Jump to content

Gde nabaviti dobru lemilicu ?


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 140
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

AkustikRang: Kontakt: pošalji e-mail Lokacija: Svetozara Markovića 40, Beograd Telefon: 011 323 8478 Pogledajte ostale firme za delatnost: elektronika Kategorija: Poslovni svetdo neke mere si u pravu... :thumbup:http://www.yellowpages.rs/firma/profil/sr/naziv/Akustik/adresa/Beograd,+Svetozara+Markovića+40/kom_uid/35374

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gujo,tebe cu kao najiskrenijeg :rolleyes: i najiskusnijeg da pitam u vezi antexa. oznake? razmisljam se o jednom stapu ali sta im predstavljaju oznake: C, CS, XS? da li se to odnosi na vrhove? meni treba da lemim pa sad kakv je vrh najbolje imati? siljak, ona lopata (pljosnata)? ako nije tesko po koju.gledam na sajtu radio kluba i CS18 je jeftinija od XS25 ali su zato vrhovi za XS malo skuplji. tvoj predlog bi bio http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?IDgroupweb=9020a u tom novcanom rangu je i http://www.mikroprinc.com/proizvodi.aspx?sub=pp&pg=B1020&pid=12097

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam pre koju godinu kupio ovu

Ersa Multitip 15 W

Odlicno su izradjene, vrlo trajne. Ersadur su fantasticni vrhovi, jeste da kostaju.

Taj Weller SP25 ima odlicnu cenu, u odnosu na to koliko je napolju. Ersa je malo skuplja.

I taj Antex CS18 deluje jako dobro. Na kraju je stvar afiniteta. Ili preporuke nekoga ko lemi 24/7. :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gujo,tebe cu kao najiskrenijeg :rolleyes: i najiskusnijeg da pitam u vezi antexa. oznake? razmisljam se o jednom stapu ali sta im predstavljaju oznake: C, CS, XS? da li se to odnosi na vrhove? meni treba da lemim pa sad kakv je vrh najbolje imati? siljak, ona lopata (pljosnata)? ako nije tesko po koju.gledam na sajtu radio kluba i CS18 je jeftinija od XS25 ali su zato vrhovi za XS malo skuplji. tvoj predlog bi bio http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?IDgroupweb=9020a u tom novcanom rangu je i http://www.mikroprinc.com/proizvodi.aspx?sub=pp&pg=B1020&pid=12097

razlika je u snazi i cevki grejaca mada ni najslabija "klasicna" antexovka nema mane. meni je bolja od ove erse koju si dao za poredenje a ova sto je boki dao ima slican princip vrhova- ne u greja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dugo razmisljao kao da se radi o milionima evra i narucio sam ovo: ZD99. koliko vidim one sa regulacijom iz elemente i radio kluba su isto njihov proizvod pa verovatno i nije toliko lose. nisam toliko zahtevan korisnik lemilice jer je koristim jednom i deset dana tako da mislim da ce sluziti svrsi.

kada stignem javljam rezultate grejanja drske :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam pre jedno dve godine kupio Ersa Multitip 25, 25W,zatim sam joj zamenio kabal (stavio sam kabal obmotan platnom kao za pegle ,izuzetno je savitljiv i nezapaljiv)i na kraju sam napravio regulaciju ovakvu http://www.epraktikum.iz.rs/projekti/reg_lem/reg_lem.php

Da ne ureknem ,savrseno radi, ba

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dugo razmisljao kao da se radi o milionima evra i narucio sam ovo: ZD99. koliko vidim one sa regulacijom iz elemente i radio kluba su isto njihov proizvod pa verovatno i nije toliko lose. nisam toliko zahtevan korisnik lemilice jer je koristim jednom i deset dana tako da mislim da ce sluziti svrsi.kada stignem javljam rezultate grejanja drske :rolleyes:

