Jump to content

Wolfson evaluation board


Sync

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 87
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Izlaznu rezoluciju moze da dobije 24 bitnu sa 1543 ali ne moze da obradi ulazni 24 bitni signal. Da bi dobio 24 bitni izlaz treba 8 puta da duplira kolicinu TDA1543. Sa 2 ce imati 17 bitnu rezoluciju, sa 4 18 bitnu i tako dalje do 24 bita.Pitanje za Ziku: kako se moze od 2 16-bitna dac-a dobiti jedan sa 17 bitnom rezolucijom na izlazu? Pitanje je namerno postavljeno Ziki jer mislim da ce ga on najlakse resiti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e - ako je tako ....... onda da ne sumnjamo !!

Zarad istine. Anubisgrau je osoba koja je sumnjala u tvrdnje prodavca. Dakle, sudeći po Vašim odgovorima, Aunubisgrau je bio u pravu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zarad istine. Anubisgrau je osoba koja je sumnjala u tvrdnje prodavca. Dakle, sudeći po Vašim odgovorima, Aunubisgrau je bio u pravu.

ma ne sumnjam .... on je uvek u pravu .... :confused1:al' kako god - cim je on umesan - DIY-eri su lopovi i jajare :heh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izlaznu rezoluciju moze da dobije 24 bitnu sa 1543 ali ne moze da obradi ulazni 24 bitni signal. Da bi dobio 24 bitni izlaz treba 8 puta da duplira kolicinu TDA1543. Sa 2 ce imati 17 bitnu rezoluciju, sa 4 18 bitnu i tako dalje do 24 bita.Pitanje za Ziku: kako se moze od 2 16-bitna dac-a dobiti jedan sa 17 bitnom rezolucijom na izlazu? Pitanje je namerno postavljeno Ziki jer mislim da ce ga on najlakse resiti.

ili/ili? Ako je, na prvom ili poslednjem, ili bilo kom, zadatom, mestu "0" šesnaestorku šaljem levo, ako je "1", desno? Naravno, najlakše je kada se odaberu krajnji, recimo prvi. Ostalo je, bespotrebno, matematičarsko, komplikovanje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliko sam razumeo Vi hocete shiftovanjem da dignete rezoluciju na 17 bita. Ukoliko je 0 na najvisem bitu pomerate ga u levo stranu i pri tom pomerate naponski nivo i remetite oblik signala. I dalje ne dobijate 17 bitnu rezoluciju na izlazu iz dac-a.Da pojednostavim pitanje da se ne buni mozak na velike brojke. Ako imate 3 bitni dac, kako cete dodavanjem jos jednod d/a konvertora dobiti cetvorobitni dac? odnosno kako cete iz ulaznog signala koji ima 8 razlicitih naponskih nivoa dobiti izlazni signal koji ima 16 razlicitih naponskih nivoa a da se zadrzi nepromenjen oblik signala?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ubishte mi temu...ima vec jedna o tda1543 :confused1: Uzeo sada bateriju od aku bisilice...i napojih wolfsona sa nje.Sve je postalo josh cistije i mirnije...mogucno da sam se natripovao da ima vise detalja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam jasno napisao ono što sam, tada, mislio. Idem na čitanje. Očigledno je da razmišljamo na, dva, sasvim, različita načina... Moj je, verovatno, oteost...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ubishte mi temu...ima vec jedna o tda1543 :confused1: Uzeo sada bateriju od aku bisilice...i napojih wolfsona sa nje.Sve je postalo josh cistije i mirnije...mogucno da sam se natripovao da ima vise detalja.

Postoji realna mogučnost da ti nakon ovako brzoplete rečenice Zen objasni koje su prednosti shunt napajanja pred baterijskim... :heh::heh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma moze on da pishe sta oce...al bukvalno. :confused1: Kao sto rekoh plocica ima vec svoje regove...pa koliko je korisno i pametno raditi shunt pred reg.Imam F&T tegli na saraf od 33000uF i 47000uF na 16V taman za nenormalni filter neki.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ubishte mi temu...ima vec jedna o tda1543 :confused1: Uzeo sada bateriju od aku bisilice...i napojih wolfsona sa nje.Sve je postalo josh cistije i mirnije...mogucno da sam se natripovao da ima vise detalja.

Izvinjavam se, ja sam, i samo ja, kriv. Admin-i mogu da iseku ovo parče i da ga stave u pomenutu temu...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma moze on da pishe sta oce...al bukvalno. :confused1: Kao sto rekoh plocica ima vec svoje regove...pa koliko je korisno i pametno raditi shunt pred reg.Imam F&T tegli na saraf od 33000uF i 47000uF na 16V taman za nenormalni filter neki.

pa stavi - ispravljac , NTC i 100mF
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je i plan...imam nesto i malo vecih ntc-a iz krepalih pc napajanja...jer jelte ovo vuce opasnu struju dok se kegle ne napune :confused1:

vuce taman tol'ku kol'ko trafo moze da da :heh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...