and am busy populating them.I do have a question, to start off...the zener diodes for output SEMI's protection do you advise their inclusion or not ?I'm not sure if i should put them in or not, although i did include them in the PCB redesign. :sporty095_2:

Hi CeeVee. Zeners are must !:crazyrocker:They do not influence any of normal working parameters.They are simply protection of expencive SS during Power ON / Power off.Cheers.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...