po neverovatnoj ceni od 1500din sa troskovima transporta danas je stigla lemilica. deluje OK. nisam neki strucnjak i nisam imao nikada neku dobru lemilicu pa da sad komentarisem koliko je kvalitetna i sta vec ide uz to ali na oko deluje sasvim normalno za korisnika kao sto sam ja. lepo se greje ALI drska mi nije topla ;) . stavio regulator na 2/3 i odlemljuje sasvim super. mislim da je bas zagrejana tada tako da sve preko 1/2 na regulatoru smatram dosta vrucim i meni nepotrebnim ali nikada se ne zna.dakle, ako nekome treba nesto slicno a nije neki strucnjak niti zahtevan korisnik a eto voli da ima lemilicu mislim da za ove pare na trzistu nece naci nista bolje. cak stavise, one sa regulatorima kojih ima u radio klubu i elementi proizvodi ista firma (kineska naravno) tako da su vrhovi isti. i da, rezervnih vrhova ima na nasem trzistu ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

ja sam uzeo istu tu samo u mikroprincu, dodushe za 1700 din, neshto malo kalaja i one pomocjne rukice :thumbsup: i ovijeh dana da popakujem sta imam da popakujem, pravi je trenutak da vidim dal je ono ladnjaka dosta ili josh da uzimam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam uzeo istu tu samo u mikroprincu, dodushe za 1700 din, neshto malo kalaja i one pomocjne rukice :blink: i ovijeh dana da popakujem sta imam da popakujem, pravi je trenutak da vidim dal je ono ladnjaka dosta ili josh da uzimam.

Ja uzeo pre godinu dana i nemam zamerki za sada.Za te pare :thumbsup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Prvo, pozdrav svima.Opisaću jedno iskustvo sa lemilicama, možda će nekome biti korisno.Posle desetak godina upotrebe jedne ERSA lemne stanice (neka jednostavna, sa potenciometrom i bez displeja) u ustanovi gde radim, ta stanica se raspala, pa sam odlučio da nabavimo novu. Kupili smo Weller WD1M napajanje i dve lemilice (WSP80 i WMP). Takođe je nabavljen manji broj različitih vrhova. Utisci su sledeći: kvalitet izrade je solidan, ali nije vrhunski. Napajanje vrlo lepo radi (i izgleda), kompaktno je, ali iznenađujuće teško (transformator, metalno dno kutije), što smatram za prednost. Ima mogućnost povezivanja sa računarom radi programiranja i praćenja temperature (to ne koristimo). Može da napaja razne Weller lemilice i slične alate, zbog čega je i kupljeno (fleksibilnost). Mane su sledeće: LCD nema zaštitni prozor niti osvetljenje, nema nikakvog svetlećeg indikatora da je uređaj uključen, tasteri za podešavanje temperature (desno od displeja) kao da su negde unutra pomereni, pa moraju da se pritiskaju pri vrhu i dosta jako da bi reagovali (možda je tako samo na ovom primerku). Ovo su sitne mane, ali ih je teško oprostiti proizvođaču sa tolikim iskustvom i tradicijom. Lemilice su dobre, lepo leže u ruci i rastojanje od kraja rukohvata do vrha lemilice je malo (naročito kod WMP), što je posebno važno za preciznost pri lemljenju sitnijih komponenti i gusto raspoređenih lemnih mesta. Kabl nije krut i ima silikonsku izolaciju. Postoji umereno izražen problem grejanja u blizini mesta odakle iz rukohvata izlazi grejač (pri temperaturi vrha oko 380 C), ali to nije dramatično. Pravi problem su vrhovi za lemilice. Oni koje smo nabavili su originalni (na njima piše "Made in Japan" i kupljeni su kod zvaničnog prodavca Weller opreme), ali smatram da jako kratko traju. Naročito brzo propadaju oni tanki za WMP lemilicu (SMD), jer se posle izvesnog vremena iskrive, a i pocrne, tako da ih rastopljena lemna legura više ne kvasi. Nabavili smo originalnu pastu za "osvežavanje" vrhova, ali su rezultati njene upotrebe do sada bili skromni. Ne mogu da kažem da tehničar koji lemi dobro čuva i neguje pribor za lemljenje, ali smatram da je nedopustivo da vrh propadne za nekoliko nedelja, posle manje od 5000 lemnih mesta. Jedan kolega mi kaže da on stalno (tj. tokom celog radnog vremena) drži uključenu ERSA lemilicu bez regulacije temperature, za to vreme malo lemi, što znači da se lemilica redovno pregreva, a ERSA vrh mu traje više od godinu dana! Čak se i vizuelno stiče utisak da su Weller i ERSA vrhovi metalurški značajno različiti. Ne kažem da je zamena vrha skupa ili komplikovana, ali me je kratko trajanje Weller vrhova ipak veoma neprijatno iznenadilo. Ako uskoro budemo nabavljali još neku lemnu stanicu, verovatno će to biti ERSA i-CON.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo, pozdrav svima.Opisaću jedno iskustvo sa lemilicama, možda će nekome biti korisno.Posle desetak godina upotrebe jedne ERSA lemne stanice (neka jednostavna, sa potenciometrom i bez displeja) u ustanovi gde radim, ta stanica se raspala, pa sam odlučio da nabavimo novu. Kupili smo Weller WD1M napajanje i dve lemilice (WSP80 i WMP). Takođe je nabavljen manji broj različitih vrhova. Utisci su sledeći: kvalitet izrade je solidan, ali nije vrhunski. Napajanje vrlo lepo radi (i izgleda), kompaktno je, ali iznenađujuće teško (transformator, metalno dno kutije), što smatram za prednost. Ima mogućnost povezivanja sa računarom radi programiranja i praćenja temperature (to ne koristimo). Može da napaja razne Weller lemilice i slične alate, zbog čega je i kupljeno (fleksibilnost). Mane su sledeće: LCD nema zaštitni prozor niti osvetljenje, nema nikakvog svetlećeg indikatora da je uređaj uključen, tasteri za podešavanje temperature (desno od displeja) kao da su negde unutra pomereni, pa moraju da se pritiskaju pri vrhu i dosta jako da bi reagovali (možda je tako samo na ovom primerku). Ovo su sitne mane, ali ih je teško oprostiti proizvođaču sa tolikim iskustvom i tradicijom. Lemilice su dobre, lepo leže u ruci i rastojanje od kraja rukohvata do vrha lemilice je malo (naročito kod WMP), što je posebno važno za preciznost pri lemljenju sitnijih komponenti i gusto raspoređenih lemnih mesta. Kabl nije krut i ima silikonsku izolaciju. Postoji umereno izražen problem grejanja u blizini mesta odakle iz rukohvata izlazi grejač (pri temperaturi vrha oko 380 C), ali to nije dramatično. Pravi problem su vrhovi za lemilice. Oni koje smo nabavili su originalni (na njima piše "Made in Japan" i kupljeni su kod zvaničnog prodavca Weller opreme), ali smatram da jako kratko traju. Naročito brzo propadaju oni tanki za WMP lemilicu (SMD), jer se posle izvesnog vremena iskrive, a i pocrne, tako da ih rastopljena lemna legura više ne kvasi. Nabavili smo originalnu pastu za "osvežavanje" vrhova, ali su rezultati njene upotrebe do sada bili skromni. Ne mogu da kažem da tehničar koji lemi dobro čuva i neguje pribor za lemljenje, ali smatram da je nedopustivo da vrh propadne za nekoliko nedelja, posle manje od 5000 lemnih mesta. Jedan kolega mi kaže da on stalno (tj. tokom celog radnog vremena) drži uključenu ERSA lemilicu bez regulacije temperature, za to vreme malo lemi, što znači da se lemilica redovno pregreva, a ERSA vrh mu traje više od godinu dana! Čak se i vizuelno stiče utisak da su Weller i ERSA vrhovi metalurški značajno različiti. Ne kažem da je zamena vrha skupa ili komplikovana, ali me je kratko trajanje Weller vrhova ipak veoma neprijatno iznenadilo. Ako uskoro budemo nabavljali još neku lemnu stanicu, verovatno će to biti ERSA i-CON.

Moj covek! To majstore! Napokon da neko pocne da posmatra lemilicu kao sredstvo za rad a ne kao ukras na stolu. Moja najveca zamerka Weleru u odnosu na Ersu je sto mnogo vise vremena treba da se zalemi sa Welerom nego sa Ersom. Kada radite 2000 lemova dnevno lako primetite nedostatak Wellera jer za isto vreme ucinak sa Ersom je duplo veci.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...